הוקוס קוקוס

האם שמן הקוקוס הוא באמת מזון על? מיה ויערה

מי אני?

שמן הקוקוס נכנס בסערה לחיינו לפני כחמש שנים. הוא היה אז רק מותג אחד, ששווק בחנויות טבע בלבד. בשנה-שנתיים האחרונות החל המוצר לתפוס תאוצה ופופולריות, והיום אפשר למצוא כמה וכמה מותגים שמתחרים על הכיס שלכם.


שמן קוקוס הוא שמן המופק בכבישה קרה מפרי קוקוס טרי, הוא השומן של אגוזי קוקוס, שהופרד מיתר רכיבי האגוז. שמן זה משמש בעיקר לבישול ואפיה.

היתרון התזונתי של שמן הקוקוס הוא שהוא מורכב משלוש חומצות שומן: קפרית, קפרילית ולאורית. המבנה שלו דומה מאוד לחלב האם הראשוני. הוא שמן צמחי המופק מאגוזי קוקוס.
כף שמן קוקוס מכילה 116 קלוריות, 11.7 גרם שומן רווי, 0.8 גרם שומן חד בלתי רווי ו 0.2 גרם שומן רב בלתי רווי מסוג אומגה 6. לא מכיל אומגה 3.

אז למה להכניס אותי למטבח?

מסייע בירידה במשקל- שרשרת הטריגליצרידים שבשמן הקוקוס גורמת לחילוף חומרים מהיר ביחס לשמנים אחרים. חומצות השומן בשמן הקוקוס מתעכלות במהירות כמו סוכר, וכך הן לא נשארות בתאים והופכות לתאי שומן.
יעיל נגד חיידקים, וירוסים ופטריות- חוקרים טוענים כי החומצה הלאורית הנמצאת בשמן הקוקוס, היא בעלת תכונות אנטי פטרייתיות, אנטי ויראליות ואנטי בקטריאליות. מה שמאפשר לו להילחם בסוגים שונים של מחלות.
לכן שמן הקוקוס מעולה לדלקות במריחה מקומית.
משפיע על פעילות המוח- חומצות השומן בתוך שמן הקוקוס מספקות מקור שמן שניוני, בנוסף לגלוקוז שהמוח ומערכת העצבים זקוקים לו כדי לתפקד. רמת סוכר גבוהה עלולה לגרום לבעיות נוירולוגיות כמו אלצהיימר למשל. בנוסף, מצאו מחקרים כי חומצות השומן הללו עשויות לתרום לשיפור הזיכרון.
שמן קוקוס טוב לכל סוגי העור, כולל העור של הרהיטים. לכן מומלץ לנגב את רהיטי העור במטלית טבולה בשמן קוקוס שיחזיר לרהיטים את הברק. השמן מכיל פרוטאינים שתורמים לעור בתהליך ההחלפה של תאים חולים או מתים. כך השמן לא רק נלחם בזיהומים והדלקות, אלא גם מרפא את הסימנים הנראים לעין של מחלת העור.
שמן הקוקוס מועיל לאנשים הסובלים מהפרעות בעיכול ובספיגה של מזונות שומניים הנובעות ממחלות שונות כמו: דלקות כרוניות בלבלב ואי ספיקה של הלבלב, כיוון שהוא שכן נספג ישירות לכבד ואינו זקוק לאנזימים של הלבלב ולמלחי מרה.

אם תרצה לחסוך מרגרינה וחמאה תצרוך!

מחיר ממוצע של צנצנת שמן קוקוס של 350 מ"ל עולה בין 31-34 שקלים

ניתן לרכוש צנצנת של 350מל עולה בין 39-41 וצנצנת של ליטר 75-85.

שמן הקוקוס הוא הרבה יותר בריא מחמאה וממרגרינה, ויכול להחליף אותן כמעט בכל מאפה. זו כבר סיבה לאמץ טוב טוב את שמן הקוקוס.
איך אפשר להחליף חמאה בשמן, אתם תוהים? ובכן, השמן הספציפי הזה שומר על מרקם מוצק בטמפרטורת החדר (24 מעלות) כך שהוא יעיל מאוד לשימוש במאפים הפריכים למיניהם. אומנם שמן הקוקוס הוא יק באופן משמעותי לעומת חמאה ומרגרינה אך יש לו היתרונות רבים. |
בנוסף שמן הקוקוס הוא תחליף שומן בבישול ואפיה. שמן הקוקוס מתחמצן פחות ביחס לשמנים אחרים בחימום ועל כן מזיק פחות.

ד"ר רודריגז - סגולות שמן הקוקס ושמן הקצח - 13.02.13 - מתוך "אסיפת הורים"

גם אני לא מושלם...

גופי בריאות גדולים בעולם ממליצים לא להרבות בצריכת שומן רווי, ובכללו גם שמן קוקוס ושמן דקלים.

העובדות הן ששמן קוקוס הוא שומן רווי: 92% מחומצות השומן בו הן רוויות והוא לא מכיל חומצות שומן חיוניות. צריכה עודפת של שומן רווי מגבירה סיכון למחלות לב וכלי דם. עם זאת, רוב חומצות השומן הרוויות שבשמן הקוקוס הן חומצות שומן בינוניות שרשרת שיש להן התנהגות שונה בגוף ובזכותן ייתכן שיש לשמן השפעה מיטיבה על הבריאות שלנו. עם זאת, עדיין אין מחקרים שיבססו את ההשערה הזו.