אתגר 30 יום: 30 יום של חיים בריאים

מגישה: אור פינקו, כיתה: ח'1

מגישה: אור פינקו, כיתה: ח'1

מהו האתגר?

אתגר 30 יום הוא אתגר בו בוחרים לעשות שינוי משמעותי בחיים שלכם, למשך (כמובן) 30 יום.

באתגר הספציפי הזה תצטרכו לחיות באורח חיים בריא למשך 30 יום, זה אומר לשתות הרבה מים, לעשות הרבה ספורט, לאכול פירות, ירקות, דגנים והרבה מאכלים עם וימינים, ולשמור על היגיינה אישית.

למה אתגר 30 יום של חיים בריאים חשוב?

כשאתם חלק מאתגר 30 יום מתחילתו עד סופו, תוכלו לחוות שינוי משמעותי בחיים שפחדתם לעשות, וכשתסיימו את האתגר- הוא כבר יהיה חלק מכם, כי למדתם וחייתם חיים בריאים וטובים יותר. אם באמת תמשיכו לחיות באורח חיים בריא, תוכלו לחיות חיים בריאים יותר, עם פחות מחלות והשמנת יתר, ופחות סיכויים לחלות במחלות לב וכד'.

לפני שתעשו את הצעד הזה ותתחייבו ל-30 ימים, הנה חלק מכתבה שתעזור לכם להחליט:

ליצירת אורח חיים בריא חשיבות רבה במכלול ההיבטים: תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, קידום בריאות (מניעת מחלות), מניעת השמנה, שמירה על היגיינה אישית, חיזוק הדימוי העצמי, טיפוח הגוף, הקפדה על סביבה נקייה ואסתטית.

בשנים האחרונות השמנת יתר הופכת להיות תופעה בינלאומית מדאיגה. נתונים רבים המוצגים חדשות לבקרים מצביעים כולם על אותה מגמה - השמנת יתר בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים (משנות השמונים חל גידול ניכר בשיעור ההשמנה בעולם). השמנת יתר מקורה בעיקר באורח חיים לא בריא המאופיין בצריכת מוצרי מזון עתירי שומן וסוכרים ובחוסר פעילות גופנית.

Big image