מגלי עולם - כריסטופר קולמבוס

שי מנדלסון,ירדן טויבר קנט,דניאל וינקור,שחר שמיר,נטלי טטנבאום

מי היה כריסטופר קולמבוס?

כירוסטופר קולומבוס היה ספן איטלקי בשירות ספרד. הוא נולד בשנת 1451 נולד באיטליה ואביו - דומניקו קולומבו, היה אורג. הוא התחיל את לעבוד כספן כשהיה בן 14 בלבד ועבד בכל רחבי אירופה ומחוצה לה.

מקום הולדתו

כריסטופר קולומבוס נולד בשם כריסטופרו קולומבו בעיר באיטליה שנקראת ג'נובה.

מדוע יצא למסע?

כריסטופר קולומבוס יצא למסעו הראשון בעקבות תוכנית שהוא ואחיו ברתולומיאו רקמו שמטרתה הייתה להעתשר על ידי מחירת משי וסחורות יקרות אחרות. הם ניסו לשכנע משקיעים רבים לממן את מסעם, ובסוף הם הצליחו לשכנע את מלכי ספרד - פרדיננד ואיזבלה, לממן את מסעם.


מסעו של קולמבוס

שותפיו של קולומבוס למסע הראשון היו אחיו - ברתולומיאו, ועוד 90 מלחים שהוא גייס למסע. הוא יצא איתם למסע בשלוש ספינות: ניניה, פינטה וסנטה מריה. הם יצאו מנמל פלוס בספרד אל האיים הקנריים ומערבה על מרחבי האוקיינוס האטלנטי. הבעיה שהתעוררה במהלך המסע הייתה שקולומבוס לא ידע את המרחק האמיתי של מסעו המתוכנן, כך שהוא וצוותו היו בלב הים הרבה יותר זמן ממה שחשבו שיהיו. המסע השני התחיל בשנת 1493 ובו התגלו האיים ג'מייקה ופוארטו ריקו, המסע השלישי התחיל בשנת 1498 ובו התגלה האי טרינידד ( אי בקרבת ונצואלה) והמסע הרביעי התחיל בשנת 1502 בו מצא את פולי הקקאו.

מפה דינמית של מסעותיו של קולמבוס

Big image

שחזור מודרני של הספינה סנטה מריה

Big image

גילויו של קולומבוס

הגילוי המפורסם ביותר של קלומבוס היה הגילוי המתועד והמוכח הראשון של יבשת אמריקה על ידי בני אירופה. במסעו השני התגלו האיים ג'מייקה ופוארטו ריקו. בשנת 1498, יצא קולומבוס בראש שש ספינות למסעו השלישי בו גילה את טרינידד, אי בקרבת ונצואלה.

גילויו תרמו לעולם בכך שאם לא היה מתעד אותם יכול להיות שיבשת אמריקה לא היתה מוכרת לבני אירופה עד היום.משימת רשות - סיפור מעניין על מגלה העולם קולמבוס

ההפלגה במרחבי האוקיינוס האטלנטי לוותה בחששות כבדים וכאשר נמשך השיט זמן רב ללא יבשה באופק, עלתה דרישה מקרב המלחים לשוב לאחור, אל ספרד. מחשש למרד בקרב אנשי הצוות, ניהל קולומבוס שני יומני מסע שתיארו את ההתקדמות היומית: יומן אחד ששמר לעצמו ובו רשם את המרחקים האמיתיים שעברו להערכתו, ויומן אחר שהיה מיועד לעיני אנשי הצוות, שבו רשם קצב התקדמות איטי יותר.