פורים

מגישים רותם בוהדנה סתיו דוד ונהוראי דבש מוגש ל:רויטל שלו

מנהגי פורים

תחפושות- "משנכנס אדר מרבין בשמחה" בפורים נוהגים להתחפש לדמויות משמחות ושונות וכך נוצרת אווירה שמחה ביהדות החשיבות לכך היא להראות שבן אדם יכול להישתנות במרא מבחוץ ולהישאר אותו דבר מבפנים.


קריאת המגילה- בעת קריאת המגילה יש מנהג שברגע שמוזכר שמו של המן או משפחתו מרעישים ברעשנים עושים זאת משום ששמם לא צריך להופיע במגילה כי הם עשו רע ורצו להשמיד את עם ישראל.

מצוות החג

משלוח מנות- "משלוח מנות איש לרעהו" מצווה לשלוח מטעמים לפחות לבן אדם אחד בשביל לשמחו בחג הפורים.


מתנות לאביונים- "מוטב לאדם להרבות במתנות לאביונים מלהרבות בסעודתו". מצווה לחלק לשתי נזקקים לפחות ולעניק להם עזרה (כספית או בקניית אוכל בגדים ונעליים)

אני פורים - שירי פורים ברצף

אחשוורוש

אחשוורוש היה מלך אשר שלט על 127 מדינות. לאורח המגילה הוא הוא עושה מספר רב של משתים.נוסף הוא אוסף את כל נערות הממלכה כדי לבחור מהן את אשתו (לבסוף נבחרת אסתר).באותו זמן כאשר יה עסוק במיבחנים על קבלת אישתו החדשה הוא ממנה את המן לראש השרים.דמותו של אחשוורוש היא דמות נלעגת של מלך טיפש, הפכפך וחלש אופי הנשלט בידי יועציו. הוא מכנס את שריו הבכירים להתייעצויות דחופות כדי להחליט בעניינים מה בכך.תיאור חיצוני של אחשורוש: לבוש: הוא לובש בגד סגול,חגורה אדומה, נעליים עם שפיץ והן צהובות, יש לו כיסוי ראש בצבע אדום וסגול. יש לו יהלום ירוק באמצע של הכובע שלו מראה חיצוני: איש שמן, יש לו זקן, הוא נראה שיכור, יש לו גביע מזהב עם יין, הוא יושב על כיסא המלכות שלו, , כי הוא מלך.

"עד לא ידע"

עדלאידע בא מהמנהג להישתכר עד שלא יבדילו בין המן למורדכי.


כיום העדלאידע היא בעצם תהלוכה שבא בתי הספר והעסקים העוסקים עם ילדים בעיר באים ומראים את התוצרים בדרך כלל נוהגים לקשט רכב ולנסוע איתו לצד המשתתפים בתהלוכה