עבודה בהיסטוריה- אנטון קוצ'רוב

נפוליאון בונפרטה

חלק א'- תעודת זהות:

שנה ומקום הולדתו: שנת הולדתו 1769 ומקום הולדתו צרפת האינווילד, פריז שבצרפת.

הוריו: אב- קרלו בואונפרטה. אם- ליטיציה רמולינו.


  1. סיפורי ילדותו: ילדותו של נפוליאון, שנאתו העזה לצרפת בילדותו, הבריחה מקורסיקה, עלייתו ונפילתו, מדוע הושם במעצר, כיצד עלה לגדולה, מה שבר באוסטריה, מה עשתה אשתו ובן כמה היה שכבש את כל איטליה.
  2. השכלה:יסד את קוד נפוליאון, קובץ החוקים של צרפת שהשפעתו ניכרת עד היום. הפיץ דרך כיבושיו את רעיונות המהפכה הצרפתית בכל רחבי אירופה. חידש והגה רעיונות טקטיים ואסטרטגיים מרחיקי לכת בצבא שמקובלים עד עצם היום הזה.
  3. מאפייני אישיות בולטים: מצביא מהולל ותאורטיקן צבאי
  4. צרפת ערב עלייתו של נפוליאון לשלטון: הביאה להזדהות ראשונה של נפוליאון עם צרפת, מכיוון שפנתה כנגד האצולה הצרפתית הבכירה אותה תיעב. הרוחות המהפכניות בשילוב עם ירושה מזדמנת נתנו לנפוליאון הזדמנות להתחזק פוליטית במולדתו קורסיקה.
  5. 14 ביולי 1789: מיוצגים כל אחד משלושת המעמדות בצרפת. בשנת 1789 התכנסה אספת המעמדות לראשונה מאז 1614. כינוסה סלל את הדרך למהפכה הצרפתית. המהפכה הצרפתית הייתה תקופת טלטלה וחילופי שלטון בהיסטוריה של צרפת בין 1789 ל-1799, שהתחוללו בה שינויים קיצוניים בסדרי החברה והממשל של המדינה.

חלק ב'

תבוסתו של נפוליאון בונפרטה הייתה בשנת 1812 על ידי רוסיה ואחרי כמה מלחמות שהפסיד בהן הוא הודח מצרפת וכל שארית חייו בילה באי סנט- הלנה שנמצא בדרום האוקיינוס האטלנטי.