מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

6-12.1.2019

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב.

"מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו?"

("ככלות הקול והתמונה" מילים יענקלה רוטבליט)

בימים שבהם הסערות הפוליטיות נמצאות במרכז החדשות, נזכרתי בשיר הזה ששר דני בסן. בשבוע אחד אנשים מקהילת ביה"ס תורמים יום פעילות לטובת שנתון י' בביה"ס ותלמידי י"ב יוצאים לעשייה חברתית בגן של ילדי עובדים זרים בדרום ת"א. שתי הפעילויות שהתלכדו במקרה לאותו שבוע ויוצרות אצלי תחושה נפלאה של גאווה. גאווה על השייכות לקהילת ביה"ס שבה הערך של הנתינה הוא חלק מדרך חיים. גאווה על המחנכים שלנו המובילים פעילויות ערכיות ממדרגה ראשונה (גם כשלא מדובר בדיוק על שעות ביה"ס). גאווה על הנוער שלנו הגדל כאן ועושה למען אחרים בחברה הישראלית.


שימו לב ורשמו לכם שתי פעילויות קרובות אליהם מוזמנת כל קהילת ביה"ס:
" פולין - מחשבים מסלול" - ערב של מעגלי שיח בנוגע למסע לפולין.
"טהורה לעד" - צפייה ושיחה בסרטה המדובר של מאיה זינשטיין בוגרת ביה"ס.
נשמח מאוד לראות כמה שיותר שותפים מקהילת ביה"ס בשני הארועים.

שבוע טוב
לילך.

ביום שישי האחרון יצאנו כ- 25 מבני שכבה יב אל גן ילדים בתל אביב.

אל הגן נסענו בעקבות סיור שערכנו בדרום תל אביב ולאחר הסיור כשראינו את הגן החלטנו שאנו רוצים לנסות ולעזור כמה שאפשר על מנת שהילדים יוכלו להינות ולהיות בגן עם אווירה שמחה יותר.

תחילה התחלנו לגייס אוכל, משחקים, צעצועים, בגדים, טיטולים ומגבונים מהמושבים בעמק ואנו רוצים להודות רבות לכל התורמים.
הגענו, פרקנו את הציוד ומכן נכנסו אל הגן בו היו כל הילדים... התחלנו לשחק איתם ולהתחבר אליהם תוך כדי שאנחנו צובעים בלבן ומציירים ציורים על הקירות, שותלים איתם עציצים ורוקדים צוחקים ושמחים כולם יחד.


אני מרגיש שהמעשה הזה שעשינו ולקחנו על עצמינו לעשות הוא מעשה שמלמד כמה שמחה וטוב לב יש בנתינה, אני בטוח שהילדים בגן יעופו ויהיו מאושרים על כל המשחקים והצעצועים שהבאנו להם אבל אני משוכנע שהם לא ישכחו את הרגעים שהם היו איתנו בצביעה, בריקודים, מהביחד והאווירה המיוחדת שנוצרה בנינו !!!


אני שמח ומעריך מאוד את זה שיש לנו את האפשרות בבית ספר ליזום ולעשות מעשים שהם לא בסל הלימודים !!! הלוואי ורק יירבו המעשים והיוזמות הטובות והחשובות האלו ...


כתב יואב בר תלמיד כיתה י"ב 4.

"לשנתון י' באהבה - גוף נפש" - יום פעילות מלא לשנתון י' בנושא אורח חיים בריא.

תלמידי כיתה י' מתחילים את ה'מעורבות החברתית' שלהם במהלכה יתנדבו בקהילה במסגרות שונות בשעות הפנאי שלהם. כחלק מהשיקוף הלכה למעשה את יחסי הגומלין בין היחיד/הפרט לקהילה הסובבת אותו, ערך ההתנדבות ומעורבות חברתית ואישית מתקיים זו השנה החמישית בבית הספר "יום בריאות גוף ונפש".

במהלך יום שלם פועלים התלמידים בנושאי ספורט ואורח חיים בריא על ידי אנשי מקצוע מהעמק שהתנדבו והגיעו לספר וללמד את תלמידי השנתון.


קצת על הפעילויות שחוו התלמידים: היום נפתח בהרצאה וסיפור אישי של רועי עמרני, אח של הדס מלקס, מחנכת בשנתון, אשר התחרה בתחרות "איש הברזל". התלמידים שמעו על ההחלטה להשתתף בתחרות, הרצון העז, האימונים האינטנסיביים, הקשיים והנחישות עד להצלחה.

מההרצאה פנו תלמידי השנתון לפעילות ומשחק "כדורשער" , אותו הנחה והסביר רועי רוזנברג, אבא של תלמידה בשנתון, יחד עם שי אבני , תלמיד כיתה ח'. זהו ענף ספורט בו משתתפים עיוורים ולקויי ראייה. המשחק הומצא בשנת 1946 לאחר מלחמת העולם השנייה והגיע לישראל בשנות השמונים. התלמידים התנסו בעצמם במשחק תוך שהם עוטים כיסויי עיניים, והכדור עצמו משמיע צליל. כאשר הם שכובים על הרצפה, עליהם לחוש את כיוון הכדור על-פי השמיעה בלבד ולבלום את כניסתו לשער. בנוסף, התלמידים בחרו שתי סדנאות מבין האפשרויות והתנסו בענפי וחוגי ספורט שונים -

פילאטיס עם ריקי כהן, יוגה עם אפרת בן אור, קערות טיבטיות, עם אברהם בן אור, שיאצו עם שוקי שפרן, זומבה עם ליסה אהוביה, הגנה עצמית עם ניר כהן, כושר קרבי עם לוטן טובי, הגנה עצמית עם אשכר ערוסי ועם עדי טל, תלמידת י"ב שלנו, בעלת חגורה שחורה בקראטה, אשר השתתפה באליפות אירופה במלטה 2014 ו2015 ובאליפות העולם בדבלין 2016. גם עדי וגם אשכר בוגרים בחוג הקראטה של דניאל יפלח.
סיימנו בסיפורו האישי המרגש של יניב בן שימול, אבא של תלמיד בשנתון, על התהליך שעבר עד לפתיחת מרכז טיפול הידרותראפי בגן- נר.


תודה רבה לכל האנשים הנפלאים שהגיעו בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות אמיתית לנוער ולביה"ס. בזכותכם זכינו, המבוגרים והתלמידים כאחד, לחוויית למידה שונה, מעשירה ומלמדת ומעל לכל למסר של נתינה לזולת, רוח התנדבות ואהבת האדם. תודה גם לאושרת אדרי המובילה את הפעילות בביה"ס.


קישור לתמונות:
https://photos.app.goo.gl/tLx54N4dWmbiVb3FA
https://photos.app.goo.gl/aLGFshS6WK1KPnL47
https://youtu.be/-NMFU9mTgr4

י"ב 7 בבית הנשיא

ביום חמישי 10/01 יצאו תלמידי י"ב 7 לסיור בירושלים. הסיור ניתן כמתנה לכיתה בעקבות זכייתה של עדי טל כמצטיינת נשיא בשנת תשע"ח.

התלמידים התחילו את היום בנסיעה מבית הספר עם מצב רוח מרומם ושמח.

חוו סיור מהנה וטעים בשוק מחנה יהודה המשיכו למכון יד יצחק בן צבי ודנו בשאלות אודות הנשיא ותפקידו במדינה תוך כדי סיור בשכונת רחביה וטלביה עד ביתו של נשיא המדינה. התלמידים נכנסו לבית נשיא והתרשמנו מהגן היפה, הפסלים, משכן הארוח וחדר הארוח.

הילדים שאלו שאלות חכמות השתתפו באופן פורה בדיונים ונהנו מהסיור ומהביחד. תודה לאנה מוסקו ואפרת בן אור שליוו אותנו.

Big picture

אוצרות המוזיאון - ביקור כיתות ט במשכן לאומנות

כיתות ט' ביקרו השבוע באוצרות המוזיאון במשכן לאומנות, נחשפו לתערוכות המגוונות המציגות את אוספי האומנות המובחרים והרחבים המוצגים עתה במשכן. הילדים התעניינו בהבדלים בין אומנות ריאליסטית לאומנות מופשטת ונחשפו לסיפורים הקשורים בהקמת המשכן ובייחוד של העבודות. אח"כ בסדנא הם יצרו פוסטים אומנותיים בהם מסרים לשינוי חברתי. החוויה כולה היתה מעשירה ומעוררת מחשבה והשראה
Big picture

חשיפה של שנתון ט לתוכנית אלפא

במסגרת קידום מצויינות לימודית נחשפו השבוע תלמידי כיתות ח' ו-ט' לתוכניות חוץ בית ספריות במקדמות מצויינות.

Big picture

שנתון י - קורס עזרה ראשונה

במסגרת מעורבות חברתית ואחריות קהילתית, תלמידי ותלמידות שנתון י' עוברים הכשרה במשך יומיים ע"י מדריכי מד"א.במהלך שגרת חיינו אנו עתידים להיתקל במקרים בהם אנשים סביבנו יזדקקו לטיפול וסיוע לאחר שנפגעו או נפצעו בצורה כלשהי. במצבים קשים הרבה יותר אותם נפגעים יצטרכו לקבל עזרה מיידית לשם הצלתם עד אשר תגיע העזרה הרפואית המקצועית.

מטרת הקורס:

הקניית ידע בהחייאת מבוגרים, פעולות חירום נוספות ועזרה ראשונה.

תעודות סיום יוענקו למשתתפים

Big picture

שנתון י"א בגדנ"ע

בתחילת השבוע יצאו תלמידי י"א לשבוע גדנ"ע, שבוע בו התלמידים חווים את הצבא הלכה למעשה על כל המשתמע מכך. ביום ראשון הם הגיעו למחנה צלמון, עלו על מדים ונעמדו בדום מתוח מול המפקדות והמפקדים. הם התנהלו בלו"ז צבאי הכולל משמעת צבאית, אוכל צבאי, עמידה בזמנים, זחילות, שדאות, מטווחים ועוד. למרות מזג האוויר המאתגר, הוכיחו התלמידים גבורה וחוזק נפשי ועמדו בכל המשימות שהיו להם בצורה מעוררת כבוד. בסיכומו של דבר, עברו התלמידים חוויה משמעותית ומאתגרת שתיזכר להם לעוד שנים רבות. שנתון י"א המתח להקשב! שתיים שלוש... הקשב!!!

תמונות

תמונות נוספות

Big picture

שנתון י"ב - סדנאות המרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית

בשנים האחרונות נמצאת תופעת האלימות המינית על סדר היום הציבורי, החשיפה מגבירה את העיסוק של מתבגרים בנושאים אלה, אך בהעדר הכוונה נכונה, הידע שמגיע אליהם מרשתות חברתיות, מדיה וקבוצת החברים עלול להיות שגוי ומבלבל, כחלק מהניסיון לתת מענה לנושא זה, עוברים תלמידי שנתון י"ב סדנאות מטעם מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, בהנחיית מנחים מקצועיים של מרכז הסיוע ובהובלתה של רוזט, יועצת השנתון.

מטרת הסדנאות היא לאפשר מרחב בטוח, מקצועי ומעניין לדיון וקבלת כלים להגדרה וזיהוי של מיניות מיטיבה אל מול מצבי פגיעה, דרכים להתמודדות במקרים של פגיעה ולאן ניתן לפנות לקבלת עזרה.

ראוי לציין שהמנחים התרשמו רבות מרמת הדיון, הבגרות והשיתוף מצד תלמידי שנתון י"ב.

אירועים בית ספריים

Big picture
Big picture