Pamukkale terrassid

Türgis

Pamukkale - Puuvillast loss

Selle nime järgi on hakatud kutsuma seda loodusimet selle välimuse ja ehituse tõttu.

Mis on Pamukkale?

Puuvillalinn on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Türgis ning UNESCO Maailma kultuuripärandi kaitse all. Juba kaugelt paistavad silma lumivalged kaljud oma terrassidega, mis puuvillaga üle puistatud mägesid meenutavad. Selline ainulaadne looduse ime on tekkinud maa seest välja purskava sooja kaltsiumirikka mineraalvee toimel, mis mööda kaljusid alla voolab. Tahkunud kaltsium värvib nõlvad lumivalgeks ja tekitab jääpurikatele sarnaseid moodustisi. Üleval platoo tipus paikneva Hierapolise linna kunagised asukad hindasid siinsete allikate raviomadusi väga kõrgelt.
Big image

Ajalugu

Püha linn Hierapolis ehitati ümber kuumade vee allikate sajandeid tagasi. Sellest linnast on ainult alles jäänud Pamukkale linnaosa ja selle püha veekogu. Aastal 1999 hakati seda ala arendama et suurendada turistide kohale tulekut.

Püha passeini kasud

Selles pühas passeinis ujumine tuleb inimese tervisele ja ilule igati kasuks. Eriti hästi mõjub seal olev vesi silmadele ja nahale. On olnud kuulda et see vesi on ravinud inimesi ka astmast ja paljudest muudest haigustest.

Cleopatra

On palju räägitud et iidsetel agegadel käis nendes vetes ka Cleopatra isiklikult spaatamas.

Selle järgi on nimetatud ka sealne üks veekogu, Cleopatra passein.

Big image
vaadates Pamukkale passeini pinnastiku, võib jääda mulje et tegemist on väga külma kohaga,kuna välimuselt meenutab pinnas igati jääd, aga ei tohi lasta vaatepildil ennast mõjutada ja tegelikult on tegemist 35C kraadise mineraalide rohke veega.