מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

14-20.3.2021

Big picture

איך עוברים את ים סוף?

תעצמו לרגע את העיניים ותדמיינו שאתם עומדים מול ים. ים עצום. ענק. ים מלא דגים, כרישים וכלבי ים. ואתם צריכים לעבור אותו אל הצד השני. איך תעשו זאת? בני ישראל עומדים בפני הדילמה הזו בדיוק. כשהם מגיעים לים סוף הם צועקים בפחד. אין להם מושג איך לעבור אל הצד השני. אלוהים לא עוזר הרבה הוא רק אומר להם- "מה תצעק אלי? דבר אל בני ישראל וייסעו". למה אתה צועק, אומר אלוהים למשה. פשוט תעבור את הים. בתנ"ך כתוב שמשה, המנהיג, מרים את המטה שלו ואז הים נבקע לשניים וכל בני ישראל עוברים באמצע.

במדרש מסופר סיפור קצת אחר. המדרש מספר לנו שכאשר היה צריך להיכנס לים סוף כל בני ישראל עמדו בחוץ והתווכחו. אף אחד לא רצה להיכנס פנימה. כל אחד אמר שהשני יהיה זה שייכנס. עד שהגיע אדם אמיץ אחד. נחשון בן עמינדב. נחשון החליט שהוא יכנס לתוך הים. אבל הים לא נבקע מיד.

בהתחלה נחשון נכנס עם הרגליים לתוך הים. והים עדיין לא נבקע. ואתם יכולים לדמיין את כל המשפחה והחברים שלו צועקים מאחוריו "תצא נחשון, זה מסוכן". אבל הוא נכנס עוד קצת עד המותניים. ועדיין לא קרה שום דבר וכולם עדיין צועקים "צא נחשון, אל תעשה את זה". ונחשון לא ויתר, הוא נכנס עוד ועוד. עד שהמים הגיעו לו לאיברי הנשימה, אל הפה והאף. עד שהגיעו מים עד נפש. ואז. רק כשכבר אי אפשר היה להמשיך יותר. רק אז הים נבקע לשניים. נחשון מסמל את הנחישות.

בדרך כלל בחיים כשיש בפנינו קשיים, לא מספיק שנרים מטה של קסם והקושי יעלם. אנחנו צריכים להתאמץ. להעז להיכנס פנימה, להתמודד עם הקושי. רק אחרי שנעז לצלול לתוכו לעומק , רק אז נצליח להתמודד איתו ולחצות את הים.
(מתוך בינה - התנועה ליהדות חברתית).

השנה אני חשה שבמובן מסוים אנחנו חוצים את הים. בכל רגע ורגע אנחנו מתמודדים עם קשיים שלא התכוננו אליהם. התעוזה, הנחישות וההתמדה הן התכונות האישיות שעוזרות לכל אחד מאתנו לעבור את הים הזה. החזקת הידיים המשותפת של צוות ביה"ס יחד איתכם הורים ותלמידים היא שעוזרת לכולנו ומאפשרת לנו לעבור לצד השני של הים בבטחה.

מאחלת לכולנו חג נהדר, חג של משפחתיות, הנאה מהדברים הקטנים כגדולים, שתשרה עליכם נחת ורוגע, איסוף אנרגיות וכוחות להמשך שיבוא.

סוף שבוע טוב לכולם.
לילך.

האקטון ט' בוועדת GO NO GO

שלושה פרויקטים מעוררי השראה וחדשניים נמצאים בתהליכי פיתוח בנבחרת היזמות של כיתות ט' : תוסף ההופך "מחזורית" רגילה למחזורית "חכמה" – מתוך מטרה לעודד צעירים למחזר. צמיד חכם המנטר מדדי גוף, מזהה נפילות אצל מבוגרים ומזעיק עזרה במידת הצורך, ופרויקט נוסף - תוסף פלסטיק המונע יציאת אדים על המשקפים בעת עטית מסכה. ביום שלישי האחרון הנבחרת הציגה את הפרויקטים בפני חברי צוות שיפוט הכולל בכירות ובכירים בתעשיית ההייטק ויזמים מנוסים. ההתרגשות היתה רבה אך התלמידות והתלמידים הציגו וייצגו את בית הספר וזכו להערכה ואהדה רבה !

האקתון ט מנקודת מבטה של יגל בבלי תלמידת השנתון:

ביום שלישי היה לנו - קבוצה קטנה מכיתה ט, האקתון. בהאקתון הצגנו בפני שניים עשר שופטים את המיזמים שלנו שעליהם אנחנו עובדים כבר שבועיים, כמונו היו ילדים נוספים מכל הארץ, אשר הציגו המון מיזמים שעוזרים לפיתוח האנושות בכל מיני דרכים. החוויה הזאת ביום שלישי, בתקווה שנעבור לשלב הבא ואז היא עוד תמשיך, הייתה עבורי חוויה ששינתה לחלוטין את זווית הראיה שלי והאירה את עיני כלפי הצרכים והקשיים האנושיים, וגרמה לי לחשוב על הרבה דרכים לפתור אותם.

החוויה הזאת גרמה לי להרגיש משמעותית ואני שמחה לתרום את חלקי בפרויקט המדהים הזה.

Big picture

תחרות עמל –במרחבי ישראל 2021

כמו בכל שנה, גם השנה התקיימה תחרות בתי הספר של רשת עמל ב"מרחבי ישראל". התחרות הייתה מאתגרת במיוחד כיוון שהתקיימה תחת אילוצי "שגרת הקורונה". את בית הספר ושנתון י' ייצגו תלמידי כיתה י'4 בניצוחו של שני בן זאב ובעזרתן של שרון שוחט וסוזי בבלי. התלמידים ביצעו משימות רבות שכללו משימות מתוקשבות, ביניהן ראיון עם ראש המועצה –עובד נור, הכנת תסריטים, שירים וריקודים, תחקירים וכתבות, פודקאסטים בתכני התחרות, פיענוח קודים וצפנים. וכל זאת תוך שיתוף פעולה ועבודת צוות הרמונית וטובה. תודה לכל העוסקים במלאכה, אנו מחזיקים אצבעות להצלחה בתחרות.

Big picture

מבצע תרומה לקראת חג הפסח של יב8

י"ב 8 - התלמידים הנפלאים ארגנו בגדים וצעצועים בישובים מיינו ותרמו לפנימיית אמונה בעפולה שמאוד שמחו לקבל את הציוד. גאה בתלמידים שלנו❤️💪
Big picture

שנתון ז - פעילות גיבוש חברתי

בימים ראשון ושני, תלמידי כיתות ז' יחד עם המחנכים שלהם עברו פעילות גיבוש עם מדריכות odt ממרכז סיור גלבוע מעיינות.

שנתון ח - משחק סימני דרך

השבוע בשנתון ח' שיחקנו את המשחק 'סימני דרך' המוכר והאהוב. קפסולה אחת הצטיידה בגיר צבעוני, משימות וחידות בנושא פסח ויצאנו לדרך. הקפסולה השנייה ניסתה להתחקות אחר עקבותיה של קפסולה א' תוך ביצוע המשימות שזו השאירה בדרך. החיוכים עלו, מזג האוויר היה לטובתנו ואין ספק שהמשחקים של פעם הם המשחקים הכי טובים שיש.
Big picture

שנתון ז ביום טיול לגלבוע

טיול גיבוש- שורשים בעמק של שנתון ז' לגלבוע. מזג אוויר מושלם, פריחה משגשגת, ילדים מדהימים וצוות מופלא. קצת יציאת מצריים לפני החופשה... חג שמח🍀🌺

שנתון יב ביום טיול לנחל יבנאל

ניצנים נוספים של חזרה לשגרה בשנתון י"ב,

השבוע יצאנו לטיול יומי בנחל יבניאל.

טיילנו באוויר הפתוח, מסביבנו פריחה מרהיבה,

נפגשנו, שיחקנו, דיברנו על דברים פשוטים ואף השתכשכנו בירדנית.

לעוד ימים פורחים, של יחד ושל שגרה אופטימית.

קישור לתמונות נוספות
Big picture

שנתון ח3 בפעילות אתגרים

ביום שלישי השבוע ה16.3, הכוכבים של ח'3 יצאו סופסוף לפעילות אתגרים מחוץ לבית הספר. צעדנו ב-2 קפסולות לחורשת ראשונים שבעין חרוד מאוחד ושם הופעלו ב-4 קבוצות, על ידי אסף ויוני המדריכים, יחד עם מדצ"ים מדהימים משכבת ט' ואיריס רכזת אתגרים שפיקחה על הכל. הפעילויות שילבו טיפוס על חבלים ומשחקי גיבוש בטבע. היה כיף, מאתגר, התלמידים נהנו וכולנו מחכים כבר לפעילות הבאה!
Big picture

שנתון י בפעילות מצילה חיים עם מד"א

ביום שלישי הגיעו תלמידי הכיתות העיוניות של שנתון י' לבית הספר לסדנה מצילת חיים של מד"א. במהלך הסדנה למדו התלמידים ותרגלו מיומנויות החייאה בסיסיות, הוצאת גוף זר, טיפול בהכשות נחשים ועקיצות ועוד. הסדנא הועברה במרחבים הפתוחים והפגישה את כל הכיתה יחד בפעם הראשונה מתחילת השנה. הסדנא הייתה מלמדת, מעשירה וחיונית ונתנה לתלמידים כלים חשובים להצלת חיים. שלא נדע... ואין כמו מפגש פנים מול פנים.
Big picture

תרומת דם

לפני שנה היינו בית הספר האחרון שקיים התרמת דם לפני התקופה המורכבת שהציפה אותנו, והשבוע זכינו להיות בית הספר הראשון שמקיים התרמת דם מאז הקורונה. תלמידי יב והמורים הגיעו, הושיטו יד ותרמו מדמם להצלת חיים.

Big picture
Big picture