מה מיחד את ירושלים?

ומה הדבר שכל כך מייחד את חומות ירושלים?

מידע על חומות ירושלים

חומות העיר העתיקה נמנות עם נכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים. הן ללא ספק מונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה.
החומה, כפי שהיא מוכרת כיום, נבנתה בתקופה העות'מאנית, בשנת 1537, על ידי הסולטן סולימאן הגדול, והיא המאוחרת ממערכות הביצורים שהקיפו את ירושלים במשך ההיסטוריה. חלקים מהחומות הקדומות משולבים בחומה העות'מאנית ונראים לאורכה בקטעים מסוימים. חומת העיר מהתקופה העות'מאנית השתמרה בשלמותה למעט שינויים מעטים שנעשו בקטעים ממנה. חלקים מהחומות הקדומות משולבים בחומה העות'מאנית ונראים לאורכה בקטעים מסוימים. חומת העיר מהתקופה העות'מאנית השתמרה בשלמותה למעט שינויים מעטים אשר נעשו בקטעים ממנה.

מדוע יש חומות?

אז בעצם, הרבה מאוד אויבים ניסו לחדור ולכבוש את ירושלים, אבל היו החומות שמגנות על העיר, חלקם הצליחו להיכנס וחלקם לא, וזה רק אחד הדברים שמייחד את החומות.

מידע על השימור של החומות, ואם רוצים לשמר אותן זה כבר אומר שהם דבר מיוחד!

ברבות השנים הידרדר מצבן של חומות העיר, החשופות לתהליכי בלייה והרס תמידיים.
פרויקט שימור חומות ירושלים יצא לדרכו בתחילת שנת 2007 בעקבות נשירתן של מספר אבנים מהחומה. את הפרויקט רחב ההיקף מנהלת הרשות לפיתוח ירושלים, במימון משרד ראש הממשלה. מינהל השימור ברשות העתיקות נבחר לתכנן את העבודה ולבצע אותה. עבודות בהיקף כה נרחב לא נעשו בחומות העיר מאז עבודות השיקום בימי המנדט הבריטי, בשנות העשרים של המאה וכ'.

הפעולות בשטח החלו בינואר 2007 והן הסתיימו במאי 2012.
Big image