עבודה בתנ"ך-דוד וגוליית

מגיש:אייל יעקב ט'4

Big image

מדוע בחרתי בתמונה זו

בחרתי בתמונה זו משום שהתמונה הזאת מתארת שדוד הצליח להביס את גולית למרות שדוד היה קטן וללא כלי נשק חזק וגולית היה ענק עם כלי נשק חזק מאוד.,(זרק אבן ופגע בראש של גולית והאבן הצליחה לכרות את ראשו של גולית)


פרטים אודות הצייר: http://mikranet.cet.ac.il/pages/item.asp?item=8871


ציטוטים:

"וַיִּשְׁלַח דָּוִד אֶת-יָדוֹ אֶל-הַכֶּלִי, וַיִּקַּח מִשָּׁם אֶבֶן וַיְקַלַּע, וַיַּךְ אֶת-הַפְּלִשְׁתִּי, אֶל-מִצְחוֹ; וַתִּטְבַּע הָאֶבֶן בְּמִצְחוֹ, וַיִּפֹּל עַל-פָּנָיו אָרְצָה."


"וַיָּרָץ דָּוִד וַיַּעֲמֹד אֶל-הַפְּלִשְׁתִּי וַיִּקַּח אֶת-חַרְבּוֹ וַיִּשְׁלְפָהּ מִתַּעְרָהּ, וַיְמֹתְתֵהוּ, וַיִּכְרָת-בָּהּ, אֶת-רֹאשׁוֹ."


לפי דעתי,הציור תואם לתיאור המקראי בגלל שרשום שדוד היה קטן וגולית ענק,ושדוד הצליח לכרות את ראשו של גולית-והתמונה מראה את דוד עומד ליד גולית,שלגולית אין ראש.

מושר ההשכל שלמדים מסיפור זה

מושר ההשכל שלומדים מסיפור זה שלא משנה כמה חזק יותר וגדול יותר האויב שלך,אם אתה מאמין בה' שהוא יעזור לך ויושיע אותך. ושלא משנה כמה גדול וענק האויב שלך הוא לא כזה חזק כמו שהוא נראה.

מדוע דוד מתנדב למשימה זו?אפילו שהוא לא אחד מלוחמי שאול

דוד מתנדב למשימה זו אפילו שהוא לא אחד מהלוחמים בגלל שיש לו אמונה בה' והוא לא מפחד,הוא אמר שאם ה' הציל אותו פעמים קודמות,הוא יציל אותו גם הפעם.

ציטוטים:

"וַיֹּאמֶר, דָּוִד, יְהוָה אֲשֶׁר הִצִּלַנִי מִיַּד הָאֲרִי וּמִיַּד הַדֹּב, הוּא יַצִּילֵנִי מִיַּד הַפְּלִשְׁתִּי הַזֶּה."

Big image

החלק הספרותי

https://www.youtube.com/watch?v=B0xWYu3zasE

מה שדומה בין השיר לבין הסיפור המקראי הוא: "כל התנ"ך פחד ממנו כמו מפיל."

פיזיקה מתמטית

http://www.ted.com/talks/malcolm_gladwell_the_unheard_story_of_david_and_goliath?source=email&language=he

האם חוקי הפיזיקה על פי דבריו של המרצה השפיעו על ניצחונו של דוד על גוליית?

לפי דבריו של המרצה חוקי הפיזיקה השפיעו על ניצחונו של דוד-"שלאדם יש את המחלת גדילת יתר הראייה הולכת ונהיית גרועה-רואים פעמיים/קצרי ראייה באופן קיצוני.-גוליית היה ענק ובגלל זה הוא כנראה לא ראה טוב או ראה פעמיים אז הוא לא ראה כנראה את האבן.

האם קיים חוק פיזיקאלי או משוואה מתמטית שמחזקת/סותרת את דברי המקרא?

לא

חווה דעתך אודות מסקנותיו של המרצה בקטע זה.

לפי דעתי המסקנות של המרצה הן יפות,וחלק מהן נכונות.

האם אתה מקבל או לא את טענותיו של החוקר?

אני מקבל רק טענה אחת של החוקר,שלמי שיש את המחלה שהוא לא מפסיק לגדול,אז הוא לא רואה טוב או רואה פעמיים כי זה נשמע הגיוני,שאר הטענות לא נשמעות הגיוניות לפי דעתי.