מזכר שבועי - כיתה ז'1

מזכר מס' 9, יום שבת כ"א טבת, תשע"ו 2.1.2016

"חשיבות האדם לא נמדדת במה שהוא משיג, אלא במה שהוא שואף להשיג... התקדם, ואף פעם אל תעצור, משום שהתקדמות הכרחית לשלמות." (חליל ג'ובראן)


הורים יקרים,


אנחנו לקראת סיום המחצית הראשונה, והשבוע נערכו מבחני מועד ב'. מקווה שכל התלמידים שנגשו, הצליחו.


ביום שלישי התקיים "שוקו על הבוקר" ונציגים מכל כתה בשכבה התאספו לשיחה עם מנהלת בית הספר. נציג כיתה ז'1 היה הפעם אלון ברנשטיין. במפגש עלו נושאים מגוונים בינהם נושא התלבושת האחידה בחורף. הנושא עלה במועצת התלמידים הבית ספרית ויעלה להצבעה בקרב תלמידי בית הספר. עד שתגיע ההחלטה ממשיכים להגיע בתלבושת בית ספרית, קרי סווצ'ר עם סמל בית הספר.


ביום ד' מלאנו את האחמו"ן. האחמו"ן הוא שאלון בית ספרי- פנימי מתוקשב, שמטרתו בחינת האקלים המיטבי בבית הספר לשם שיפור ושימור.

שימו לב....!


רואים את הסמיילי החביב שבתמונה? למישהו היה מספיק כסף כדי לפרסם מעל נתיבי איילון את האפליקציה החדשה הזאת, ששמה blindspot. אפליקציה שמאפשרת לשלוח הודעות קצרות בעילום שם.

למה זה טוב? בעיקר בשביל להציק, להעליב, לאיים או להביך בלי לקחת אחריות. הרי הודעות חיוביות אין לנו בעיה לשלוח בשמנו המלא. אם כך, למה שהילד שלכם יתקין את זה? כי לכולם יש, והחברים שלו סבבה, ומה אתם עושים עניין מאפליקציה?!

תעשו עניין, חברים. הסמיילי החמוד הזה הוא ערוץ פתוח להשפלות. דלת פרוצה לרשעות. ממש לא משנה אם הילד שלכם יהיה בצד הפוגע או בצד הנפגע. שתי האפשרויות גרועות באותה מידה.

העולם הדיגיטלי נותן המון כוח למשתמש לפגוע בלי לראות את הנפגע, ובלי לקחת אחריות על התוצאות. אסור להשאיר כוח כזה בידיים הלא מנוסות של ילדים.

מישהו פרסם אפליקציה בנתיבי איילון. השקיע הרבה כדי להרוויח המון. האם הוא רוצה לפגוע בילדים שלכם? אני מניחה שלא. האם זו תהיה התוצאה הישירה של שימוש ב blindspot? ברור לי שכן. אל תעצמו עין.

תחרות הסייבר: ביום ראשון הקרוב יפתחו שלבי התחרות עבור התלמידים אשר השתתפו בשלב האימון.

מספר שלבי התחרות אשר יפתחו לתלמידים תלוי בהתקדמות שלהם בשלבי האימון. תלמיד או תלמידה אשר פתרו את 100 שלבי האימון, יפתחו עבורם כל שלבי התחרות. תלמידים שפתרו פחות, יפתחו עבורם רק חלק מהשלבים.

1. איפה מוצאים את שלבי התחרות?

על מנת להגיע לשלבי התחרות הכנסו לקודמאנקי דרך הילקוט הדיגיטלי, ולחצו על מפת השלבים (איקון ירוק בפינה הימנית העליונה של המסך). בצידה הימני העליון של המפה יש חוצץ שכתוב עליו "מצב תחרות", לחצו עליו בכדי לראות את שלבי התחרות. לכל עמוד במפה יש עמוד מקביל במצב תחרות, לכן כדי לראות את כל שלבי התחרות יש לדפדפף ימינה ושמאלה בהתאם. סה"כ ישנם 8 עמודים למצב תחרות, בכל עמוד מספר שונה של שלבים.

2. למה מופיעים לתלמידים כמה שלבים נעולים וכמה פתוחים?

כדי שכל שלבי התחרות יפתחו לתלמידים, עליהם להשלים 100 שלבי אימון. במידה והשלימו פחות, יפתחו עבורם פחות שלבי תחרות. אך אל דאגה, התלמידים יכולים להמשיך להתאמן ולהשלים את שלבי האימון ובעקבות כך שלבי תחרות נוספים יפתחו עבורם.

3. כיצד אדע איזה שלבים במצב אימון עלי לפתור כדי שיפתחו שלבי התחרות?

ניתן לעמוד עם סמן העכבר על כל שלב נעול, ומעליו תופיע הודעה אשר אומרת איזה שלב במצב האימון יש להשלים בכדי לפתוח את שלב התחרות הספציפי הזה.

הספירה לאחור החלה ...

http://edu.gov.il/sites/special/cyber/Pages/Landing.aspx?utm_source=Facebook_1&utm_medium=LP_TxtAds&utm_campaign=Olympicode

שיהיה בהצלחה לכולם.


לוח המבחנים למחצית ב' עלה לאתר בית הספר.


ומה צפוי לנו.....

יום ג' 5/1 - פעילות שכבתית בנושא "אוריינות פיננסית" (במידה ומזג האוויר יאפשר).

יום ד' 6/1 - פעילות "גלגולו של חפץ". במסגרת הפעילויות לקראת כתיבת עבודת השורשים אני אבקש מהתלמידים להביא חפץ כלשהו בעל משמעות מיוחדת עבורם בהקשר המשפחתי (במידה ומדובר בחפץ יקר ערך או גדול מדיי, נא לצלם ולהביא תמונה - בבקשה לא בטלפון אלא להדפיס). בשיעור חינוך נשתף אחד את השנייה ונספר לכולם מדוע החפץ כה חשוב לנו.

יום ג' 12/1 - ערב הורים-תלמידים בנושא דיבייט בשעה 19:00 בבית הספר (מצ"ב הזמנה).

השבוע התחילה השנה האזרחית 2016. אני מאחלת לכולנו שנה טובה, שנה של הגשמה עצמית, הצלחה, חברות ואהבה.

Big image

בברכת שבוע טוב, דנה ברנקנופף מחנכת כיתה ז'1