על טקס הקבורה

במפגש הבוגרים של "מעגל הגבר הער" שהיה ב22 ליולי

איציק ק.

דבר ראשון היה מצוין להשקיע מחשבה במה הדברים שאני רוצה לקבור ולהשאיר שם. בחרתי הרגלים של ריצוי ופחד מסמכות.

הופתעתי שלא השתעממתי כמו שחששתי, נהניתי להתבונן בשמים ובים וככל הנראה נרדמתי. בסוף מה שהעיר אותי זה עקצוץ טורדני במיוחד באחת הרגליים, ואני שמח שהצלחתי למצוא בעצמי מספיק משמעת בשביל לא להוציא את עצמי מהקבר ולגרד.

בהמשך מאוד נהניתי והרגשתי בנוח להישאר בעירום, למרות המודעות לזה שאנשים המשיכו מדי פעם לעבור. בעקבות החוויה הזאת אימצתי לי הרגל חדש בימים שאני מדווש לעבודה של לרכב על אופניים בלי חולצה בקטע של חוף הצוק (מה שגם פותר לי בעיה פרקטית טורדנית של איך לאוורר את החולצה לפני שאני מגיע למשרד).המון המון תודה גם לך וגם לאוהד, היה כיף ומיוחד!

מרק ק.

היה טוב לראות את החברים מהמפגשים הקודמים. כבר בדרך כשלקחתי את אמיר טרמפ - בדיוק מהמקום שבו פגשתי אותו פעם ראשונה בדרך לשיווה לפני שנתיים וחצי! - נזכרתי כמה מפקס ותורם לי לדבר איתו. ובדרך חזרה עוד ישבתי איתו באוטו שעתיים ושיתפנו את מה שעברנו. המפגש היה פשוט ועוצמתי. האש, ההרגשה של ביחד בחוף הים, אפילו שאנשים עוברים ליד ומסתכלים זה לא הזיז לי. פתאום היינו לכמה שעות מועצת גברים של שבט שבאה להתאחד לחלוק מחוכמתה לפני שכל אחד שוב הולך לדרכו. טקס הקבורה היה מאוד עמוק. אני לא יכול לתאר במילים את התחושה, פשוט שחרור עוצמתי ומרפא. מקום שבו אני נזכר מה אני ואיך אפשר לחיות באמת. עצם ההיזכרות בזה מחזקת ומפקסת אותי ברגע זה ממש. סיפרתי על זה לכל מי שידע ושאל והתעניין, ואני ממליץ לכל אחד לעבור את זה. ועוד דבר אחרון: לראות את כולם שם אחרי שהם יצאו עירומים ומטונפים מהאדמה למים, ואז עומדים בשקט והודיה מסביב לאש זו תמונה שתלווה אותי עוד זמן רב כמקום של מיקוד ושקט פנימי.

מרק.

זוהרלב

בהתחלה סבלתי בקבר וזה אילץ אותי לשחרר ולהתמסר. אני מת, למתים לא מגרד! אחרי חצי שעה זה קרה והרגשתי כל כך בנוח שנרדמתי... פעם הבאה שיקברו אותי כל הלילה מצידי:)

גדי ל.

ק​בורה

זה באמת טכס חזק שמתאים כשלב חניכה בקבוצה עם ליאור

חזק וישר לחיבורים

האמת שהחוויה שלי מהטכס שאוהד עשה בעדינות

שאני לא חייב את האתגר כדי לייצר שינוי

יש לי משברים מספיק גדולים בחיים, והשינוי יגיע מתוך החלטה פנימית לייצר אותו

ולפעמים כשאני צריך העצמה, אני ישלח את עצמי לאיזה טכס השרדות

תודה ליאור על ההזדמנות

גדי

דניאל ר.

זה אחלה דבר שיש קבוצת בוגרים, נותן תחושה של המשכיות. אמנם המעגל עצמו זה לא מפגש אחד, כמו כל דבר בחיים הדרך לא מסתיימת והעניין הזה שאולי אני כן יחזור לעשות את המעגל איך שהוא, כמובן בתור נקודה אחרת, אולי בתור חונך או חניך במקום אחר אבל להמשיך עם המרחב הזה, לשמור עליו כי הוא באמת משהו מיוחד.


לפגוש חברים שעשית איתם דרך זה משמח ולזכור שיש לך אותם אם אתה צריך. אין הרבה אנשים שהיית איתם חודשיים ביחד בדרך עמוקה. מעגל הבוגרים מאפשר ונותן יותר מוטיבציה להתחבר אליהם מחדש. לפגוש את האנשים החדשים שלא היו במחזור שלי במעגל זה קצת שונה מצד שני יש הרגשה שאנחנו עברנו אותו דבר, יש מיידית חיבור.
אני מאחל למעגל שימשיך להתקיים, גם עוד מחזורים וגם מעגלי בוגרים, שייגע בעוד ועוד גברים וישנה ויעזור וירחיב את המודעות ויתרחב כתופעה - לא רק מעגל אחד בגוש דן, שיהיו עוד ועוד.

עמרי א.

טקס הקבורה שעברנו עם אוהד אזרחי בערב הבוגרים של דיראז' היה ערב מגניב ושונה. הרעיון סקרן אותי כבר כמה זמן והגעתי עם חששות, אבל החוויה היתה מאוד מעניינת ולא מזיקה... במסגרת הטקס קברתי את הצורך שלי באישור וכשיצאנו מהחול הרגשתי משוחרר, שמח ואסרטיבי יותר. יהי זכרו ברוך!

עמרי


על החווייה שלי מטקס הקבורה

אתם יכולים לקרוא כאן, שילבתי שם גם פגישה עם בחורה צרפתיה ברכבת.. שני סיפורים קשורים מאוד:)

https://www.smore.com/wd3m

תודה למשתפים

אתם מוזמנים להפיץ על המעגל לחבריכם הגברים שבתקופת שינוי או שצריכים שינוי, גם לכאלו שהיו רוצים ללמוד לחנוך את הבן או האח הקטן שלהם או את הקהילה שלהם לשינוי ולכוח גברי חדש ובריא.


יש לכם כאן את קבוצת הפייסבוק של אוהדי המעגל והארוע של המעגל הבא - חייבים להפיץ את הבשורה לחברים ובלייקים ושיתופים. אולי הגבר הבא שישנה את חייו יגיע דרך השיתוף שלך!


זו הקבוצה לאוהדי מעגל הגבר הער, עם חדשות, ארועים ומאמרים בנושאים שקרובים לליבם של גברים https://www.facebook.com/circleofmen


והארוע: נפתחת קבוצה חדשה של מעגל הגבר הער ב17 לאוגוסט.

להעצים את מי שצריך עוצמות ואנרגיות בתקופה זו בחייו. ולהזכר ולהתחבר, לא להרדם.

עדכנתי את הטקסט באתר המעגל http://rebelz.co.il

וזה האירוע בפייס.

https://www.facebook.com/events/1392240234323115/

שתפו בבקשה עם החברים, עם מילה טובה עלי, זה ממש חשוב.


ודברו איתי ואחד עם השני. חשוב לשמור על קשר, כמה שניתן בחיים העמוסים האלה...:)


עד כאן להפעם. קיץ פורה,

בהודיה ובשירות,

ליאור-דיראז' הומן

עוד מפרי עטי: http://smore.com/u/opentopower/

מייל: lior@liorrhomen.com

052-5050650

טוויטר @rebelz11 קישור http://twitter.com/rebelz11

עוד עלי באתר שלי: Http://liorrhomen.com

עוד על מעגל הגבר הער: http://rebelz.co.il בפייסבוק - https://www.facebook.com/events/1392240234323115/