מד"א- מגן דוד אדום

שם המגישה: שירי קרפ

מגן דוד אדום:

מגן דוד אדום הינו ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. הארגון הוקם ע"י מתנדבים ב- 7 ביוני 1930, בתל-אביב.

בכל רחבי הארץ קיימים 'סניפים' של מד"א! פעילות הארגון רבה ומגוונת בתוחמים שונים, החל בהגשת עזרה ראשונה, התרמת דם ותפעול שרותי הדם ועד הדרכת הציבור הרחב בקורסי עזרה ראשונה והחייאה.

בנוסף, עוסקים אנשי מד"א בפרויקטים קהילתיים שונים. המתנדבים במד"א, המונים קרוב ל- 14,000 איש, נוער ובוגרים, משולבים בכל התחומים. מגן דוד אדום רואה בהתנדבות ערך חיוני, המהווה אבן יסוד לארגון כולו.

קצת על סמל העמותה...

סמלה הרשמי של האגודה היא ממש לפי השם: מגן דוד אדום.

מגן הדוד מסמל את עצם היותו של ארגון רשמי של מדינת ישראל והיהדות- בדיוק כמו בדגלה של מדינת ישראל.

ההבדל בין הדגל לבין הסמל של הארגון הוא הצבע: בדגל צבעו של מגן הדוד הוא כחול, וכאן הצבע אדום.

סיפור אישי: מתנדב מד"א חרדי משחזר

את היום הזה כבר לא אשכח. היה זה בעת שנכנסתי לבית כנסת בשכונת הר נוף לשיעור הדף היומי הקבוע. מייד כשנכנסתי פונה אלי חברי ועמיתי יענקי ארליך ומספר לי שבמירס דיווחו על אירוע ירי ברחוב אגסי בשכונה. היינו במרחק 500 מטר משם, עלינו לרכב ותוך שניות ספורות הגענו למקום.

מחוץ לבית הכנסת עמדו מספר מתפללים, ובחוץ יושב אדם כשהוא מדמם כולו והוא עדיין מעוטר בטלית ובתפילין. רצתי אליו ושאלתי אותו מה קרה, הוא ענה לי ירו בי. אוזנו הייתה כרותה ועל גבו היו פצעי דקירה. תוך כדי טיפול התקשרתי למוקד מד"א ועידכנתי אותם בנעשה, התקדמתי למדרגות בית הכנסת ואז אני רואה גבר עם טלית ותפילין כשכולו מכוסה דם, והוא שוכב מת על הרצפה.

השקט במקום היה מטעה במיוחד. לא ידעתי מה מצפה לנו. עליתי בהיסוס לעבר בית הכנסת כשאני לא יודע מהיכן תבוא ההפתעה. תוך כדי נפתחה לכיווני אש, זינקתי מהמדרגות והתחבאתי מאחורי קיר. חברי ועמיתי יענקי ארליך נפל על הקרסול ונפצע, והכדורים שורקים מעל לראשנו. הבנתי שהמחבל מתקדם לכיווננו, רצתי אל יענקי, משכתי אותו למחסה, ואז הגיעו השוטרים.

השוטרים הגיעו ונעמדו מסביב לכניסה עם אקדחים שלופים. נפתחה אש כבדה, ואז אני מבחין במישהו מתמוטט ואני רואה שמדובר בשוטר. רצתי אליו, ויחד עם חובשים נוספים משכנו אותו למחסה. ראינו שהוא נפגע בראשו קשה. הנט"ן שכבר הגיע כבר התמלא בפצוע, ועל כן הצוות נתן לנו תיק עם ציוד מתקדם והמשכנו לטפל בשוטר. כשהגיע אמבולנס נוסף העלנו את השוטר ונסענו איתו לשערי צדק.

הדגמה של אירוע בפעולה: תרגיל אר"ן- אירוע רב נפגעים

תרגיל אר"ן - מד"א מעלה אדומים