Bizden Haberler

4 Mart 2022

Big picture

Geçmişten Bugüne 130 yıllık Eğitim Misyonu: TAC Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri
Okulumuz, kurulduğu ilk yıllardan bugüne, öğrencilerine sosyal yardımlaşma ve hizmet fikrini aşılamaya çalışıyor. Tarsus Amerikan Koleji öğrencileri, geçmişten bugüne civar köylere kütüphane hizmeti götürerek küçük yüreklere okuma sevgisi kazandırıyor. Öğrencilerimiz, kitap sevgisinin yanında, İngilizce, resim, spor ve yaratıcı drama gibi alanlarda da köy okulundaki küçük kardeşlerine destek veriyorlar. Hafta sonları sabah saatlerinde civar köylerde kütüphaneye dönüştürülmüş minibüsü bekleyen minikler, gülen yüzlerle ve coşkuyla karşılıyor TAC’li abla ve abilerini. Dersler bittikten sonra kitaplarını da alan minikler, hüzünlü bir ses tonuyla “Bir daha ne zaman geleceksiniz? Ben bu kitabı okuyup sizin gelmenizi bekleyeceğim” dediği anda ise TAC’li toplum liderleri, önce şaşkınlık, sonra hüzün ve en sonunda da büyük bir gururla bir dahaki Gezici Kütüphane’nin planını yapmaya başlıyorlar.

Big picture

TAC’li Öğrencilerden Minik Kardeşleri İçin Kıyafet Yardımı
TAC 11-IB öğrencileri, Tarsus Belediyesi iş birliğiyle ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere yaklaşık 600 parça kıyafet yardımı yaptılar. Ülkemizin zor günler geçirdiği bugünlerde, öğrencilerimiz bu kıyafet yardımıyla hem aileleri hem de çocukları sevindirdi. Tarsus Belediyesi tesislerinde sterilize edilecek olan kıyafetler tüm sağlık önlemleri alınarak ailelere ulaştırılacak. 11-IB öğrencilerimize, CAS Koordinatörümüze ve Ramazan Akçay Abimize teşekkür ediyoruz.

Big picture

Uluslararası Yarışmada Piyano Mansiyon Ödülü TAC Öğrencisinin


TAC 10E sınıfı öğrencimiz Eylül, London Classical Music Competition (LCMC) tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından katılımın olduğu uluslararası yarışmada, Piyano Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü. Öğrencimiz Eylül’ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Yarışmanın sonuçlarını görmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.


Piano YOUTH WINNING RESULTS LCMC


Special Mention Recognition :Edibe Eylül Çengel (Turkey)

Big picture

TAC’li Kızlar Satrançta Mersin İl Birincisi Oldu


Her yıl düzenlenen Okul Sporları Turnuvasının Satranç kategorisinde, TAC Genç Kızlar Satranç Takımı tüm maçları alarak Mersin İl Birincisi olmayı başardı. 2022 Okul Sporları Satranç Turnuvasının sonraki aşamaları olan öncelikle Bölge Turnuvası ve sonrasında Türkiye Şampiyonasında kızlarımıza başarılar diliyor, kendileriyle gurur duyduğumuzu paylaşmak istiyoruz.

Big picture

2022 Okul Sporları Turnuvasının Tenis Kategorisinde Birincilik ve İkincilik Ödülleri TAC Öğrencilerinin Oldu2022 Okul Sporları Turnuvasının Tenis kategorisinde ise okulumuz Lise Genç-A Kız Tenis Takımı Mersin İkincisi, Lise Genç-A Erkek Tenis takımımız ise Mersin İl Birincisi oldular.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture
Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is APRIL 28, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture