עבודה בזה"ב

מגיש: רום פז

מבוא

ב-16 בספטמבר 2011 יצאה לי זיתוני מדירתה ברחוב בלוך בתל אביב לעבודה.

לי הייתה בת 25. שהייתה במרחק של כמה מאות מטרים ממקום העבודה, רכב ספורט מסוג BMW פגע בה כשחצתה במעבר חצייה בצומת הרחובות ויצמן-פנקס. בגלל שהרכב פגע בה מאוד חזק נזרקה לנתיב הנגדי שם רכב אחר פגע בה. דורסייה הפקירו אותה במקום, ונמלטו במהירות מהמקום בו קרתה התאונה.

המעורבים בתאונה וגורמיה:

אריק רוביק בן 38, וחברו קלוד אייזיק חייט בן 40, הם אזרחיים צרפתיים ששהו בארץ באופן חוקי למטרות עסקים.לרוביק ולחייט עבר פלילי עשיר. השניים היו עברייני תנועה, שנעצרו מספר פעמים לאחר שנהגו בשכרות או ללא רישיון.השניים בילו בליל חמישי באזור ת"א במועדון, ושם שתו כמות גדולה של אלכוהול. ב- 6:30 בבוקר עזבו את המועדון, נכנסו למכונית, ונסעו בפראות ברחובות תל אביב.

הגורם לתאונה הוא הגורם האנושי. רוביק נסע במהירות גבוהה העולה על 100 קמ"ש (לא ציית לחוקי התנועה), ואיבד את החושים שלו כתוצאה מהאלכוהול.. ע"פ החוק, בצומת זו, מהירות הנהיגה לא תעלה מעל ל- 50 קמ"ש.

בנוסף יש חוק האומר כששותים לא נוהגים.הם נמלטו מזירת התאונה תוך כדי מעבר ברמזורים אדומים (ממשיכים להפר את החוקים) ולבסוף החביאו את הרכב בחניון התת קרקעי בבניין בו התגוררו.

עקרונות הבטיחות

רוביק הפר את עקרון הספק מכיוון שהוא לא חשב פעמיים על מעשיו, ציפה שלא יהיה אף אחד בדרך שיפריע לו, וסמך על הולכי הרגל שיקלטו שהם צריכים להיזהר. העיקרון השני שהפר, עיקרון הפער. הוא נסע במהירות עצומה ובעקבות זאת לא יכל לשמור על אמצעי בטיחות מה שהגדיל את הסיכוי להתרחשות תאונה, ובכך סיכן את עצמו, את הולכי הרגל והנהגים. כלומר, גם אם היה מבחין בלי זה לא היה משנה דבר משום שהוא היה שיכור וזמן התגובה שלו איטי יותר מזמן התגובה של אדם פיקח, ואחרי שקלט שהוא צריך לבלום המהירות המופרזת שבה הוא נסע לא אפשרה לרכב לעצור מיידית ולכן הרכב התקדם קדימה בהרבה לאחר שהוא לחץ על דוושת הבלם.

תוצאות התאונה

כתוצאה מפגיעת הרכב נפצעה לי באורח אנוש ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום ניסו לבצע בה פעולות החייאה, אולם הרופא נאלץ לבסוף לקבוע את מותה.

באשר לדורסיה, מיד לאחר התאונה, אספו השניים את חפציהם ונמלטו מהארץ יחד עם משפחותיהם לצרפת, ומכיוון שבין ישראל לצרפת אין הסכם הסגרה לא יכלו רשויות הממשלה להביא אותם ארצה לחקירה ולקבוע את פסק דינם. אך בסופו של דבר לאחר מאמצים רבים מצד משפחתה של לי, ב-11 ביולי 2012, הורה בית המשפט בצרפת לחקור את חייט ורוביק בחשד להריגה. גזר בית המשפט בפריז חמש שנות מאסר לאריק רוביק, ושנה ושלושה חודשים לקלוד ללא אפשרות לחנינה. כמו כן, רשיון הנהיגה שלהם נשלל לצמיתות והוטל עליהם קנס כספי.

סיכום

לסיכום,

יש האנשים אשר מצייתים לחוקים ויש כאלה שבשבילם חוק זה סתם עוד משהו. לכן עלינו כהולכי רגל צריכים להסתכל תמיד לצדדים ולא לסמוך על הנהג, תמיד להיות מודעים מה קורה סביבנו. אם מלכתחילה היו חושבים בהגיון ולא היו עולים לרכב שיכורים, לי יכלה להמשיך את חייה כרגיל בלי לדעת מה היה אמור להיות גורלה. כמובן שהחליטו לעלות על הרכב, אך אם לא היו מפקירים את לי, סיכוי קלוש מאוד שאולי היא יכלה להיות בקרבת משפחתה וחבריה היום.

לסיום, תמיד תסתכלו ותהיו מודעים מה קורה סביבכם ובחיים לא לסמוך על הנהג.