Vedic Art na Mykowej Górze

11 - 17.08.2017 Mykowa Góra na Kaszubach

Big image

Odkryj swój niepowtarzalny potencjał twórczy!

Zapraszam Cię do odkrywania Twojego twórczego potencjału i wspólnego malowania w urokliwym zakątku Kaszub.

Jeśli potrzebujesz zatrzymać się, odetchnąć pełną piersią, odpocząć od codzienności na łonie przyrody, wybierz się z nami w podróż na spotkanie z niezwykłą osobą – z Samym Sobą. Przed nami kolejny warsztat z malowaniem intuicyjnym Vedic Art, w trakcie którego doświadczysz głębokiego zanurzenia w sobie i skontaktujesz się ze swoim Wewnętrznym Twórcą. Na tej drodze docierania do swojej wewnętrznej prawdy, poprowadzą Cię pędzel, farby i Twoje serce.

Daj się porwać atmosferze zabawy, akceptacji i swobodnego wyrażania siebie poprzez kolor na płótnie! Powróć do naturalnej ekspresji, spontaniczności i czystej radości istnienia! Zostań Artystą Sztuki Życia!


Vedic Art, to stworzona przez szwedzkiego artystę Curta Källmana metoda rozwoju osobistego, wykorzystująca jako narzędzie malowanie intuicyjne.

Podczas malowania wg 17-stu zasad Vedic Art przypominamy sobie kim tak naprawdę w swej istocie jesteśmy: Twórcami, a nie odtwórcami. Nie naśladujemy, tylko wyrażamy własne odczucia. Otwierając coraz bardziej serce, docieramy do swojej pierwotnej natury. Nasze prawdziwe JA odtąd zaczyna świecić pełnym blaskiem. Odczuwamy jedność ze swoim dziełem, z innymi, z Wszechświatem, a wtedy wszystko co stworzymy z poziomu serca, przejawia się jako doskonałe.


„Rozwinęliśmy swoje umysły zapominając o rozwoju serca. A przecież brak serca, to brak miłości nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych. Przebudzenie serca daje nam wolność, radość i poczucie bezpieczeństwa. Tylko tak możemy odnaleźć swoją własną, wolną od porównań, indywidualną drogę i nikt nie będzie nam mówił, co mamy myśleć i robić, gdyż dzięki sercu wiemy, co jest dla nas najlepsze”. (Curt Källman)


W trakcie warsztatów odnajdziesz swój własny życiowy rytm, swoją paletę kolorów, swoją niepowtarzalną drogę – ślad pędzla na płótnie. Jest to świetna okazja do spotkania się z wzorcami i programami funkcjonującymi w Twoim życiu , które będą ujawniały się w procesie tworzenia. Podążając za przebudzoną w akcie kreacji intuicją pozbędziesz się wielu ograniczeń, które powodują, że nie możesz korzystać ze swojego potencjału i oddychać pełną piersią. Pozostawisz za sobą oczekiwania, porównania i oceny.


Vedic Art, to proces transformacji, dzięki któremu możesz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię od dawna pytania. Ujawnią się Twoje ukryte dotąd talenty. Uwierzysz w siebie, w swoją moc sprawczą, zaczniesz szybciej podejmować decyzje i działać. Wzrośnie Twój poziom świadomości, a wszystko to, czego doświadczysz na warsztatach, przełoży się bezpośrednio na pozytywne zmiany w Twoim życiu. Poczujesz, że wiesz i potrafisz, że wszystko jest możliwe, bo potencjał kreacji jest nieograniczony!


DLA KOGO:

Dla osób, które nigdy nie malowały, które malowały, ale czują się zablokowane twórczo, dla tych którzy chcą spróbować czegoś nowego, uwolnić swój potencjał, uaktywnić odpowiedzialną za rozwój kreatywności, prawą półkulę mózgową, otworzyć się na więcej przyjemności i radości w życiu, potrzebują zmiany na polu prywatnym i zawodowym. Dla tych, którzy czują się wewnętrznie wypaleni, chcą się odstresować i dać sobie chwilę oddechu aby odnowić połączenie z duszą i sercem.


SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:

Wakacyjny warsztat Vedic Art w wersji SLOW trwa 6 dni. Rozpoczynamy w piątek wieczorem 11.08 o godzinie 18 00 spotkaniem w kręgu, wprowadzeniem i kolacją, a kończymy w czwartek 17.03 o godzinie 18 00. Od So do Czw malujemy 6h dziennie, z przerwą obiadową.
Tym razem przewidziane są też długie przerwy poobiednie na relaks: spacery, opalanie i kąpiel w jeziorze.
Dodatkowo dla chętnych przed śniadaniem, poranny rozruch ciała: obejmujący intuicyjny ruch, taniec, podążanie za oddechem i głosem.

Równolegle będzie się odbywał I-y i II-i stopień. Każdy ze stopni składa się z 6 dni - (ok. 36h malowania). Po jego ukończeniu otrzymujesz dyplom ukończenia stopnia podstawowego lub zaawansowanego. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie, w którym stopniu chcesz uczestniczyć. Można wziąć udział w połowie I lub II stopnia i dokończyć w dowolnie wybranym, późniejszym terminie.

W zależności od aury, będziemy malowali w plenerze lub w sali warsztatowej. Na miejscu zapewniam sztalugi, papier, ołówki oraz różnorodne materiały do tworzenia struktur. Cena warsztatu nie obejmuje pozostałych materiałów malarskich.

Należy się zaopatrzyć w: podobrazia bawełniane różnego formatu (11 szt.), farby akrylowe w dużych tubkach, min.100ml, suche pastele, pędzle, paletę. Mogę wskazać najbardziej optymalne miejsce zakupu.

Można zabrać też własne materiały do tworzenia faktur (kamyki, piasek, brokaty, kasza, ryż, tasiemki itp.). Część z nich znajdziemy na pewno w naturze.

Dobrze wziąć ze sobą ubrania, które można z radością pobrudzić :)

Jest możliwość zamówienia tzw. „ wyprawki malarskiej”, obejmującej podobrazia, farby itp., która będzie na Ciebie czekała na miejscu. Szczegóły do uzgodnienia drogą mejlową: katarzyna.a.jaworska@gmail.com


MIEJSCE:

Mykowa Góra, agroturystyka, malownicze i urokliwe miejsce na Kaszubach, otoczone zielenią pól i lasów, o którym sama właścicielka Mira Myk - Mocny mówi: „ Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób”.

Adres: ul. Na Koszowatkę 17, Ostrzyce, woj. pomorskie

http://www.mykowagora.pl/CENA WARSZTATU :

Przy rezerwacji miejsca i wpłacie zaliczki do 15.07 włącznie:


11 - 17.08 to 1560 zł – w tym 900 zł 6 dni Vedic Art i 660 zł noclegi i pełne wyżywienie
11 - 14.08 to 830 zł - w tym 500 zł 3 dni Vedic Art (połowa kursu I/II stopnia, min. 18h) i 330 zł noclegi i pełne wyżywienie

11 - 14.08 to 1030 zł - w tym 700 zł 3 dni Vedic Art i 330 zł noclegi i pełne wyżywienie.Six Vedangas, kurs zaawansowany dla osób, które ukończyły II stopień Vedic Art

Przy rezerwacji miejsca i wpłacie zaliczki po 15.07:

11 - 17.08 to 1720 zł – w tym 1000 zł 6 dni Vedic Art i 720 zł noclegi i pełne wyżywienie
11 - 14.08 to 960 zł - w tym 600 zł 3 dni Vedic Art (połowa kursu I/II stopnia, min. 18h) i 360 zł noclegi i pełne

wyżywienie
11 - 14.08 to 1160 zł - w tym 800 zł 3 dni Vedic Art i 360 zł noclegi i pełne wyżywienie.Six Vedangas, kurs zaawansowany dla osób, które ukończyły II stopień Vedic Art

Emeryci, renciści, uczniowie i studenci studiów dziennych - 20% zniżki od ceny samego warsztatu + koszty pobytu.
Dzieci uczestników warsztatu, w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat - 50% zniżki zniżki od ceny samego warsztatu + koszty pobytu.
Absolwenci Vedic Art, w miarę dostępności miejsc - 100 zł /1dzień + koszty pobytu.

REZERWACJA I DODATKOWE INFORMACJE:

Jeśli poczujesz, że chcesz wziąć udział w warsztacie, to zarezerwuj miejsce i zgłoś chęć uczestnictwa mejlowo, albo telefoniczne, a następnie wpłać bezzwrotną zaliczkę, odpowiednio 450/250 zł na podane konto w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Tel. 502 269 986, e-mail: katarzyna.a.jaworska@gmail.com


NOCLEGI I WYŻYWIENIE:

Zakwaterowanie w czteroosobowych domkach w stylu skandynawskim, wyposażonych w łazienki i aneksy kuchenne. Pyszne wegetariańskie jedzenie: śniadania, obiady i kolacje, z wyhodowanych w tym pięknym miejscu warzyw i owoców, przygotuje dla nas właścicielka Mykowej Góry.

https://www.facebook.com/mykowagora/?fref=ts


PROWADZENIE:

Katarzyna Jaworska: Jestem rekomendowaną nauczycielką malowania intuicyjnego Vedic Art, instruktorką Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, instruktorką Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana. Prowadzę zajęcia, które za pomocą malowania intuicyjnego, pracy z ciałem, oddechem i głosem, pomagają uczestnikom pokonywać ograniczenia i otwierać się na ich własny potencjał. Sztuka i twórcze działania, towarzyszą mi od najwcześniejszych lat dziecinnych i mają dla mnie wymiar transformacyjny i terapeutyczny. Fascynuje mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, umysłem, taniec terapeutyczny i arteterapię. Kocham piękno w każdej postaci, a zwłaszcza piękno przyrody. Uwielbiam celebrować posiłki w dobrym towarzystwie, muzykę i taniec, które poruszają zmysły. Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z drugim człowiekiem. Chętnie wędruję brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal. Tworzę także obrazy intencyjne i mandale osobiste na zamówienie.

Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni i historii sztuki na UAM w Poznaniu.


https://www.facebook.com/vedicartkatarzynajaworska/

http://vedicart.pl/jaworska-katarzyna/


LINK DO WYDARZENIA NA FB:
https://www.facebook.com/events/253048031842353/

Galeria zdjeć z poprzednich warsztatów: http://www.mykowagora.pl/warsztaty-rozwojowe.html

Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image
Big image