ReNOWAcja Mebli

twórczy recykling - oryginalne pokrowce z dżinsu na fotele

19, 22, 27 X (warsztat 3-częściowy), 18.00 – 21.00, SIECIÓWKA, ul. Irysowa 3A

Znajdź inspirację dla swojej kreatywności.


Trzyczęściowy (3 dni po 3 godziny) warsztat rękodzieła z zakresu renowacji mebli – dwóch foteli, które uzyskają nowy wygląd poprzez uszycie specjalnych pokrowców z dżinsu.


Zdobądź nowe umiejętności, naucz się, jak dając drugie życie przedmiotom, stworzyć coś oryginalnego i użytecznego. Zapoznaj się z procesem projektowania i poszerz swoje umiejętności w zakresie krawiectwa użytkowego. Zainspiruj się do aranżowania własnych projektów i bądź twórcą wizji nowych form użytkowych ze zbędnych ubrań lub tkanin. Doświadcz tradycji tłoki – ludowego obyczaju wzajemnej pomocy i współnego, twórczego spędzania czasu.

dla kogo?

  • Dla szukających inspiracji do własnoręcznego tworzenia w duchu upcyklingu.
  • Dla spragnionych motywacji do twórczego działania.
  • Dla zainteresowanych praktyczną wiedzą i umiejętnościami zorganizowania twórczej pracy.
  • Dla poszukujących kontaktu z osobami o podobnych pasjach i zainteresowaniach.
  • Dla tęskniących za atmosferą kreatywności i współpracy w przyjaznym otoczeniu.

PROGRAM

Część I – 19 X, 18.00 - 21.00

• Idea i założenia projektu.

• Etapy projektowania.

• Analiza materiału i koncepcja wzoru.

• Pomiary i wykonanie formy.


Część II – 22 X, 18.00 - 21.00

• Wycinanie poszczególnych elementów wzoru.

• Przymiarki oraz przygotowanie elementów do łączenia.

• Wstępne łączenie elementów.


Część III – 27 X, 18.00 - 21.00

• Przymiarki, ewentualne korekty oraz łączenie elementów w całość.

• Wykonanie wykończenia oraz przygotowanie do prezentacji końcowej.

• Podsumowanie warsztatu i wspólne celebrowanie efektu.

PROCES TWÓRCZY

Kreatywność potrzebuje pewnych ram. Swobodne dryfowanie wizji stanowi punkt wyjścia. Jednak dopiero połączenie twórczej ekspresji i dyscypliny planowego działania przynosi w pełni satysfakcjonujący efekt. W trakcie warsztatów wspólnie przejdziemy cały proces twórczy – od wizji poprzez projekt i jego wykonanie.

upcykling

Niepotrzebne ubrania, czy tkaniny można praktycznie spożytkować. Warsztat zainspiruje Cię do tworzenia własnych projektów z wykorzystaniem zbędnych ubrań czy kawałków tkanin jako elementów nowych form użytkowych. Zastosuj upcykling starych ubrań dżinsowych do stworzenia nowego wizerunku foteli.

tłoka

Formuła warsztatu nawiązuje do tradycji spotkań poświęconych wspólnemu tworzeniu, obecnych w wielu kulturach świata – w tym słowiańskiej. Tradycja tłoki sprzyja budowaniu więzi i odkrywaniu radości, jaka rodzi się w nas podczas zaangażowania we współtworzenie.

ZAGADNIENIA

Jak często na co dzień masz okazję twórczej samorealizacji? Większość z nas tęskni za poczuciem satysfakcji i sprawczości, jakie daje własnoręczne wykonanie czegoś oryginalnego i użytecznego. Warsztat twórczego recyklingu daje Ci właśnie taką możliwość. Jesteś współtwórcą i współwykonawcą. Zapoznajesz się z zasadami projektowania, dzięki którym twój zapał i kreatywność zyskają odpowiednie ramy. Pomoże Ci to prawidłowo planować i organizować pracę twórczą. Uzyskasz w ten sposób lepsze i bardziej satysfakcjonujące efekty.


Zdobywasz także praktyczne umiejętności przydatne przy projektach z zakresu krawiectwa użytkowego: wybór materiału, opracowanie koncepcji wzoru, przygotowanie formy, podstawowe zasady kroju i szycia. Uczysz się, jak dostrzegać potencjał w pozornie bezużytecznych przedmiotach i umiejętnie wykorzystywać je dla swoich potrzeb. W ten sposób pomagasz chronić środowisko i rozwijasz swój indywidualny styl.


Tu spotkasz osoby o podobnych pasjach i zainteresowaniach, a dzięki zaangażowaniu przy wspólnym projekcie odkryjesz radość, jaką daje współtworzenie.

Big image

Cena

Maksymalna liczba uczestników jednego warsztatu to
10 osób
.


Jednorazowe wejście: 60 zł od osoby.


Cykl trzech spotkań: 150 zł od osoby.


Cena uwzględnia materiały i narzędzia udostępnione uczestnikom warsztatów. W celu zarezerwowania miejsca na warsztacie, proszę o wypełnienie krótkiego formluarza zgoszeniowego → TUTAJ.

Katarzyna Kordus

Od zawsze pasjonuje się rękodziełem. Projektuje, własnoręcznie wykonuje, przerabia i ozdabia elementy wyposażenia wnętrz, przedmioty użytkowe, meble, dekoracje, odzież i dodatki. Wykorzystuje krawiectwo ręczne i maszynowe, dziewiarstwo, różnorodne techniki plastyczne (malarstwo dekoracyjne, szablony, decoupage), a także podstawowe umiejętności stolarskie. Jest fanką upcyklingu, dzięki któremu wiele pozornie bezużytecznych rzeczy zyskuje nowe życie, tworząc oryginalne i niepowtarzalne rozwiązania. Widać to także we wnętrzach Sieciówki, zaaranżowanych na podstawie jej projektu.

SIECIÓWKA

Spotkania odbywają się w Sieciówce nie bez powodu. To miejsce w którym życzliwość i radość wspólnego bycia łączy się z efektywnością i dynamiką. Jest to wyjątkowa przestrzeń i środowisko dla ludzi, którzy są pionierami tego co nowe.


Więcej można przeczytać TUTAJ