Praxe, zážitky, zkušenosti

v učitelství

Stále student nebo absolvent vysoké školy?

Máš rád práci s dětmi? Používáš rád cizí jazyky a chceš se v nich zdokonalit? Hledáš praxi v učitelství a láká tě se vydat do ciziny?

Big image

Slyšel si už někdy o Global Citizen?

Díky programu Global Citizen budeš mít tu možnost poznat nové kultury a pomoct společnosti v dané zemi. Jak? Budeš učit malé dětičky či i trošku starší žáčky angličtinu, budeš je učit o své kultuře a zemi, hrát si s nimi, vytvářet pro ně program. Díky těmito aktivitám jim otevřeš oči a budou moct vidět svět najednou trošku jinak. A to samé platí i pro tebe. Díky této stáži si budeš sebejistější, zlepšíš si své komunikační dovednosti. Poznáš sám sebe.


Dobrovolnická stáž trvá od 6-8 týdnů - záleží na projektu, který si vybereš. Samotná práce v zahraničí spočívá v účasti na projektech, které organizují zahraniční pobočky AIESEC a jsou zaměřené na řešení společenských problémů. Nejčastější náplní práce je výuka jazyků, prezentování vlastní kultury a bourání s ní spojených stereotypů. Náročnější může být příprava mladých lidí pro jejich budoucnost formou rozvoje soft-skills a dalších dovedností. Práci budeš nejčastěji vykonávat na školách a nebo ve spolupráci s neziskovými organizacemi.

Do jakých zemích se můžeš vydat?

Je pouze na tobě, jakou zemi a jaký projekt a si v naší databázi vyhledáš. Mezi báječné projekty patří například ty v Indonésii, Tchaiwanu či Kolumbii. Pokud bys raději jel někam blíž, můžeš zkusit například Turecko, Rumunsko nebo Rusko.

Jaké jsou podmínky pro to, abych se mohl na stáž vydat?

- Věk 18 - 30 let

Věk od 18 do 30 let (student střední/vysoké školy nebo absolvent do dvou let po ukončení studia).

- Cizí jazyk (B1-B2)

U Global Citizen většinou stačí angličtina na úrovni B1, záleží ale na typu stáže.

- Titul není vyžadován
Na tento typ stáže není třeba být absolventem. Je však třeba splňovat podmínku být student SŠ nebo VŠ.

- Neplacené stáže

Stáže Global Citizen jsou vždy neplacené. Ve většině případů je však zajištěno ubytování, případně obědy.

- Délka stáží od 6 - 8 týdnů

Délka stáží je od 6 týdnů do 8 týdnů. Global Citizen je tedy ideální volba pro letní prázdniny.

(kompletní podmínky: http://nastaz.cz/global-citizen-podminky/)

Mno dobře, ale co mám udělat, abych na stáž mohl vyrazit?

Registrace do databáze stáží
http://nastaz.cz/registrace/

Úplně na začátku se zaregistruješ do naší databáze stáží, automaticky tak dostaneš přístup k seznamu všech dostupných stáží, které si můžeš okamžitě prohlížet. Z naší strany tě během dvou dní pozveme na schůzku, kde se můžeš dovědět vše, co tě zajímá.


Informační schůzka

Představíme ti AIESEC a vše důležité o stážích. Dále se pobavíme o tvých představách o stáži, tvých zkušenostech a možnostech a zjístíme tak, jaké typy stáží ti budou vyho

Podpis smlouvy

Pokud budeš chtít vyrazit na stáž, musíš podepsat smlouvu. Vysvětlíme ti veškeré detaily, tvá práva a povinnosti a nastavíme si další kroky pro nalezení tvé stáže. Probereme tvé konkrétní cíle, které si na stáži chceš splnit a začneme s aktivní podporou vyhledávání stáží. Při tomto kroku také platíš první částku za zprostředkování stáže 1490 Kč.


Hledání stáže

Rychlost s jakou si najdeš stáž, záleží zejména na tvé aktivitě. Sám si můžeš prohlížet nabízené stáže a hlásit se na ty, které ti vyhovují nejvíce. Pokud budeš splňovat požadavky zaměstnavatele, pozve si tě na online pohovor. Naší rolí bude ti hledat vhodné stáže a pomoci ti připravit se na online proces.


Přípravný seminář

Šestkrát do roka organizujeme přípravný seminář. Setkáš se s ostatními stážisty a získáš znalosti k tomu, jak zvládat dlouhodobý pobyt v zahraničí jak ze strany kulturních odlišností, tak z té právní stránky.


Potvrzení stáže

Jakmile máš stáž, kterou sis vybral, potvrzenou i ze zahraničí, můžeš si začít vyřizovat víza a další potřebné dokumenty, se kterými ti pomůže především zahraniční pobočka. Nezapomeň také na očkování, pojištění a letenky, na což je potřeba také časová rezerva. Po potvrzení stáže se platí druhá část poplatku 3500 Kč a také vratná záloha 1000 Kč (dostaneš ji zpět po návštěvě reintegračního semináře).


Stáž

Stáže je dlouhá 6-8 týdnů. V průběhu samotné stáže je s tebou v kontaktu člen AIESEC Česká republika, který s tebou komunikuje od počátku a zároveň člen zahraničního AIESEC, který ti celou dobu pomáhá.Reintegrační seminář

Jednodenní seminář s účastí stážistů z celé České republiky. Seminář ti pomůže zhodnotit tvou zkušenost ze stáže, naučit se, jak ji správně odprezentovat, budeš mít možnost si naplánovat další kroky ve své kariéře nebo životě a zjistíš, jaké další možnosti ti AIESEC nabízí.

Jak taková stáž vypadá? Podívej se na video Káti, studentky FIM na UHK

GCDP AIESEC Indonesia Summer 2013

Máš plno dotazů?
Tak se buď podívej na stránku www.nastaz.cz, kde si můžeš vyčíst další informace. Nebo mi napiš rovnou na mail: jana.stehlikova@aiesec.cz a já se ti hned ozvu. Pokud tě zajímají stáže našich studentů na UHK a další naše nabídky, přidej se do naší skupiny na FB https://www.facebook.com/groups/791516914289024/?ref=br_tf

Jana Stehlíková

Jak jste si již všimli, jmenuji se Janča a v AIESEC mám na starost výchozí stáže do zahraničí. Jako vy jsem studentem na UHK. Studuji anglický a francouzský jazyk pro cestovní ruch. Kolem nás je spoustu možností a já se snažím pro Vás najít ty nejlepší. Proč? Protože mě to prostě baví :) Kdyby cokoli, neváhej se na mě obrátit.