Turvaliselt internetis

Spämm

Kuigi tuntuim on rämpspost ehk soovimatud e-kirjad, on Eestis toimunud aastal 2006 ka Timo Tederi poolt suurem masspostitamine blogide kommentaaridesse. Intervjuus ajakirjale Arvutimaailm tunnistas ta, et katsetati taluvuse piire.Spämmerile on iseloomulik ka kellegi teise (kolmanda osapoole) sõnumite vahendamine ja selle eest tulu teenimine.
Big image

Ahelkiri

Ma tean, et ma võin paljusid üllatada informatsiooniga, et leidub veel inimesi, kes reaalselt AHELKIRJU jagavad. Vanasti saatsid inimesed neid teineteisele meilitsi. Ma pead ei anna, et kas mina ka 13-aastasena mõne edasi saatsin, vast ikka.Ka 20+ inimesi, kes seda teevad.
Big image

Ahelkiri

• Täna keskööl Sinu tõeline armastus saab aru, et ta armastab sind
• Midagi head juhtub sinuga öösel kellas 1-4-ni!!
• Homme see võib-olla igalpool!
• Olge valmis šokkiks oma elus!

• Kui sa ei postita seda enda seinale…On sul halb õnn suhetes järgmised 10 aastat!

Üheksakümmend üheksa

Viirused

Viiruste tekke kohta puudub ühtne seisukoht, ning on tõenäoline, et erinevad viiruste rühmad pole ka ühesuguse päritoluga.Kuna viirused pole ilmselt ühisest "alg-viirusest" põlvnevad olendid, samuti mitte suguluses teiste elusolenditega, on kaheldud viiruste jaoks klassikalise bioloogilisetaksonoomia reeglite kasutamise võimalikkuses ja mõttekuses.

Viirused

Viiruste osakesed - virionid - omavad hoolimata oma erinevast päritolust mõningast ehituslikku sarnasus
Big image

uss viirused

Uss ka ussviirus on iseseisev ennast edasi levitav kahjulik arvutiprogramm, mis ei vaja võrgus levimiseks kasutajapoolset tegevust. Tavaliselt üritab varjata enda olemasolu

Tulemüür

Tulemüür (inglise Firewall) on tarkvara või seade, mis turvakaalutlustel piirab ja reguleerib võrguliiklustarvutivõrgus või võrkude vahel vastavalt seadistatud reeglitele. Tavaliselt kasutatakse tulemüüri interneti ja kohaliku kohtvõrgu vahel.

Tulemüür

Tulemüüri esmane otstarve on väljastpoolt juurdepääsu takistamine ressursidele, millele pole sellist juurdepääsu ette nähtud.

Salasõna

Parool ehk salasõna ehk koodsõna on salajane sõna või märgijada, mida kasutatakse autentimisel, et tõestada oma identiteet või saada kuskile juurdepääs. Sel juhul võib parooli võtta kui juurdepääsukoodi. Parooli peab hoidma saladuses, et valed isikud seda kasutada ei saaks.
Big image