מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

4.2-10.2.2018

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שבוע טוב

סופ"ש לא רגוע עבר עלינו עם אזעקת הלילה והארועים בגבול הצפון.

נקווה שאלו ארועים נקודתיים ושלא תהיה הסלמה במצב הביטחוני.
לצערנו ארועים אלו באים להזכיר לנו את הצורך להיות תמיד במוכנות גבוהה לקראת שעת החירום. בשבוע הקרוב ביום ד' 14/2/18 נקיים את התרגלי השנתי בארוע המדמה ירי טילים לעבר הצפון. התרגיל אצלנו הוקדם כיוון שבעת התרגיל כיתות י'-י"ב יהיו בטיול שנתי.
בנוסף בתאריך 18/2/18 יום א' יתקיים תרגיל למידה בשעת חירום. מטרת התרגיל להתכונן לאפשרות שבה לא ניתן להגיע לביה"ס והלימוד נעשה מהבית. התלמידים יתבקשו להכנס לאתר ביה"ס ולפעול משם לפי ההנחיות. למרות שאנו מקווים שלא נזדקק לכך חשוב לתרגל ולהיות מוכנים.

בשבוע החולף מזג האוויר האיר פנים ואיפשר המשך עבודה בשביל התשעים . כרגע העבודות מתמקדות ביצירת תוואי השביל ע"י הנחת אבנים לאורכו (בתמונה תלמידים עובדים לאורך השביל). באירוע חוץ נוסף טיילו תלמידי שכבת י' לאורך נחל חרוד.
מועצת התלמידים של ביה"ס הולכת ומרחיבה את פעילותה. השבוע הצטרפו חברי המועצה לפעילות לציון יום ללא רעב שיזמה מועצת התלמידים בניר העמק. על כל ארועי השבוע אתם מוזמנים לקרוא את המידעון ולהנות.

שבוע טוב ורגעו לכולנו.
לילך.

מטיילים ולומדים בנחל חרוד

פקחתי את עיני, היה אז חודש שבט,
ראיתי מעלי ציפור קטנה אחת
ותכלת השמיים וענן יחיד...


(יורם טהרלב).

אמנם עבר שבוע מאז ט"ו בשבט, אך שנתון י' נבחר לציין את המועד הזה ביציאה אל הטבע ביוזמתה של אשרת אדרי, הרכזת החברתית שלנו ובשיתוף רשות הניקוז. טיילנו בשתי קבוצות, האחת התחילה מחניון "מול גלבוע" דרך תל יוסף הישנה אל מחצבת חפציבה, והקבוצה השנייה במסלול ההפוך. מלבד מזג אוויר נעים, זכינו להדרכה עוצרת נשימה מפי חגי דורון (מורה ומחנך בבית ספרנו) אודות העמק, גאולת קרקעותיו, הקשיים ביישובו וביטויה של ההיסטוריה העולמית במקום ובאירועים. ההדרכה תובלה בשירים, שהדגימו והמחישו את הדברים שנאמרו (גבולותיו של העמק, קווי המתאר של הגלבוע, אירוע הדמים בתל יוסף ועוד...). בתל יוסף הישנה ערכנו פיקניק כיתתי, זמן איכות יקר ערך של כולנו, ובסיומו נטענו עצים. חגי התרגש מאוד מהמעמד ואמר לתלמידים שירגישו את הרעד בידיים משום שהיום חידשנו ימינו כקדם, חזרנו לנטוע - במלאת 100 שנים להצהרת בלפור ו-70 שנים למדינת ישראל.

במחצבה בחפציבה שמענו שלוש הדרכות כאשר אחת מהן הועברה ע"י תלמידיו של חגי בהיסטוריה הרחבה. רגע שיא, שבו התלמידים הפגינו את הנלמד בכיתה ובפרויקט שבו הם לוקחים חלק במחצבה.

תודה רבה לחגי ולכל העושים במלאכה

Big picture

בגרות יא תיאטרון

השבוע התקיימה הבגרות המעשית של מגמת תיאטרון. הציון מהווה 30% מציון הבגרות הסופי.

הבגרות כללה:

· הצגת דיאלוג (2,3 תלמידים).

· כתיבת עבודת חקר על המחזה: התקופה שהוא מייצג, ניתוח הדמויות, מקורות השראה
שמהם שאבו את הידע וכו'.

· ראיון עם הבוחנת שכלל שאלות לגבי התהליך והבנת החומר שעבדו איתו.

תהליך ההכנה החל כבר בספטמבר בקריאה וחיפוש מחזות. לאחר שנבחרו המחזות, עבדו התלמידים על עריכת הטקסט לסצינה אחת, שיש בה התחלה אמצע וסוף. וחזרות.... המון חזרות..... ימים ארוכים וסופי שבוע רבים, בילינו בבית הספר. ותפאורה, ותלבושות ואביזרים ופס קול. וכל מה שמרכיב קטע תיאטרלי על הבמה.

הבגרות עברה בהצלחה !!!!

הבוחנת נפעמה מהיכולת של התלמידים ובעיקר ציינה את ההבנה שלהם במהות התיאטרון,ועל כך שערכו דיאלוג מכל המחזה, על מנת להציג תהליך שלם ולא הסתפקו בסצינה בודדת.

תודה למורות בלה וזהר ולתלמידים הנפלאים שהציגו יכולות מרשימות.

Big picture

פעילות במשכן לאומנויות

כחלק מהמסורת של חשיפת תלמידנו לאומנות עכשוית התקיימו השבוע סיורים של כיתות ט' במשכן. הפעילות הפעם היתה בעקבות יצירותיה של הציירת תמר גטר וכללה צפייה בציוריה ועבודה בסדנת היצירה בה התלמידים עשו עבודות בשילוב ציור והדבקה .
Big picture

חצי גמר תחרות יזמות של רשת עמל

קבוצת תלמידי מחטיבת הביניים שכללה חמש תלמידות שכבה ח' ושני תלמידי שכבה ט' נבחרו לייצג את בית הספר בתחרות יזמות של רשת עמל שהתקיימה בחברת Marvell, . נושא הפרויקט היה גן שעשועים לילדים בעלי צרכים מיוחדים והתמקדה בילדים בכסאות גלגלים. הפרויקט חולק לארבעה אזורים, לידור תלמיד משכבת ט' ביצע נדנד אשר ילדים בכיסאות גלגלים יכולים לעלות בעצמם ללא עזרה ולהתנדנד דבר אשר יגרום להם הרגשה של עצמאות. אופק משכבת ט' הכין מתקן דמוי קרוסלה בה הילדים יכולים לעלות לגובה בעזרת הידיים ולילדים קטנים יותר יש מנוע אשר עוזר להגיע לגובה ולרדת חזרה. על שני האזורים האחרים עבדו בשיתוף פעולה מדהים תלמידות שכבת ח' בת-אל, היולי, נעמי, עדי ועידן אזורים אלה נתנו מרווח משחק לילדים בכיסאות גלגלים בהם היה צורך בשיתוף פעולה בין הילדים, מתקנים אלה כללו תופים קרוסלה בה הילדים יכולים לעלות בעצמם ולשחק, צינורות העברת שמע ממקום למקום.
בתחרות עצמה התלמידים נחשפו לילדים עם מוגבלויות, אנשי תעשיה וחינוך אשר נתנו את חוות דעתם על הפרויקט. יום שלם בו התלמידים היו צריכים להציג את עבודתם להסביר לקבל חוות דעת ולראות איך אפשר להמשיך וליישם את הפרויקט. חוות הדעת שהתלמידים קיבלו על עבודתם היו מדהימות הרצון של הנוכחים לראות פארק כזה באזור מגוריהם היה עצום. ואני יכול רק לומר להם שימשיכו כך תודה על ההשקעה וכל הכבוד!

יובל בבאי

Big picture

מועצת תלמידים - יום ללא רעב

קו העוני הוא מדד חברתי כלכלי, המתייחס לרמות ההכנסה המינימאליות הנדרשות לאדם או משפחה. אדם או משפחה ייחשבו עניים אם סך הכנסותיהם נמוך באופן קבוע מקו העוני.

"יום ללא רעב" זהו מיזם שהחל לפני ארבע שנים אותו יזמה מועצת התלמידים של בית הספר ויצ"ו ניר העמק. מועצת התלמידים של ניר העמק שיתפה פעולה עם דוכני מזון ומסעדות מקומיות בעפולה ובמגדל העמק שמוכרות למשך זמן מסוים אוכל ב-2 ₪ בלבד.

מטרת היוזמה היא להעלות את המודעות שכל ילד שלישי בארץ הוא ילד רעב, וביום זה מתקיימת מכירה של מוצרי מזון במחיר שווה לכל כיס.

השנה מועצת התלמידים של בית הספר שלנו החליטה להצטרף למיזם ולהרחיב את פרויקט "יום ללא רעב" לבית הספר וליישובים בתחום המועצה שלנו.

אחרי עבודה רבה ושיחות רבות עם רכזי חינוך ונוער ביישובים, הצלחנו להקים דוכן שפעל בבית הספר, ודוכן נוער שפעל בכפר יחזקאל. אל המיזם הצטרפו פיצה hot מגן- נר וסושיטה בכפר יחזקאל.

בבית הספר נמכרו נקניקיות וטרופיות בהפסקה הגדולה ב-2 ₪ בלבד, בשיתוף המזנון. הכסף שנאסף ייתרם לגוף עליו יוחלט בישיבה הבאה שלנו.

בנוסף, ילדים רבים הביאו צעצועים לתרומה לעמותת "לתת".


מועצת התלמידים של בית הספר הרב תחומי עמק חרוד מצפה להמשיך גם בשנים הבאות את שיתוף הפעולה עם מועצת התלמידים של בית הספר ויצ"ו ניר העמק ולהמשיך ולקיים את הפרויקט החשוב הזה.

כתבה - כרמל אסטרוגו, דוברת מועצת התלמידים.

Big picture

החיים הם סרט - סיור מגמת הקולנוע

ביום שלישי יצאה מגמת קולנוע למפגש עם תלמידי קולנוע מבית הספר הדמוקרטי "שבילים" שבפרדס חנה-כרכור, יחדיו עברו סדנאות והרצאות בנושאי פסקול, בימוי, צילום ומשחק אותם העבירו יוצרים מהשורה הראשונה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ.

בנוסף צפו התלמידים בסרט ׳סופת חול׳ ופגשו את הבמאית עילית זקצר, שוחחו עימה וחקרו את עשייתה.


בתמונה: השחקן דני גבע עם התלמידים בסדנת משחק מול מצלמה

Big picture

שבוע הבטיחות באינטרט לפני ה"share" חושבים על החבר

אל תגידו לא ידעתי עם הסניגוריה הציבורית לנוער

שנתון ז' השתתף בהרצאה סינכרונית שעסקה במניעת עבירות ברשת ובמידע על זכויותיהם של קטינים בהליך הפלילי. במהלך ההרצאה נבחנו מקרים שונים שהתמקדו בעבירות הרלוונטיות לבני הנוער, לדוגמה סמים, אלימות, עבירות מין בכלל וברשת בפרט ועוד.

Big picture
Big picture
משוב למידעון

נשמח לשמוע הארות ומחמאות