מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

7-13.1.2018

Big image

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב

"שתהיי מוקפת רק באור

שהנר שלך ימשיך לבעור

שהכוונות יהיו לך הילה

שהכאבים ירפו ממך

שנהיה לך מעגל תומך

שתוכלי למצוא בסוף התחלה

הלוואי שנהיה לך מרגוע גם באפלה"

(מילים ולחן דני רובס)


ביום חמישי האחרון נפטרה ממחלת הסרטן שי גורן בת בית השיטה והיא בת 29. שי, תלמידת ביה"ס (עד כיתה י'), הייתה בשנים האחרונות מדריכת הנוער בקיבוץ וחלק מהחינוך הבלתי פורמלי במועצה. בתפקידה נגעה בחייהם של רבים מבני הנוער בביה"ס ובמועצה כולה.
לאחר שצפתה במחזמר האחרון "קשור בסרט" כתבה לי:
"מכיוון שאני קצת קשורה והספקתי בגילי הצעיר לפתח רגשות אמהות וגאווה ל/בילדים שאינם שלי - גם כשאת חושבת שראית הכל הם מצליחים להפתיע!!! כל הכבוד על הפרוייקט וההשקעה, התוצאה מקסימה."
שי המיוחדת תחסר לנו מאוד.

ביום שלישי בשבוע שעבר השתתפתי בפגישה שהתקיימה למנהלי בתי ספר מובילי גיוס עם שר החינוך נפתלי בנט. במפגש, שהתקיים במשרד החינוך בת"א, ביקש השר ממנהלי בתי הספר להציג את התוכנית לקראת הגיוס שקיימת בכל ביה"ס ולומר מה לדעתנו הנקודות העקריות שמביאות להצלחתה.

בדברי הדגשתי את הקשר החשוב בין קהילת ההורים והרוח המגיעה מהבית לבין הרצון לשרת בצבא ולתרום למדינה. ללא הרוח הזאת ספק אם ההשגים היו כאלה. ציינתי גם את שנת השירות והתהליך לקראתה כגורם משפיע. נקודה נוספת היא היותה של הפעילות תוכנית באוטונומיה מלאה של ביה"ס. אין מפקח לתוכנית, לא נאמר מה צריך לעשות באילו שעות ומי יבצע אותה. בכל זאת ביה"ס פועל ועושה את התוכנית בהצלחה. מכאן שאוטונומיה למנהלי בתי הספר היא מהלך נכון שיכול לקדם את בתי הספר לא רק באחוזי גיוס גבוהים לצבא.
בנוסף לשיח על נתוני הגיוס הועלו נושאים נוספים שיש לקדמם בפני השר (למשל צמצום מספר בחינות הבגרות, שיפור השירות בנושא כח אדם בהוראה ועוד).
המפגש היה מרתק ואני תקווה שלפחות חלק מהדברים שנאמרו בו יקודמו לקראת יישום.

בחזרה ליום יום של ביה"ס. אנחנו נמצאים שבועיים לפני תעודות המחצית ובגרויות החורף.
בישיבת רכזי המקצוע שהתקיימה השבוע חזרנו והדגשנו את חשיבות התפקוד הלימודי (הגעה לשיעור, ציוד לימודי, תפקוד בשיעור) כגורם משמעותי בציון. בנוסף להצטיינות הלימודית תתקיים הערכה להצטיינות במישור החברתי.

שבוע טוב לכולנו
לילך.

Big image

ט'6 וצוות גיאוגרפיה ממשיכים לעבוד על שביל ה 90

Big image

דיאלוג דרך קולנוע

ביום חמישי יצאו תלמידי י"א ממגמת הקולנוע למפגש נוסף במסגרת הפרוייקט "דיאלוג דרך קולנוע" הפעם ביקרנו בבית הספר הפטריאכלי לטיני ביפיע, שותפינו לפרוייקט. התלמידים ערכו סיור מצולם בבית הספר בהנחיית התלמידים המקומיים. בין השאר ביקרו בכנסיה הנמצאת בתוך בית הספר ובבאר עתיקה בה התרחש נס על פי הנצרות. בהמשך צילמו התלמידים ראיונות הדדיים להעמקת ההיכרות. בתום הביקור קיבלנו ממארחינו מתנות לרגל חג המולד. הביקור היה מעניין ומהנה. בעוד כשבועיים יגיעו תלמידי יפיע לביקור בבית הספר שלנו ובאמצע פברואר נצא יחד לסמינר של יומיים במהלכו יפיקו התלמידים סרטים משותפים. בקרוב גם יצטרפו לפרוייקט תלמידים מבית ספר בוושינגטון אשר ילוו את הפרוייקט ויתקשרו עם תלמידינו דרך האינטרנט.
Big image

גמר טורניר כדורגל שנתונים י"א-י"ב

טורניר כדורגל יא-יב שאורגן, נוהל ובוצע ע"י תלמידי יב: עדי פורת, יובל יבין, יובל יוניש, גלעד בן סימון ועמרי ברין, הסתיים בניצחונה של יב 6. תודה לכל המשתתפים, המארגנים וקהל המעודדים.
Big image
Big image

הפסקה פעילה שנתון ז

Big image

לומדים ומלמדים כלבנות

תלמידי יב3 ארחו את כיתות החנ"מ של היסודי במסגרת מעורבות חברתית. במפגש ניתן הסבר על כלביית אפיקים, בעזרתה מתקיימים לימודי הכלבנות. בהמשך קיימו התלמידים הבוגרים הדגמה לנושא אילוף הכלבים.
היה מלמד ומרגש.
Big image

סיור מועצת התלמידים

מדווחת כרמל אסטרוגו דוברת מועצת התלמידים:

ביום חמישי האחרון התקיים טקס קצר למועצת התלמידים בו מנהלת בית הספר, לילך שטיין, בירכה אותנו ואיחלה לנו בהצלחה לעתיד וקיבלנו את החולצות הרשמיות של המועצה.

מיד לאחר מכן נסענו כמועצה לבית הספר ניר העמק שם התקיים סיור מועצות תלמידים שכלל את מועצת התלמידים של ניר העמק ומועצת התלמידים של בית הספר מגידו.

בסיור המועצות שמענו הרצאה מפי חושן פרץ, יושבת ראש מועצת התלמידים של המחוז ההתיישבותי, והגיע אורח חשוב מאוד, אליאב בטיטו, יושב הראש לשעבר של מועצת התלמידים והנוער הארצית.

קיימנו סיור בבית הספר, שמענו על פרוייקטים שבתי הספר עשו וקיימנו למידת עמיתים.

הסיור עצמו היה יוזמה של מועצת התלמידים שלנו ואפשר להגיד שיצאנו ממנו מועשרים בידע ועם הרבה תקווה להמשך דרכנו כמועצה.

למדנו דברים חדשים ושאבנו רעיונות רבים להמשך, רעיונות שכבר עכשיו בתהליכי פיתוח.

אנחנו שואפים כמועצה וכבית ספר בכלל להמשיך ולקיים שיתוף פעולה עם בתי הספר המדהימים של ניר העמק ומגידו.

אנו ממשיכים לקיים ולהקים פרויקטים ומצפים שמה שנותר משנה זו יהיה משמעותי וחוויותי בשביל כולנו.
ניתן לראות תמונות בקישור הבא: https://photos.app.goo.gl/PqYAHzDYe1xEftQo1

משוב למידעון

נשמח לשמוע הערות/הארות ומחמאות