בחזרה ל67

איך המדינה הייתה פעם והאם כדי לחזור

מהם קווי 67

קווי 67 הם הקווים לפני מלחמת יום הכיפורים. בשנת 1967 פרצה מלחמה שבה ישראל כבשה שטחים ממדינות ערב כתוצאה מכך אנשים ערבים שחיו בגבולות החדשים נאלצו להישאר בתוך ארץ ישראל ולהתמודד שם בלי יכולת לחזור לשטחים השייכים לארצות ערב.

הסיבות למצבנו היום

א מה בעצם הבעיה למה לא לחזור לקווים ולחיות בשלום עם מדינות ערב? היו כמה וכמה סיבות שהאנשים שעומדים ברשות המדינה החליטו לא לחזור. הנה כמה סיבות שאני חשבתי עליהם:

סיבה בטחונית

סיבה דמוגרפית( אוכלוסיה)

וסיבה כלכלית

סיבה בטחונית

הסיבה הבטחונית ללמה לא כדי לחזור לקווי הגבול כי זה אומר שאם יבוא יום והמדינות הפלסטיניות יחליטו לתקוף הם יוכלו לתקוף אותנו מכל הכיוונים ולנו יהיה מאוד קשה להגן על עצמנו כשהערבים תוקפים. ויכולה לפרוץ מלחמת אזרחים בין הערבים החיים בערים יהודיות ובין יהודים שחיים בערים ערביות

סיבה דמוגרפית

אם וכאשר יקרה מצב שנצטרך לחזור לקווי הגבול הישנים שהיו אנשים שיצטרכו לעזוב את הבתים שלהם ולמצוא מקום אחר לגור בו ותחשבו שעיר שלמה כמו אריאל תתפזר בכל רחבי הארץ ויצטרכו למצוא דירה כשבקושי התושבים האחרים שהחליטו עוד ממקודם לגור באותו מקום יצליחו לקנות דירה. מה שמוביל אותי לסיבה הכלכלית שכל תושב או משפחה שיאולצו לפנות את עצמם יצטרכו לקבל פיצויים על זה שהם פונו וזה יכול לגרום לבעיה בתקציב של מדינת ישראל.

דעתי בעיניין

כפי שהסקתם ממה שכתבתי אני נגד חזירה לקווי הגבול הישנים כי יש סכנות אבל גם יתרונות מעטים כמו שאולי מדינות אחרות שיראו שאנחנו מוותרים על שטחים אולי יחשבו שאנחנו לא מדינה ״רעה״ כמו שהם חשבו ויפסיקו את החרם שעושים עלינו בעולם אבל זה סיכוי מזערי שלא כדי לקחת ולכן דעתי תישאר נגד החזרה כי יכולות לפרוץ מלחמות ובעיות כספיות.