K-k-k-kanji?!

Zacznij od teraz!

Big image

Bądź jak da Vinci!

Światem rządzą ludzie, którzy nie spią. Oto dowody.


Sprawdź, czy możesz do nich dołączyć.

Naukowcy poinformowali o istnieniu "bezsennych elit". To mała grupa osób, dla których sen jest stratą czasu - pisze "Daily Mail".

Śpią tylko cztery lub pięć godzin na dobę. Pomimo tego przez cały czas są ponadprzeciętnie energiczne.


Amerykańscy naukowcy przebadali członków pewnej rodziny z Kalifornii, którzy wstawali wcześnie rano, kładli się spać po północy i nigdy nie odczuwali zmęczenia. Testy DNA wykazały, że odpowiada za to mutacja genu hDEC2. Wyniki tych badań potwierdziły także eksperymenty przeprowadzone na myszach.

Chcemy teraz stworzyć lek, który pozwoli ludziom krócej spać, a jednocześnie zapewni, że nie będzie to szkodziło ich zdrowiu. Każdy będzie mógł zrobić z tym czasem co tylko zechce, może np. tylko oglądać filmy - powiedział Ying-Hui Fu z University of California.


Jak podkreślają badacze członkowie "bezsennej elity" są także szczuplejsi, bardziej optymistycznie nastawieni do świata oraz mają wysoką tolerancję na ból fizyczny i psychiczne niepowodzenia. Ich zdaniem posiadają też pewien rodzaj energii psychicznej i fizycznej, której nie potrafimy jeszcze zrozumieć.

Nie należy jednak mylić tego z bezsennością. Tylko od 1 do 3 proc, którzy mają kłopoty ze snem należy do "wybranych" - przypominają autorzy badania.

Do bezsennej elity zaliczyli m.in. Benjamina Franklina, Leonardo da Vinci, Margaret Thatcher i Winstona Churchilla.


Wystarczy, że zajmiesz się Kanji i już!

a tak na serio...

Chyba już wiesz zatem, co zrobić?

Doącz do naszego kursu Kanji od teraz!;)