השפעת חומץ על צמחים

מגישות: קרן ירון, רוני אביב, לירון חתוכה ובר קידר

שאלת המחקר

כיצד חומץ משפיע על פרחי אמנון ותמר?

השערות

אנחנו משערות, שלאחר מספר ימים אחרי השקיית הצמחים אמנון ותמר בחומץ, הצמחים לא יצליחו להתפתח וינבלו בנוסף לזה צבע הצמחים ישתנה וכך גם גובהם- שיערנו שגובהם ירד.

מהו חומץ? - גורם משפיע

חומץ הינו נוזל הנוצר באמצעות חמצון של אתנול הנמצא ביין, בירה , שיכר תפוחים או כמעט בכל נוזל אחר אשר מכיל אלכוהול. בחומץ נמצאת חומצה אצטית שנעה בין 3%- 5%. חומץ טבעי מכיל גם כמויות מועטות של חומצה טרטרית וחומצת לימון. חומץ מיוצר ע"י הוספת אם החומץ. לחומץ ישנם שימושים שונים כמו בתחום הרפואה בניקיון ובמטבח. ברפואה הוא מסייע כטיפול טבעי לצורך שינוי חומציות הנרתיק, כחומר ניקוי הוא מסייע להסרת משקעי אבנית מקומקום, במכונת כביסה או בתכשיטים. במטבח הוא מסייע לשימור המזון בדומה למלח כדי להחמיץ ירקות כמו: מלפפונים, פלפל, בצל, שום- ושימורם לתקופה ארוכה לרוב בצנצנות. בנוסף הוא חלק חשוב מהרכבו של ייצור החרדל, כטיבול לסלט, וכמשקה מרענן המדולל במים או במיץ פירות.

מהם פרחי אמנון ותמר? - גורם מושפע

צמח אמנון ותמר הוא צמח נוי הפורח בחורף. הוא צמח חד שנתי. לפרח חמישה עלי כותרת רכים במרקם קטיפה. פרחי אמנון ותמר מופיעים בשלל צבעים. הם נוחים לגידול ומשתמשים בהם לעתים קרובות למטרות נוי באזורים עירוניים. הריבוי נעשה באמצעות זרעים או על ידי חלוקה של הצמח.

הפרח קיבל את הכינוי: "איבן דה-מריה" שברוסית, וסופרה עליו אגדה רוסית על אח ואחות, שנפרדו בילדותם, וכשהתבגרו התאהבו מבלי שידעו שהם אחים. הם מתו מחובקים זה בזו והפכו לפרח האמנון ותמר. באנגלית ניתן לפרח הכינוי "ג'ק וג'יל".‏ כאשר שאול טשרניחובסקי תרגם את האגדה הרוסית לעברית, הוא השתמש בשמות אמנון ותמר שהם אח ואחות מהתנ"ך שהיה ביניהם קשר מיני, ובנוסף שמותיהם דומים לשמות הרוסיים‏.

בהתחלה בעברית הפרח נקרא "סגל". הציעו לשנות את השם, טשרניחובסקי הציע את השם- אמנון ותמר. היו עוד אחרים שהציעו שמות כמו קטיפנית אך הצעתו של שאול הייתה הטובה ביותר והיא זאת שנבחרה.

תהליך הניסוי

ציוד: עשרה צמחי אמנון ותמר
כוס חומץ שחולקה לחמישה צמחים בכל יום
כוס מים שחולקה לחמישה צמחים בכל יום


לקחנו 10 צמחים של אמנון ותמר. חילקנו אותם לשתי קבוצות שבכל קבוצה יש חמישה צמחי אמנון ותמר. שתי הקבוצות קיבלו את אותם התנאים: אותו אוויר, אותה כמות אור ואותו סוג קרקע, מלבד סוג ההשקיה. קבוצה אחת הושקתה בחומץ, והקבוצה השנייה הושקתה במים רגילים (קבוצה זו שמומשה כקבוצת בקרה). עקבנו אחר התפתחותם ולאחר שלושה ימים כבר היו תוצאות.

תוצאות

כל חמשת הצמחים שהושקו בחומץ לא הצליחו להתפתח ונבלו. כל חמשת הצמחים שהושקו במים המשיכו לגדול ולהתפתח, הצמחים שהושקו בחומץ נבלו במשך שלושה ימים הפכו ללבנים כמו בתמונה המצורפת וגובהם ירד בדיוק כמו ששיערנו (הם ירדו בצורת קשת לגובה נמוך מאוד).
Big image

ממוצע גובה הצמחים

Big image

משוב אישי

נהנינו לערוך את הניסוי ולגלות שהשערותינו היו נכונות. בנוסף לזה, הנושא היה מעניין.

ניסויים להמשך\השכלות לעתיד

איך כמות החומץ משפיעה על הצמח?
האם כל סוגי החומצות משפיעות לרעה על הצמחים?
האם חומץ משפיע על כל צמח?

האם כל סוג חומץ משפיע על הצמח (חומץ תפוחים וכו')?

האם כל צמח יגיב באותה צורה להשפעת החומץ (ינבלו, יהפכו ללבנים,גובהם ירד לגובה הרצפה)?