Bizden Haberler

23 Aralık 2021

Big picture

Can Dostlarımızı Ziyaret Ettik ve Mama Yardımı Yaptık


Hayvan Barınağı ve Çevre Kulübü olarak, 16 Aralık Çarşamba günü Tarsus Geçici Hayvan Bakımevine gezi düzenledik. Öğrencilerimiz, barınağa hem mama yardımı yaptı hem de sahiplendirme çalışmaları için fotoğraflar çekti.

Big picture

Öğrencilerimiz 2. Yabancı Dildeki Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi2021-2022 eğitim-öğretim yılında Ankara Goethe Enstitüsü tarafından TAC’de yapılan Almanca B1 seviyesinde sınava katılan Tarsus Amerikan Koleji 11 ve 12. sınıf öğrencileri, bu sınavdan en az bir bölümden geçerek sertifika almaya hak kazandı.


Dünyada 200’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren Goethe Enstitüsü’nün hazırladığı ve uyguladığı bu sınavlar, Avrupa Konseyi tarafından sınıflandırılmakta ve Avrupa Ortak Dil Kriterlerine uygun olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bu sınavların sonucunda elde ettikleri sertifikalar, tüm dünyada uluslararası geçerliliğe ve büyük bir değere sahiptir. Öğrencilerimizi tebrik eder, hayat boyu başarılarının devam etmesini dileriz.

Kızlarımız Filede Finalde!
Okulumuzun Genç A Kızlar Voleybol Takımı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Takımımız, 17 Aralık Cuma günü Mersin 1000 kişilik Spor Salonunda, Okul Lise Voleybol Kızlar Genç-A Kategorisinde mücadele etti. Voleybol takımımız, Mersin Spor Lisesini 2-0 yenerek gruptan birinci çıktı.Ardından, Mersin 1000 Kişilik Spor Salonu’nda 22 Aralık Çarşamba günü oynanan Genç A Kızlar Kategorisi voleybol maçında, Anamur Anadolu Lisesini 3-0 yenerek Mersin İl Birinciliği finallerine kalmayı başardılar.


Voleybol takımımızın verdiği mücadeleyi tebrik ediyor, final maçında başarılar diliyoruz.

Big picture

Basketbol Takımımız İl Finalinde!


Tarsus Amerikan Koleji Genç-A Erkek Basketbol Takımımız; Mersin Servet Tazegül Spor Salonu’nda 22 Aralık Çarşamba günü oynanan basketbol maçında, Özel Yenilik Kolejini 71-59 yenerek, Mersin İl Birinciliği Finallerine kalmayı başardılar.


Basketbol takımımızın verdiği mücadeleyi tebrik ediyor, final maçında başarılar diliyoruz.

Big picture

Kütüphane Yeni Yıl Yarışması KazananlarıYeni yıl etkinlikleri kapsamında okul kütüphanemizin düzenlemiş olduğu “Kitapları Kapaklarına Bakarak Tahmin Et!” bilgi yarışmasının birinci ve ikinci etaplarının kazananları belli oldu. Okul genelinde yapılan yarışmaya katılanlardan tüm kitapları ilk ve doğru tahmin eden öğrencilerimiz sürpriz yeni yıl hediyelerini aldılar.


İlk iki etabı kazanan 10. sınıf öğrencilerimiz Emir Halit U. ve Cenk S.’yi tebrik ediyoruz.


Yarışmalarımızın son iki etabı yılın son haftasında gerçekleşecek. Sizler de katılın, sürpriz hediyelerden kazanın. Mutlu yıllar!

Kütüphanedeki Altın BiletlerBu hafta kütüphaneden aldığı kitabın içinde Altın Bilet bulan şanslı öğrencimiz 9. sınıf Beren Ş. Ö. ve hazırlık sınıfı öğrencimiz Selin A.'yı tebrik ediyoruz.


Şansınız devam ediyor; Altın Biletler, kütüphanedeki kitapların içinde şanslı sahiplerini bekliyor. Belki bir sonraki bilet size çıkabilir. Mutlu yıllar!

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS Bülteni


Hafalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture