Bizden Haberler

1 Nisan 2022

Big picture

Lise Öğrencisi Efe’nin Kısa Filmi Amerika’da GösterilecekLiseli Efe Batın Budak’ın Yönettiği Kısa Filmden Uluslararası Başarı


Tarsus Amerikan Koleji (TAC) öğrencisi Efe Batın Budak, senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı “Monoton” isimli kısa filmiyle sınırları aşan bir başarıya imza attı. Efe Budak’ın Tarsus’ta çektiği kısa film, ABD’deki uluslararası kısa film festivallerinde gösterime hak kazandı. “Monoton” ayrıca, Manisa Zeytin Dalı Kısa Film Festivalinde Jüri Özel Ödülü’nü de aldı.


Tarsus Amerikan Koleji (TAC) 10. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki TAC’24 Efe Batın Budak’ın çektiği kısa filmin başarısı Tarsus’tan Amerika’ya uzandı. TAC öğrencisi Budak’ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı “Monoton” isimli kısa film, uluslararası kısa film festivallerinde gösterime hak kazandı. İnsanların bir gece orada bulunduktan sonra bağımlısı olduğu, hep aynı ezginin çalındığı ünlü bir mekânı anlatan “Monoton”, Amerika’daki iki ayrı film festivalinden davet aldı. Budak’ın filmi, International Sessions By Lift-Off Global Network Official Selection ile First-Time Filmmaker Sessions By Lift-Off Global Network Official Selection Kısa Film Festivallerinde gösterilecek. Sıradanlaşan hayatlara ironik bir yaklaşım sunan “Monoton” ayrıca Manisa Zeytin Dalı Kısa Film Yarışması’nda da Lise Kategorisinde finalist olarak açıklandı.

Big picture

Öğrencilerimizden Gurur Veren Başarı Haberleri


Geçtiğimiz haftalarda birbirinden farklı alanlarda başarılara imza atarak bizleri gurulandıran öğrencilerimiz, cuma günü kapanış töreni öncesi tören alanında tek tek anons edilerek tüm öğreniclerimize takdim edildiler.


Farklı alanlarda gelen bu başarılar, Tarsus Amerikan Kolejinin öne çıkan özelliklerinin başında gelen, her alanda başarılı öğrenci yetiştirme geleneğinin bir yansıması oldu. Sadece belli bir alana değil, öğrencilerin özelliklerine ve ilgi alanlarına yoğunlaşan ve onları o alanlarda güçlendiren eğitim sistemi ile bugüne kadar mezun olan öğrencilerimizde de başarılı olduğumuzu büyük bir onurla gözlemlemekteyiz. Bugüne kadar gelen bu geleneği devam ettirmemize olanak sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerin güçlü yönlerini keşfetmelerini sağlayan belli çalışmalar ve destekler sayesinde hiçbir zaman tek tip öğrenci mezun etmemiş olmakla gurur duyuyor, öğrencilerimizin öğrenmeye açık ve birbirlerinden farklı alanlara ilgi duymalarından dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TEDx Etkinliğinin Organizasyon Ekibi: Sorumlu Kulüp Öğretmeni Serkan Ersu

· Asya Yılmaz (10A)

· Hasan Can Uyan (12E)

· Yiğit Acar (12H)

· İrem Çelik (10E)

· Alpartun Günhan (10A)

· Efe Batın Budak (10B)

· Melis Ata (10A)

Satranç Takımımız Yarı Finallerde: Sorumlu Kulüp Öğretmeni Kübra Özbozkurt

· Dila Başpınar (PrepC)

· Selin Alan (PrepA)

· Çağla Pişkinpaşa (9E)

· Pernur Cihan (10D)

· Edibe Eylül ÇengelL (10E)

· Su Bozkurt (10B)

Basketbolcularımızın Milli Takım Girme Başarıları: Sorumlu Öğretmen Fırat Bozkurt

Hazırlık B Anıl Alyanak’ın U14 Yıldız Erkek Takımı Basketbol Havuzuna Seçilmesi

Hazırlık D Mehmet Alp Uyan’ın U15 Milli Takıma Seçilmesi

Hazırlık B Ömerkaan Nur’un Milli Takıma Seçilmesi

Atletizm Pisti Şampiyonları


Hazırlık Sınıfı Taha Yağız Topçuğlu, Gülle Atma Erkekler dalında Mersin Şampiyonu

Hazırlık sınıfı Demir Zihni Uğurses de 110 Metre Engelli Erkekler dalında Mersin Şampiyonu


Cirit Atma Erkekler Dalında Mersin 3’üncülüğü


Hazırlık Sınıfı Yalın Demirbağ, Cirit Atma Erkekler dalında Mersin 3.sü


Cirit Atma Kızlar Dalında Mersin Şampiyonluğu ve Gülle Atma Kızlar Dalında Mersin 2’inciliği


11. Sınıf Azra Güzelocak, Cirit Atma Kızlar dalında Mersin Şampiyounu

Gülle Atma dalında da Mersin 2.si


Cirit Atm Kızlar Dalında Mersin 2’inciliği


11. Sınıf Elbi Lavin Demirhan, Cirit Atma Kızlar dalında Mersin 2.si

‘’Monoton’’ adlı Kısa Filmin ABD’deki uluslararası kısa film festivallerinde gösterime hak kazanması ve Manisa Zeytin Dalı Kısa Film Festivalinde Jüri Özel Ödülünü alması: Sorumlu Öğretmen Gülden Nennioğlu

10B sınıf öğrencimiz Efe Batın Budak’ın

İkinci Yabancı Dil Bölümünün İstasyon Çalışmaları


İkinci Yabancı Dil Almanca Bölümü tarafından hazırlık, 9 ve 10. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı istasyon çalışmaları gerçekleşti.


Bu çalışmalarda, öğrencilerimiz şuana kadar seviyelerine uygun olarak öğrendikleri ikinci yabancı dil alanındaki tüm birikimlerini kullanarak uygulama fırsatı buldular. Görerek ve gurup çalışmalarında yapılan derslerin daha kalıcı olduğu dikkate alınarak yapılan İstasyon çalışmalarında; öğrencilerimiz daha önce hazırlanmış olan çeşitli etkinlikleri grup arkadaşlarıyla yaparak hem bilgilerini pekiştirdiler hemde grup çalışması sayesinde ikinci yabancı dil ile birlikte aralarındaki iletişimi güçlendirdiler. Oldukça keyifli görünen öğrencilerimiz hem eğlendiler hem öğrendiler.

Big picture

Yurt İçi Üniversite Tanıtımları Devam EdiyorYurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları devam ediyor.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu geri dönüşleri bizleri mutlu etmekte.


Programımızın bundan sonraki bölümünde yer alan üniversitelerin katılım tarih ve saatlerinin aşağıdaki şekilde planlandığını paylaşmak isteriz. Siz değerli öğrenci ve velilerimizin katılımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi: 6 Nisan Çarşamba 16.00

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi: 10 Nisan Cuma, 18.30

Orta Doğu Teknik Üniversitesi: 20 Nisan Çarşamba 15.40

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi: 22 Nisan Cuma 10.30

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi: 22 Nisan Cuma 13.40

Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is APRIL 28, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

Big picture

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniSınav haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

YKS Bülteni - 25 MART 2022
Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture