פרשת השבוע שלי עמרי מאור

פרשת: וירא בספר בראשית

תאריך הלידה הלועזי של הינו: 24/10/2004 (לפני השקיעה).ותאריך הלידה העברי שלך הינו ט' חשון התשס"ה.

משמעות השם שלי

עמרי היה מלך ישראל בתקופת הבית הראשון. תקופת שלטון מלכותו הייתה 12 שנים במהלך המאה ה-9 לפני הספירה. על תקופת מלכותו מסופר בספר מלכים. לאחר רציחתו של המלך שקדם לו על ידי אחד משריו, המליך העם את עמרי, שר הצבא, למלך עליה:

"וַיִּשְׁמַע הָעָם הַחֹנִים לֵאמֹר קָשַׁר זִמְרִי וְגַם הִכָּה אֶת הַמֶּלֶךְ וַיַּמְלִכוּ כָל יִשְׂרָאֵל אֶת עָמְרִי שַׂר צָבָא עַל יִשְׂרָאֵל בַּיּוֹם הַהוּא בַּמַּחֲנֶה". (מלכים א, פרק ט"ז, פסוק ט"ז)

פרשת וירא בספר ברשית

בתחילת הפרשה יושב אברהם בשיא החום בפתח אוהלו ולפתע מופיעים מולו שלושה מלאכים. אברהם מגייס את שרה לעזרתו, והם מארחים את האורחים בנדיבות. השלושה מספרים לזוג המבוגר שבקרוב יקרה הבלתי יאמן: שרה תלד בן! שרה, צוחקת – "וַתִּצְחַק שָׂרָה בְּקִרְבָּהּ לֵאמֹר: אַחֲרֵי בְלֹתִי הָיְתָה לִּי עֶדְנָה" (בראשית, פרק י"ח פסוק י"ב). ה' מודיע לה שהוא עוד ישוב ואז כבר תחזיק שרה תינוק קטן בזרועותיה.

ערכים מהפרשה

הפרשה מספרת על הארוח של אברהם בביתו של האורחים. האורחים מתגלים כמלאכים. אברהם מבקש את עזרתה של שרה אשתו והם מארחים את המלאכים בנדיבות.

טוב הלב של אברהם ואשתו הינם ערך מרכזי בפרשה שעליו הם תוגמלו בכך ששרה, למרות היותה מבוגרת מאד, זכתה ללדת בן זכר, יצחק.

ערכים מהפרשה שדומים אצלי

גם אני ניחני בתכונה של טוב לב ונדיבות כפי שמופיע בפרשה. אני תמיד שמח וחפץ לב לארח את משפחתי וחברי בביתי ולתת ברוחב לב ממה ששייך לי.

שיר של עמיר בניון - עומד בשער