"אחי אחי" / רעיה הרניק

מגישים : אור זיגדון , תום מימוני ויהב בלכר

משימה מספר 1 : מכתב אישי לדמות הראשית - רונן

לרונן היקר !


סיפורך האשי נגע לליבנו וסקרן אותנו לכתוב בשבילך את המכתב הזה .

"בקיץ האחרון נהרג אחי ...ומאז כאילו הפכנו למשפחה אחרת."

עצוב היה לנו לשמוע על מות אחיך(גיורא) שנהרג בפעולה הצבאית ועל הדברים הקשים שאתה ומשפחתך חוויתם .

מהסיפורך למדנו כי בעקבות מותו של אחיך , חלו שינויים רבים בחייך המשפחתיים והלימודים .

עצוב היה לנו לשמוע על האווירה שהייתה במשפחתך , על הריבים שהיו בין הוריך , ועל הימים הרבים שאמך הרגישה בודדה ובוכה בחדרה מגעגועים רבים לבנה , שהיא יודעת שלא ישוב .

לפי דעתנו לא היית צריך ללכת ללויה של אחיך בגילך הצעיר למרות שזה היה לך חשוב ,כי זה מצב קשה מדי בשביל ילד בגילך לראות איך שקוברים את אחיו שגדל עימו .


היה לנו קשה לשמוע על כך שעד שקרה האסון הייתם משפחה רגילה ושמחה ,ושהיית ילד עם תשומת לב רבה בעיניי הוריך.

אחרי שקרה האסון אתה והורייך התחלתם פחות לתקשר אחד עם השני , כי כל אחד היה עסוק יותר בעצמו ובכאב הפנימי שלו . עצוב לנו לשמוע על כך שלא שיתפת את הוריך ברגשות שלך .

בנוסף אנו מקווים שאחרי תקופה שהתגברתם על המשבר ציוניך בלימודם ישתפרו ושחיי משפחתך שבו להיות כמו שהיו בעבר .


לאחר מות גיורא , איתן ואביך היו ניגשים בסתר לקבר של גיורא ללא ידיעת אמך ואפילו איתן יום אחד יצא ביום של שלג לבית הקברות וחזר לביתו חולה ולא הסכים לספר לאן הלך חוץ ממך, "התקרבתי אליו ושאלתי בשקט :"איתן איפה הייתה " ? שוב הוא עצם את העיניים ואחר כך לחש : "אצל גיורא" , סימן שזה סוד". האם לדעתך היה על איתן ואביך להסתיר זאת מפני אמך או שאם אמך הייתה יודעת היא הייתה נותנת להם לעשות זאת ?


כאשר אחיך גיורא נפל בפעולה הצבאית , חברו יחיאל נפל גם כן איתו .

לאחר המקרה אביך ואבא של יחיאל (שלמה) החלו לחקור את האשמים במות ילדיהם , ואתה התחלת לשלוח מכתבים לאחים של יחיאל ז"ל(דרור וחמוטל) והתחלתם להיות בקשר זה עם זה .


בעקבות האסון שקרה אתה הכרת את דרור וחמוטל ואף עשית מעשים שובבים כדי להיפגש עמם . לדוגמא : יום אחד אתה ברחת מבית הספר ונסעת עד לביתם של דרור וחמוטל כדי לפגוש אותם , שזהו מעשה אמיץ שלא כל אחד היה מסוגל לעשות ללא אישור הוריו ."יש לי לאן לברוח . התחלתי לתכנן איך אסע לחמוטל , וכמה חשבתי יותר -הרעיון מצא חן בעיניי "

סיפרת לנו כי אהבת מאוד את חמוטל אחותו של יחיאל ז"ל אך לא סיפרת לנו כיצד התקדמו היחסים ביניכם והאם המשכתם לשמור על קשר זה עם זה .


רצינו לדעת מה היו הרגשותיך כאשר בחגים כל חבריך היו חוגגים את החגים עם משפחותיהם ורק במשפחה שלך הוריך היו מדוכאים ולא חגגו את החג כמו כל משפחה רגילה. היה עצוב היה לנו לדעת שהורייך לא נהגו כמו ההורים של דרור ,שהמשיכו לחגוג בחגים למען האווירה המשפחתית למרות האסון הקשה שחו .


אנו יודעים שאחיך איתן רצה להתגייס בצבא לקרבי כמו כל חבריו , אך הורייך התנגדו ובסוף הוא התגייס לחיל האוויר .

סיקרן אותנו לדעת האם איתן מרוצה מתפקידו ומצבו טוב ,ושלא ניקלה לפיגוע כמו אחיו גיורא ז"ל .


אנו שמחים שלבסוף החלטת כן ללכת לטקס יום הזיכרון למרות שאתה אח שכול כי בכך פרקת את העצב שהיה על ליבך ויכולת גם להזדהות עם אנשים אשר גם הם איבדו קרוב משפחה במלחמה אשר הקריב את חייו למען המדינה .

אנו רוצים להגיד לך שאנחנו משתתפים בצערך ומקווים שחייך יחזרו להיות כפי שהיו !!!

אנו מודים לך על כך ששיתפת אותנו :

אור, תום ויהב