עבודה בזה"ב - חקר תאונה קטלנית

תאונת דרכים קטלנית בדרום: אב ובתו נהרגו

המגישים: אלון בן משה ובן לוי

כיתה: ט'2

מוגש למורה: משה קהימקר

מבוא - תיאור התאונה

תאונת דרכים קטלנית אירעה היום (שישי) בכביש 31 ליד לצומת חתרורים.

שני כלי רכב התנגשו חזיתית לאחר שאחד הנהגים ניסה לעקוף אוטובוס, כשהוא חוצה קו הפרדה, ופגע ברכב אחר ובו ארבעה בני משפחה, זוג הורים ושתי בנות בגילאים 4 ו-7.

כוחות מד"א נאלצו לקבוע את מותו של האב במקום.

אשתו ובת נוספת והנהג הפוגע פונו במצב קשה.

הבת הקטנה פונתה לבית החולים "סורוקה" במצב קשה מאוד, שם נפטרה מפצעיה.


פאראמדיק מד"א עיסא דוויאת שטיפל בפצועים סיפר כי "מדובר בתאונה קשה מאוד. שני כלי הרכב נמעכו וחלק מהנוסעים נלכדו ברכבים. בכלי הרכב בו נסעה המשפחה, נלכד הנהג, גבר כבן 45, ברכב כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק עם פגיעה רב מערכתית, נסינו לטפל בו תוך כדי חילוץ מהרכב, אך בשל פגיעתו הקשה נאלצנו לקבוע את מותו. האשה והבנות שנפצעו קשה הורדמו והונשמו ופינינו אותם במסוקים לבית חולים כשמצבם קשה. הנהג השני חולץ ופונה במצב קשה כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית".

תמונות מהאירוע

ניתוח האירוע

המעורבים בתאונה: הנהג הפוגע, זוג הורים, ושתי בנות בגילאים 4 ו- 7.


הסיבות, הגורמים – לתאונה: (הגורם האנושי) אחד הנהגים ניסה לעקוף אוטובוס, כשהוא חוצה קו הפרדה ובעקבות זאת התנגש חזיתית ופגע ברכב אחר ובו ארבע בני משפחה.


תוצאה: האב נהרג במקום, אשתו ובת נוספת והנהג הפוגע פונו במצב קשה והבת הקטנה פונתה לבית החולים "סורוקה" במצב קשה מאוד, שם נפטרה מפצעיה.


עקרון הבטיחות שהופר: 1. עקרון הספק – הנהג הפוגע לא חשב שלאחר שיעקוף את האוטובוס תחכה לו שם מכונית אשר יתנגש בה. 2. עקרון השוני והאי סימטריות הנהג הפוגע היה צריך לדעת שאם תחכה לו מכונית לאחר שיעקוף את האוטובוס הוא והנהג השני לא יוכלו להגיב בזמן מכיוון שהאוטובוס חוסם את רוב שטח הראייה וכאשר הם יראו אחד את השני התגובה תהיה מאוחרת מידי. 3. עקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה הנהג הפוגע היה צריך ליצור לעצמו תמונה כוללת של סביבתו ואת מה שמתרחש סביבו ולכן היה צריך לחשוב שאולי תחכה לו מכונית לאחר שיעקוף את האוטובוס.

ההיבט הפיזיקלי של התאונה

תנועה היא מושג מרכזי בפיזיקה, שמשמעותו שינוי במיקום של גוף במהלך הזמן ביחס לסביבתו, כפי שהמיקום נמדד על ידי צופה במערכת ייחוס מסוימת.

במקרה זה מתואר החוק השלישי של ניוטון (המכונה לעתים בשם "חוק הפעולה והתגובה") טוען כי כאשר שני גופים נמצאים באינטראקציה של כוחות - הכוח אותו מפעיל גוף אחד על הגוף השני שווה והפוך בכיוונו לכוח שמפעיל הגוף השני על הגוף הראשון. אך אם תהיה הבדל במסות הגופים תוצאת האינטראקציה תהיה שונה, כמו שאנו רואים במקרה זה לפי התמונות, אנו יכולים להניח שהרכב הכחול (הקטן יותר) הוא הרכב של המשפחה והרכב הגדול יותר הוא של הנהג הפוגע וכתוצאה מכך עוצמת הפגיעה תהיה גדולה יותר אצל הרכב המשפחתי בגלל שהוא קטן יותר ולכן היו בו אבדות בנפש ואילו ברכב של הנהג הפוגע לא היו אבדות בנפש מכיוון שהוא (הרכב) גדול יותר ולכן נפגע פחות.

סיכום ומסקנות

כאשר אנו נוהגים בכביש, אנו צריכים להפעיל מחשבה ולהעריך היכן הרכבים האחרים על הכביש ולעשות פעולות על מנת להימנע ממגע איתם.

במקרה זה הנהג הפוגע היה צריך לחשוב שאולי מחכה לו מכונית לאחר שיעקוף את האוטובוס מכיוון שהאוטובוס חסם לו את רוב שטח הראייה, הוא היה צריך להתכונן לכך שתהיה שם מכונית ולהתחמק ממגע איתה ובכך יכל למנוע את התאונה.

בנוסף לכך, הנהג שנפגע היה צריך לחשוב שאולי מכונית תבוא מאחורי האוטובוס מכיוון שזהו שטח מת שהאוטובוס מסתיר ולכן היה צריך להתרחק מהאוטובוס וגם להתכונן להתחמק ממכונית שבאה מאחורי האוטובוס.


לסיכום, שני הנהגים אשמים בתאונה מכיוון שהם יכלו למנוע אותה בעזרת פעולות בסיסיות שכל נהג צריך לנקוט בזמן שהוא נוהג בכביש.