Turvaliselt internetis

Arley.Kästik

Võõrad ja paroolid

Ära kunagi võta vastu võõraid sõbrakutseid faceboogis ja muudes kohtades.Ära kunagi alvalda oma aadressining enda facboogi vms kasutaja salasõna, sest seda võidakse kurjalt ära tarvitada.Parool peab olema 5-8 tähemärki raske, kui ka meelde jääv..
Big image

Viirus ja kuidas ta satub arvutisse?

Kompuutriviirus on kompuutri programm, mis võib levida arvutite ja võrkude vahel ja ta on võimeline iseendast koopiaid tegema (st loob endast hulga kloone ja levitab siis end nende kloonide abil...) ja tavaliselt seda kasutaja teadmata.
Viirus võib omada kahjulikku külge ja tema tegevusväli on väga suur, alates nõmedate teadete paiskamisega ekraanile kuni failide hävitamiseni Teie kompuutris.

Viirusprogramm tuleb eelnevalt käivitada, enne kui ta on võimeline Teie kompuutrit nakatama (st seni, kuni Sa teda ei käivita, ei ole ta ohtlik)!!! Viirused aga omavad selleks piisavalt vahendeid, et see halb asi juhtuks, st et nad käivituksid. Nad võivad iseend liita mingi programmi külge ja kui Sa varsti käivitad selle nakatatud programmi, siis stardib ka viiruse kood. Sa võid saada oma kõvakettale viiruse koos e-mail lisandiga või siis laadida selle alla Internetist koos mingi programmi või muu failiga. Varsti, kui Sa laed selle faili, siis käivitub ka viiruse kood ja seejärel ta kopeerib end mingisse teise faili või kettale ja alustab muudatuste tegemist Sinu arvutis.

Big image