Bizden Haberler

26 Kasım 2021

Big picture

Başöğretmenimiz Atatürk ve Geleceğimizin Mimarı Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun


Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve saygıdeğer unsurlarıdır”. Bunun bilinciyle Tarsus Amerikan Koleji İkinci Yabancı Diller Bölümü öğretmenlerinin önderliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı. TAC öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili eğlenceli skeçlerin yer aldığı, anlamlı mesajların verildiği, öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun önemine vurgu yapılan çeşitli gösterilerle okulumuzda bu anlamlı günü kutladık.

Big picture


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz, Hazırlık sınıflarından sorumlu Müdür Yardımıcımız Aslı Son’un günün önemini vurgulayan konuşmasıyla devam etti.


Törene ait videoları izlemek için fotoğraflara tıklamanız yeterli.


Törenimizin sunuculuğunu yapan öğrencilerimiz TAC’25 Göksu Metin ve TAC’25 Doğa Cansın Mustan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Videoyu izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

''Sende Başlar Her Şey'' Şiirinin SeslendirilmesiÖğrencimiz TAC’24 Bora Sezginsoy’a öğretmenlerine hitaben okuduğu “Sende Başlar Her Şey” adlı şiiri için teşekkür ediyoruz.


Videoyu izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

''Hababam Sınıfından'' Bir Kesit9. sınıf tiyatrosever öğrencilerimiz, “Hababam Sınıfı” filminden bir kesiti günümüze uyarlayarak canlandırdı. Bizleri geçmişe götüren ve çok güldüren bu güzel oyunları için öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz:


TAC’25


Feride Özmenoğlu

Meral Boğa

Emre Uri

Bartu Bolat

Arda Hıdıroğlu

Gülbeyaz Kıvanç

Onur Gökpınar

Özcan Demir Okyay

Aydoğan Senden

Mehmet Berke Arıkan

Nehir Örki

Helin Baba

Ali Göksu Metin

Berra Türko

Elif Ünveren

Göksu Durukan


Videoyu izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

Öğrencilerimizin Tiyatro Performansları“Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir” diyen Atamızın bu mirasını tiyatro performanslarıyla yansıtan öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz:


Nail Tan Koç TAC'23

Cem Sağlam TAC'24

Yenal Önen TAC'23

Cem Yıldız TAC'23

Çağla Pişkinpaşa TAC'25

Tolga İlarslan TAC'26

Kerem İbrikçi TAC'26

Cenk Sağlam TAC'24

Ceren Alya Demir TAC'26


Videoyu izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

Öğrencilerimiz ZİÇEV ve İşitme Engelliler Derneği Öğretmenlerini Ziyart EttilerÖğretmenlik; akademik disiplinlerin ötesinde, öğrencilere yaşam becerileri sağlayan bir meslektir. Sabır, emek, özveri ve sevgi üzerine kurularak ilmek ilmek işlenir. Tam 133 yıldır bu yaklaşımın ışığında eğitim veren köklü bir kurum olarak, TAC Toplum Hizmetleri kapsamında beraber çalıştığımız köy okullarındaki, ZİÇEV ve İşitme Engelliler Derneğindeki öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Gününde unutmadık. TAC öğrencileri, bu kurumlarda çalışan değerli öğretmenlerimizin emekleri için bir kez daha teşekkür etmek istedi. Öğrencilerimiz, ziyaretlerine giderek öğretmenlere özverili çalışmaları için şükranlarını ve saygılarını sundular.


Metin Mert Tutaş TAC’22

İpek Bayık TAC ‘22

Barış Bayazıt TAC ‘23

Uğur Erbay TAC ‘23

ECHO'24TAC’nin gurur kaynağı müzik grubu Echo’24, öğretmenleriyle birlikte “Senden, Benden, Bizden” ve “Resimdeki Gözyaşları” adlı şarkıları potpori şeklinde seslendirdiler. Oldukça keyfli olan müzik şöleninde yer alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz:


Vokal: GÜLBEN DÖNMEZ- Beden Eğitimi Öğretmeni

Vokal: AHU TERECİ DURSUN- Almanca Öğretmeni


ECHO’24

Piyano: OZAN D.

E. Gitar: ARDA A.

Bas Gitar: EFE İ.

Bateri: ŞAH B.Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.


Videoyu izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

Okul Futsal Takımımızın BaşarısıOkul futsal takımımız, genç erkek A kategorisindeki turnuvada Aatürk MTAL ve Ş. H. Özdemir A. L. takımlarını yenerek ilçe 1incisi olmuştur.


Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Haftalık YKS Bülteni


Hafalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture