אדיס אבבה!

גאיה, יובל סידי, עומר, יונתן, יהלי, עילי,ברוידא.

מפה טומוגרפית של אדיס אבבה

האקלים

באדיס אבבה אקלים סאב-טרופי הררי עם שינויי מזג אוויר קלים של כ-10 מעלות, המעניקים תחושה של אביב אפריקאי תמידי בעיר.
Big image

המגוון הביולוגי באדיס אבבה

באדיס אבבה, שנמצאת במזרח אפריקה, יש מגוון רחב של חיות ייחודיות. מגוון החיות כולל חיות בר רבות, המתקיימות בזכות האקלים הייחודי שנמצא באפריקה. החיות הנמצאות באדיס אבבה כוללות היפופוטמים, זברות, צבועים, נמרים, חזירי בר, פילים ועוד... כל אלה חלק ממגוון רחב של החיות הרבות הנמצאות בעיר. האקלים של אפריקה הוא מדברי ולכן חיות מסוג זה יכולות להמשיך ולהתקיים בו.

התעשייה באדיס אבבה

"זה העתיד!" אמר אבאט יאב, בן 27, מהדרום העני בשעה שהוא עוזר להשלים את מערכת המטרו שעלותה 475 מיליון דולר ונבנתה על ידי "תאגיד הנדסת הרכבות של סין" ברובה הגדול מעל פי הקרקע והרחובות העמוסים בעיר הבירה ההולכת וצומחת. "אנו נשמש דוגמא לכל אפריקה" הוא אמר.


השקעה גדולה בהובלת המדינה שמרה על כלכלת המדינה השנייה בגודלה באפריקה מבחינת אוכלוסייתה בקצב צמיחה של יותר משמונים אחוזים בשנה במשך יותר מעשור. אלא שכלכלנים אומרים ששליטיה של אתיופיה חייבים להרפות את אחיזתם ולתת מקום ליותר יזמים פרטיים כדי לשמור על המומנטום.


בתקופה האחרונה התפתחותה וצמיחתה של אדיס אבבה התקדמה מאוד והביאה להקמתה של בתי קפה, מסעדות, מועדונים, ברים ומוזיאונים.

פריסה אתנית ודתית באוכלוסיה של אדיס אבבה

הרפובליקה הדמוקרטית הפדרלית של אתיופיה. אתיופיה היא מדינה בקרן אפריקה שבמזרח אפריקה. אתיופיה גובלת בצפון אריתריאה, בסודאן ובדרום סודאן. במערב, בקניה שבדרום, בסומליה במזרח בג'יבוטי בצפון מזרח. אתיופיה מושפעת מהתרבויות של כל אלה, והדתות במדינה גם הן. אתיופיה היום היא איחוד של שש מדינות לאומיות, שלוש מדינות מולטי אתניות ושלוש ערים עצמאיות.

משאבי טבע עיקריים באדיס אבבה

באדיס אבבה יש המון אוצרות טבע ושמאבים טבעיים כמו למשל יהלומים, ברזל, זהב, מנגן, נחושת, כרום, בדיל, פחם, נפט, אורניום ועוד...
Big image

4 מאכלים פופולריים באדיס אבבה

אינג'ירה: האינג'ירה היא מעין מחמצת מקמח טף, פיתה רכה ולחה שמזכירה את הלחוח התימני.

דאבו: לחם המזכיר את החלה שאוכלים בשבת ובימי חג. הדאבו עשוי מקמח טף. מחיטה, שעורה או סולת, כיוון שהוא מתקתק אפשר לאכול אותו גם כקינוח.

אמבשה: לחם על בסיס קמח לבן, דומה לדאבו ומתקתק אף הוא.

אזיפה: מחית חריפה של עדשים ובצל אדום חי.