מפלגת הליכוד

מגישות דנה כהן, שני ארביב, שיר בן - בסט

Big image
Big image

רקע על המפלגה

הליכוד היא תנועה פוליטית ציונית-ליברלית בימין המפה הפוליטית בישראל. היא קמה בשנת 1973 כברית מפלגות, שהתאחדו למפלגה אחת, בשנת 1984. התנועה מחזיקה כיום בשלטון וכן החזיקה בשלטון בישראל במשך רוב התקופה מאז שנת 1977 ועד ימינו.

היבט כלכלי

מבחינה כלכלית ממוקם הליכוד כבעל שורשים במפלגה הליברלית בימין, מראשיתו הוא גילה התנגדות למדיניות הכלכלית הסוציאליסטית ותמך בעידוד יזמות עסקית, הקטנת המעורבות הממשלתית במשק, והפרטת גופים ממשלתיים.

היבט בטחוני

קיום ריבונות המדינה ובטחונה ושלום אמת עם שכנינו.

במהלך כהונת ממשלתו, תבע נתניהו את עיקרון ההדדיות, ודרש מהפלסטינים לנקוט בצעדים תקיפים כנגד ארגוני טרור כדוגמת חמאס והג'יהאד האסלאמי בתמורה לויתורים מדיניים. בנוסף לא היססו ממשלות הליכוד להפעיל את צה"ל הרחק מעבר לגבולות מדינת ישראל כנגד מה שתפסו כאיומים על שלומה.

כמו כן מרתיע על התחמשותה של איראן בנשק גרעיני ועל הסכנה הכרוכה בכך.

היבט מדיני

קיום משטר ממלכתי-דמוקרטי במדינה: הבטחת עליונות החוק, זכויות האדם והאזרח, חופש המצפון, חרות הפרט, שוויון זכויות והזדמנות כל אזרחי המדינה ומניעת כל אפליה על רקע מין, נטייה מינית, גזע, עדה, דת, מעמד או השקפה. כמו כן שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור, התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ- ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם.

היבט חברתי

ממשלת הליכוד תמשיך ותפעל לקיים שירותים חברתיים: מחסה, מזון, תמיכה וסיוע לקבוצות אוכלוסיה שאינן מסוגלות לעזור לעצמן מסיבות של גיל, פגיעה גופנית או שכלית או משבר אישי ומשפחתי. הגדלת התקצוב למניעת פשע אלימות ועבריינות כגון טיפול בילדים ובני נוער בקבוצות סיכון ומניעת הידרדרותם לחיי פשע.

היבט תרבותי

חיזוק הפעילות בפריפריה - ממשלת הליכוד נתנה תמריצים מיוחדים לפעילות של מוסדות תרבות בפריפריה, ולהעלאת מופעי תרבות בפריפריה.

תרבות בקהילה – ממשלת הליכוד הגדילה את המשאבים המוקצים לפעילות קהילתית בתחום התרבות,

שימור המורשת התרבותית של עדות ישראל – ממשלת הליכוד הגדילה את ההשקעה בארגונים העוסקים בשימור המורשת התרבותית של עדות ישראל.

עידוד היצירה הישראלית – ממשלת הליכוד הקצתה משאבים מיוחדים לעידוד היוצרים הישראליים בכל תחומי התרבות.

שימור אתרי מורשת הציונות – ממשלת הליכוד החלה בביצוע פרוייקט לשימור 50 אתרים המהווים אבן דרך בהיסטוריה הציונית. הליכוד ירחיב ב-4 השנים הקרובות פרוייקט זה ל- 50 אתרים נוספים.

Big image
Big image
ברגע האמת - נתניהו
נתניהו מנהל גן ילדים - קמפיין הליכוד 2015
מירי רגב - הליכוד - בחירות 2015