כתבה בנושא זהירות בדרכים

אפרת פילניק ט'3

מבוא

גבר ואשה בשנות ה-30 לחייהם נהרגו (ביום רביעי ב 25.11.15) בתאונת דרכים בנצרת עילית. צוותי חירום של מד"א חילצו את גופת הנהג מתוך הרכב, מחוץ לרכב שכבה אשה כבת 30, מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום. בתוך הרכב, בכיסא הנהג, נלכד גבר כבן 30. הוא היה ללא דופק וללא נשימה וסבל מפגיעה קשה מאוד, ולאחר חילוצו קבעו את מותו.

ניתוח האירוע

המעורבים בתאונה:

נהג מכונית פרטית- נהג 1


הסיבות, הגורמים- לתאונה:

הגורם האנושי : נהג המכונית הפרטי נהג במהירות מופרזת ולא ציית לחוק בתנועה.


תוצאה :מאחר והנהג נסע במהירות מופרזת מהרגיל ,כפי הנראה התקשה לבלום והוא התנגש בעמוד, באותו רגע הרכב התהפך ,כתוצאה מההתנגשות החזקה והנהג והנוסע שהיו ברכב מקדימה נהרגו במקום.


עקרון הבטיחות שהופר:

העיקרון הבולט המרכזי הוא הפר את העיקרון ההתייחסות לסביבת התעבורה. אם הנהג לא היה נוסע במהירות מופרזת והיה חושב על כך לפני זה על כך שהוא מפר את חוקי התנועה הוא יכול היה למנוע את התאונה הזאת.

היבט פיזיקלי

בתאונה זו עוצמת מהירות הרכב הייתה גבוהה והמהירות של הרכב תלויה בנהג שרוכב בתוך הרכב.

ככל שהמהירות גבוהה יותר, כך עוצמת ההתנקשות תהייה גדולה יותר.

עקב המהירות המופרזת של הרכב זמן העצירה היה קצר מדי ,מאחר והעצירה נעשתה באופן מהיר ביותר המשקל הכבד של הרכב והמהירות המופרזת גרמו לכך שאי אפשר היה לבלום באופן מיידי ,לכן הרכב התהפך.

סיכום ומסקנות

נראה שחוסר ציות לחוקי התנועה גרמו לנזק רב ביותר והרוכב חייב לשמור על מהירות מסוימת בתוך העיר ומחוץ לעיר ,על מנת לא להיקלע למצב של התנגשות בגלל שיכרות או אי שמירת מרחק או חוסר ציות לתמרור.

אם אנשים היו מצייתים לחוקי התנועה ניתן היה למנוע תאונות דרכים ומקרי מוות קשים ולכן חשוב מאוד להישמע לתמרורים בעיקר לתמרור עצור ותן זכות קדימה ולשמור על מהירות תקינה ייתכן שישנו מצב שאתה נתקל במשהו אתה יכול לעצור ,לבלום את הרכב מבלי לגרום נזק פיזי לעצמך ולאנשים שנמצאים עמך ברכב ולאנשים שנמצאים מחוץ לרכב בסביבתך הקרובה.

Big image
Big image