מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

3-9.2.2019

דבר המנהלת

בתקופה הקרובה יתקיימו מספר ארועי שיא של המגמות היוצרות של ביה"ס.
מגמת התיאטרון של שנתון י"א תעלה מופע "נשים מספרות", מגמת המחול של ביה"ס תעלה את ערב היוצרות הצעירות המסורתי ונגני ההרכבים המוזיקליים יופיעו בערב של מוזיקה חיה.
כיף גדול שיש לנו נוער כל כך מוכשר.
אני מזמינה את קהילת ביה"ס כולה לבוא ולקחת חלק בארועים השונים.
מועד ומיקום הארועים תמצאו בפירסום הנמצא בהמשך המידעון.


לאחר קבלת התעודות של מחצית א' ועם הפנים לכיוון סיום השנה

נקיים יום הורים מורים מקצועיים ביום ג' הקרוב 12/2/19 בין השעות 14:00-19:00 בביה"ס.
מטרת המפגש הינה לאפשר הכרות רחבה יותר שלכם ההורים עם המורים המקצועיים המלמדים
את ילדכם וע"י כך להגדיל את האפשרות להכיר, לעזור ולקדם אותו עוד.
נשמח מאוד לראותכם.
לידעתכם: בערב תתקיים מכירה של עוגות וקפה ע"י תלמידי שנתון י"א
לטובת משלחת פולין היוצאת בקיץ.


שבוע טוב לכולנו
לילך.

הרצאה של יניב קנדל "סיפור כבד"

השבוע שכבת י"ב שמעה הרצאה מרתקת של יניב קנדל.

הוא סיפר את סיפורו המופלא על תרומת כבד לבחור חולה סרטן, שעליו שמע ברדיו.

שמענו סיפור על תרומה יומיומית, על כוחות מיוחדים, שנתנו לנו תובנות ומחשבות על חיינו.

התגובות של הילדים היו נרגשות, והם אמרו שההרצאה הייתה מרתקת ועוצמתית.

סיפורו של יניב

לפני עשור שנים, בתדר הרדיו, שמע יניב תוך כדי נסיעה במכוניתו על בחור חיפאי

בן 27 שבגופו התגלה גידול בן 10 ס"מ, גידול רציני הצמוד לכבד באזור מורכב ובעייתי. המקום היחיד בו היו מוכנים לנסות ולנתח ניתוח מורכב מסוג זה, היה בגרמניה וגם לכך היה תנאי

התנאי היה שימצא תורם פוטנציאלי, דהיינו אדם שיעבור את כל הבדיקות המקיפות, על מנת שיהיה בהיכון למקרה שלא ניתן יהיה להציל את הכבד של איציק. במקרה שלא יתאפשר להציל את הכבד של איציק, תילקח אונה מהכבד של התורם ותושתל לגופו של איציק.

יניב נועץ באשתו שהייתה בחודש השישי להריונה, ומטופלת כבר בשני ילדים. ללא

כל היסוס החליטה יחד עם יניב להירתם להצלת חייו של איציק. מכאן ואילך מתגלגל סיפור מופלא של מפגש בין שני עולמות שונים בתכלית.

מגמת חנ"ג י"א-י"ב בסיור לימודי בטכנודע באולגה

Big picture

הרחבה היסטוריה

הרחבה היסטוריה התייצבו השבוע בשבע בבוקר, מנומנמים קשות אך נחושים כדי לעלות ירושליימה וללמוד דרך הרגליים, על ארה"ב ומלחמת העצמאות . הרגשנו קפיצה לחו"ל כשנחתנו במרכז האמריקאי, השלוחה החינוכית של שגרירות ארה"ב, שם קיבלנו פרזנטציה על המאבק לשוויון זכויות בארה"ב מבוגר הארוורד, שהיה מרתק. טעמנו אירוח אמריקאי עם קפה ועוגיות ונהנינו מהופעת אורח של נגנים אמריקאיים, שניגנו את שירי המחאה האמריקאיים וליוו את שירתם בהסברים מרתקים. אח"כ חזרנו לסיפור שלנו דרך פריצה ללובי של מלון המלך דויד, תצפית על הקו העירוני שנוצר במלחמת העצמאות ואחרי פלאפל וגלידה בעמק רפאים , למדנו את סיפורו של קרב סן סימון , ליד המנזר וכיבדנו את הנופלים בקרב בביקור באנדרטה לזכרם. חווינו אוניברסליות וציונות , למידה בהנאה ורעות...שניה לפני הסוף. מפי התלמידים:

"ריקי תודה על היום היה כיף!"

"היה אדיר תודה - אין על הרחבה היסטוריה!!!!"

"ריקי תודה רבה על היום היה מהנה מאוד"

שוב הוכיחו בוגרינו כי הם צעירים רציניים, נהדרים , ייצגו אותנו בכבוד ונראה שהם מוכנים לשלב הבא...שירות משמעותי למדינה.

Big picture

ביקור בחברת via במסגרת פרוייקט מהממ"ט

שיעור הבנות הניגשות לבגרות במדעי המחשב כמעט ולא השתנה בעשור האחרון ועומד על כ-30%, זאת למרות הביקוש והמקום המרכזי שתופס תחום זה בחיינו. בעוד שהתחושה הכללית היא כי לאט לאט אנו משתחררים מהנורמות המיושנות מבחינת תפקידים ומגדר, גם כיום נשים רבות ובעיקר נערות נרתעות מלימודים במקצועות הנתפסים ׳גבריים׳, ונוטות לכיוון המקצועות היותר ׳הומנים׳.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2011, למרות שמספר המשרות בתחומי ההיי-טק נמצא במגמת עלייה מתמשכת, אחוז הנשים העוסקות בתחום דווקא נמצא במגמת ירידה; בשנת 2011, 34% ממשרות ההייטק אויישו על ידי נשים, זאת לעומת 35.6% בשנת 2010. כמו כן, גברים משתכרים יותר בכל חתך גילי, בפער ממוצע של 15.5%, בהשוואה של שכר ברוטו לשעת עבודה.

פרויקט מהממ״ט – ״מהממות בתחומי הנדסה, מתמטיקה, מדעי המחשב, מדעים וטכנולוגיה״, מעוניין לשנות מגמה זו; מטרתו היא לעודד ולקדם בנות לעסוק בתחום מדעי המחשב, תוך כדי יצירת עניין במקצוע ותחושה כי זה ׳קטן עליהם׳.

במסגרת הפרוייקט יצאו 35 נערות מכיתות ח-ט לביקור בחברת via. יחד עם הבנות יצאה גם זמירה ריץ-אוחנה רכזת מגמת מדעי המחשב בביה"ס. הביקור סוכם כמוצלח ביותר.
Big picture

פסטיבל אור הזהב

הסרט גמר שלנו התקבל לפסטיבל אור הזהב ואנחנו ממש צריכים את עזרתכם בתחרות חביב הקהל!

בבקשה תעשו לייק *לעמוד פייסבוק של ערוץ 98* ולתמונה של הסרט (חייב לעשות לייק לשניהם)

וגם תפיצו את זה לכל מי שאתם מכירים

זה ממש ממש חשוב לנו ואנחנו צריכים את עזרתכם!

לחצו כאן והיכנסו לקישור

Big picture

מגמת כלבנות

כיתה יב'3 בפעילות עם כיתות ב' מביה"ס היסודי עמק חרוד במסגרת המעורבות החברתית.

תלמידי הכיתה הסבירו על לימודיהם במגמת הכלבנות, ערכו פעילות בנושא והשאירו רושם עז על תלמידי היסודי.

ללא ספק, זוהי דוגמא ראויה להתנדבות למען הקהילה!

Big picture
Big picture
Big picture

שנתון ח' שובר שיגרה בפעילויות מרתקות וחווייתיות

ביום שלישי ה-5/02 השתתפו תלמידי השנתון בפעילות כדורסל נכים באולם הספורט בביה"ס בו תלמידינו נחשפו למשחק כדורסל על כיסאות גלגלים וסיפורים אישיים של השחקנים. היה מרגש לראותם מתנסים במשחק, משתפים פעולה בצורה מדהימה, מעודדים את חבריהם ואת השחקנים, מקשיבים לסיפורים האישיים של השחקנים מתוך עניין והערכה רבה לכוח רצון שלהם, וכמובן נהנים מאוד.

באותו היום יצאו ארבע כיתות ולפני שבועיים עוד שתי כיתות ל"לקט ישראל" ולקטו קולרבי וסלק למען האחר. הילדים עבדו בהתנדבות ובשיתוף פעולה מעוררי השראה. אנחנו, הצוות החינוכי מאוד גאים בבחירתם של התלמידים לקחת חלק ביום שכולו קבלת שונה ונתינה.

קישור לתמונות

Big picture

אירועים קרובים

מופע בגרות פנימית בתיאטרון י"א- "נשים מדברות נשים"

בימים אלה, עובדות בנות מגמת תיאטרון י"א על פרויקט הבגרות שלהן "נשים מדברות נשים".

החלטנו לנצל את העובדה שהכיתה מורכבת מבנות בלבד, לטובת יצירת פרויקט נשי ייחודי המשלב ביקורת חברתית- מגדרית הרלוונטית לימינו.

כבר בתחילת השנה התחלנו בתהליך המשלב למידה, חקר עצמי של התלמידות ויצירה תחת הנושא של "מגדר- נשים, גברים ומה שביניהם". במסגרת שיעורי המבוא לפרויקט, דנו רבות בסוגיה "מה זה להיות אישה?". התלמידות סיפקו הצצה לעולמן האישי ושיתפו בחוויות אודות אי שוויון מגדרי, הציפייה מנשים ומקומן בחברה. הקולות שנשמעו היו מגוונים- יש שתמכו בתיאוריות פמיניסטיות ויש ששללו אותן על הסף. דבר אחד היה ברור- ההבניה המגדרית כל כך חזקה ונתפסה בעיני הרוב כאמת יחידה שיש להתיישר על פיה.

משם החל מסע חיפוש מחזות לצורך המופע, ובכל מחזה שמצאו התלמידות הן נדרשו לאתר את הסוגיה המגדרית העולה ממנו. בהמשך, התמודדו הבנות עם תוצרי ביניים שונים הקשורים לתחום היצירה- בימוי, משחק, עיצוב דמויות, בחירת תלבושות, עיצוב תפאורה ומציאת פסקול מתאים וכמובן- חזרות רבות ומאומצות שהביאו לתוצר השלם.

נשמח מאוד לראותכם! (מועדי ההופעות מצורפים בהזמנה למטה)

בנות המגמה, שיר ובלה.

Big picture
Big picture
Big picture