ВИШИВАНКА - ТВІЙ ГЕНЕТИЧНИЙ КОД

Вишиванка — одяг вільних, успішних, гідних людей!

21 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Big picture

ІСТОРІЯ СВЯТА

День вишиванки 2020: історія та цікаві факти

Краща вишита сорочка з давніх-давен є ідентифікатором будь-якого українця, це наше ДНК нації. Її вдягали, як на святі так, і з нею вперше знайшли зі світом, і з нею ж прощалися зі світом.


День вишиванки 2020: історія та цікаві факти про свято [Електронний ресурс]: Сайт НоКо//prom.ua/ Вишиванка та Трикотаж НоКо.- Режим доступу: http://surl.li/crxd /(Дата зверенення: 18.05. 2020).-Назва з екрана.

Воронюк Леся Олександрівна

Українська письменниця, журналіст та громадський діяч, член Національної спілки журналістів України .Учасники вишу сорочку запропонували студентам Чернівецького університету Федьковича Олеся Воронюка у 2006 році, який потрапив у Ігор Житарюк, знайшовшись із тим самим університетом, який знайдеться до пари у вишитій сорочці. Активна дівчина запропонувала своїх одногрупників і іншим студентом вишукувала день і працювала у вишиванках.


Воронюк Леся Олександрівна [Електронний ресурс]: Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.// uk.wikipedia.org/wiki/ Вікіпедія.- Режим доступу: http://surl.li/crqt /(Дата зверенення: 18.05. 2020).-Назва з екрана.

Народжені в сорочці: cакральне значення української вишиванки

Вишита сорочка - один із символів нашої країни. Наділена великою силою, вона здатна творити дива. Кажуть, вишиванки навіть мають свої енергетичні поля. Геродот повідав світові, що скіфи ходили саме у вишиванках. Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники (деякі зразки збереглись до нині). Чумаки довіряли прання своєї сорочки лише одній-єдиній дівчині. А воїни УПА носили з собою чорні вишиванки на випадок раптової смерті. То що ж за сила криється у тих вишиванках? І що насправді означає вислів народитися у сорочці?

Народжені в сорочці: cакральне значення української вишиванки [Електронний ресурс]: Сайт ФОЛК МОДА.// folkmoda.net .- Режим доступу: http://surl.li/crxf /(Дата зверенення: 18.05. 2020).-Назва з екрана.

Іван Франко - перший, хто поєднав вишиванку з буденним одягом .Відомості, що Іван Франко «колись із загадував свій костюм - вишивали сорочків середніх пишних комірців та краваток».

Перший, хто поєднав вишиванку з буденним одягом був Іван Франко [Електронний ресурс]: Сайт ЛЬВІВ МІСТО НАТХНЕННЯ.// lviv1256.com/Не конфеденційний сайт .- Режим доступу: http://surl.li/crqu /(Дата зверенення: 18.05. 2020).-Назва з екрана.

ЛІТЕРАТУРНА ПОЛИЦЯ

Про що книга «Українські вишиванки: орнаменти, композиції» автора Лідія Бебешко
Українська вишивка — перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків. Чудові орнаменти, прості крої сорочок, гармонійне поєднання кольорів Вишиванки — це окраса українського традиційного одягу.


ДИВИТИСЬ КНИГУ ТУТ:

Українські вишиванки: орнаменти, композиції [Електронний ресурс]: Сайт Клуб сімейного дозвілля.// bookclub.ua[Ел.книга]/Л. Бебешко.- Режим доступу: http://surl.li/crqw /(Дата зверенення: 19.05. 2020).-Назва з екрана.

Книга «Хай міцніє нитка роду!» авторка Валентина Штельмах

Про що книга?
У книзі «Хай міцніє нитка роду» читач знайде відомості про сакральний зміст вишиваних знаків на українських рушниках і сорочках, ознайомиться з авторськими роботами Валентини Сергіївни. Книга розрахована на усіх, хто візьме в руки голочку і ниточку, щоб відновити й продовжити вишивальні традиції нашого народу.

Хай міцніє нитка роду! [Електронний ресурс]: Книжковий інтернет-магазин Наш Формат // nashformat.ua [Ел.книга]/В.Штельмах.- Режим доступу: http://surl.li/crqx /(Дата зверенення: 19.05. 2020).-Назва з екрана.

Книга «Українське народне вбрання» авторка Галина Стельмащук


На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.

Українське народне вбрання[Електронний ресурс]: Книжковий інтернет-магазин Наш Формат // nashformat.ua [Ел.книга]/Г.Стельмащук.- Режим доступу: http://surl.li/crqy /(Дата зверенення: 19.05. 2020).-Назва з екрана.

Усе про книжку Вышиванка. Книга-розмальовка.

Кожну мить ми бачимо навколо себе розмаїття дивовижних форм, символів та візерунків. Майже всі вони корінням з прадавніх традицій народу. Саме зараз ми потребуємо підтримки наших родів, потребуємо сили та знань, що були передані нам у спадок. В книзі ми зібрали і розкрили вам деякі з секретів наших прабабусь, а вони добре знали, які інформація та енергетика закодовані в орнаментах, що прикрашали звичні побутові речі. Ці символи й узори ми бачимо в народної вишивці, але не завжди знаємо їх значення.

Вишиванка.Книга-розмальовка[Електронний ресурс]: Yakaboo //yakaboo.ua [Ел.книга]- Режим доступу: http://surl.li/crxg /(Дата зверенення: 19.05. 2020).-Назва з екрана.

Вишиванка для сонечка .

Сонечко у вишиванці? Овва! Звідки та вишиванка взялася? Хто сонечку її подарував? Не дивуйтесь, любі друзі, нічого дивного тут немає! Бо для наших діточок — наших сонечок, цю вишиванку вкривали чарівними візерунками сучасні українські автори. Прикрашали ретельно, з фантазією та любов’ю. Свої тексти для збірника надали понад 70 сучасних письменників, які мешкають не тільки на теренах України, а й за кордоном — у США, Македонії, Ізраїлі, Чехії. Книга містить три розділи: перший розділ — твори для дітей 3–4 років; другий — для дітей 4–5 років; третій — для дітей 5–6 років. Дружний колектив авторів сподівається, що Вишиванка для сонечка сприятиме розвитку інтересу маленьких читачів не тільки до української літератури, а й до найважливіших викликів сьогодення.

Вишиванка для сонечка[Електронний ресурс]: Вookovka // bookovka.ua [Ел.книга]- Режим доступу: http://surl.li/crxh /(Дата зверенення: 19.05. 2020).-Назва з екрана.

УКРАЇНСЬКЕ КІНО

Спадок нації

Ідея фільму

Ідеальний фільм міститься в минулому, що вишита сорочка є не лише істотною, а й духовною, що залишається українською людьми.

Країна, рік: Україна, 2016

Жанр: документальний

Режисер: Олександр Ткачук

Сценарист: Леся Воронюк-Волошина

Прем'єра в Україні: 03.11.2016

Тривалість: 1 год. 20 хв.

Джерело:http://surl.li/crxi

Big picture

ЯК ВДЯГАЛИСЯ УКРАЇСЬКІ МОДНИЦІ СТО РОКІВ ТОМУ?

Big picture