Bizden Haberler

16 Eylül 2022

Big picture

2022-2023 Açılış Töreni


2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Töreni 12 Eylül 2022 Pazartesi günü öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşti.


Aramıza yeni katılan Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz alkışlarla tribünlerde yerlerini almanın heyecanını, diğer sınıflarımız da okullarına ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.


Okulumuzdan bu yıl mezun olacak son sınıf öğrencilerimiz, tören alanına girişleri sırasındaki coşkuları ile herkesin beğenisini toplayıp renkli ve eğlenceli anlar yaşadıkları gibi herkese de bu enerjiyi aktarmayı başardılar.


Son sınıf öğrencilerimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da duygu ve düşüncelerini yansıtan, söylemlerini içeren görselleri astılar ve kardeşleriyle karşılıklı olarak TAC marşlarını-EFSANE- söylediler, coşkuyla “BOM” çektiler.


Okul Müdürü Ahu Arslan ve Okul Başdanışmanı Mrs. Amanda Sunderman’ın açılış konuşmalarının ardından, SEV Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Yaltır konuşmasında öğrencilere ve velilere değerli mesajlar verdi.


Öğrenci Birliği Başkanı Umut Aksu'nun konuşmasının ardından, geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılı içerisinde, akademik başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde, sanat, spor ve birçok alanda gerçekleştirdiği çalışmalar ile her dönemden ön plana çıkan ve dönemin en yüksek “TAC Onur Puanı”na sahip bir öğrenci TAC Mezunlar Derneği tarafından ödüllendirildi ve ödülleri TAC Mezunlar Derneği Başkanı Mehmet Özel tarafından takdim edildi.


TAC öğretmen kadrosuna bu yıl katılan öğretmenlerin öğrencilere tanıtılmasıyla tören sona erdi.


Tüm TAC Ailesine sağlıklı, başarılı ve çok keyifli bir yıl olmasını diliyoruz.

TAC’de İlk Kadın Başdanışman Mrs. Amanda Sunderman

Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Yaltır, Açılış Törenindeki konuşmasında Mrs. Amanda Sunderman'ın Okul Başdanışmanı olarak göreve başlaması ile ilgili önemli mesajlar verdi. ‘’Bu yıl Tarsus Amerikan’da yeni okul liderimiz Amanda Sunderman görev yapmaya başladı. 1888 yılından beri ilk defa bir Kadın Yöneticimiz var. Kuruluşundan itibaren 1979 yılına kadar Erkek okulu olan ve bu ders yılına kadar Erkek Müdürler tarafından yönetilen Okulumuz için büyük bir yenilik. Kendisine başarılar diliyor hem Tarsus Amerikan hem de SEV camiasına hoşgeldiniz diyorum.’’


Değerli Başdanışmanımız Mrs. Amanda Sunderman’a TAC Ailesi olarak bizde Hoş Geldiniz diyor, saygılarımızı sunuyoruz.

TAC’27 Yatılı Oryantasyonu


2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Yatılı Öğrenci Oryantasyonumuz, 10-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşti.


Öğrencilerimizin oda kuralarını çekip odalarını belirlenmesinin ardından sunumlara geçildi. İki gün süren etkinlikte Yatakhane Ekibi, Revir Personeli ve PDR Bölümü tarafından, yeni başlayan yatılı öğrenci ve velilerine yönelik bilgilendirme sunumları yapıldı. Ardından Hazırlık Sınıfı Müdür Yardımcımız tarafından velilere bilgilendirme toplantısı yapılırken, Akran Rehberlerimiz ile hazırlık öğrencilerimiz kantin alanında tanışma ve sohbet etme imkanı buldular.


Okul İdarecilerimiz, yatakhanede görevli ekibimiz, Akran Rehberlerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz ve okulumuza bu yıl başlayan yatılı öğrenci ve velilerimizin katılımıyla okul bahçemizde güzel bir akşam yemeği yendi. Daha sonra öğrenciler ailelerinden ayrılarak Psikolojik Danışmanlarımız ile birlikte kaynaşma etkinliğinde bir araya geldiler.


İlk günün ardından sıcak ama güzel bir Tarsus sabahına uyanan öğrenciler, kahvaltı sonrasında psikolojik danışma ve rehberlik ekibi ve Akran Rehberleriyle tekrar bir araya geldiler. Oryantasyon programının ikinci gününde 10. Sınıf Akran Rehberlerimiz, okula yeni başlayacak kardeşlerine etkinlik ve oyunlarla liderlik ettiler. Yatılı hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ve akran rehberlerimiz birlikte eğlenceli zaman geçirdiler.


Aynı anda diğer PDR ekibimiz ile yatılı öğrenci velilerimiz bir araya geldiler. Etkinliklere, velilere yönelik paylaşım toplantısıyla devam edildi. Velilerimizin aktif katıldıkları etkinliklerde hem birbirlerini daha yakından tanıma, hem de duygu ve düşüncelerini paylaşma imkânı buldular.


Oryantasyon programı kapsamında yatılı öğrencilerimiz, yatakhanede görevli öğretmenleri ve profesyonel rehber eşliğinde Tarsus turuna da katıldılar.


Hem okula hem öğretmenlerine hem de arkadaşlarına alışma yolunda hızlı adımlar atan öğrencilerimizin mutlulukları yüzlerine yansıdı. Öğrencilerin hızlı uyumu ve mutluluğu ise en çok velilerimizi sevindirdi.

TAC'27 Yatılı Öğrenciler
Big picture

Öğrencilerimizin Satranç’ta Gurur Veren Başarıları


8-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvasında 10. sınıf öğrencimiz Edibe Eylül, B Kategorisinde 136 ELO puanı ile 3. olmayı başardı.


Ayrıca hazırlık sınıfı öğrencimiz Taylan Rüzgar 21-28 Ağustos tarihleri arasında Konya'da düzenlenen Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde oynadığı maçları namağlup tamamlayarak şampiyon oldu ve Türkiye Satranç Birinci Lig'ine yükseldi.


Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Beste Yarışmasında Birincilik Ödülü


37. Golden Time Talent UK Müzik Yarışmasında, 15-17 yaş kategrorisinde 11. sınıf öğrencimiz Efe, 200 beste arasından ‘’Kleptomania’’ adlı bestesiyle birinci olmayı başardı.

Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Besteyi dinlemek için profilimizdeki linke tıklamanız yeterli.

Big picture

TAC'22 Yurt İçi Üniversite Dağılımları


TAC’22 mezunlarımızın Yurt İçi Üniversite dağılımlarını paylaşmaktan gurur duyuyoruz.


Hayallerindeki üniversitelere yerleşen tüm mezunlarımızı tebrik ediyor, öğrencilerimizin başarısında emeği geçen herkese saygılarımızı sunuyoruz.


Aşağıdaki başlıklara ait detaylı liste için lütfen tıklayınız.


2020-2022 Son 3 Yılın Fakülte Dağılımı İçin Tıklayınız.

2022 Üniversite Sınavı Sonuçları İçin Tıklayınız.

TAC'22 Yurt Dışı Üniversite Yerleştirmeleri


Dünyanın çeşitli ülkelerinin önde gelen üniversitelerinde eğitimlerine devam edecek TAC'22 mezunlarımızla gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.


8 ülkede, 29 üniversiteye yerleşen 11’i IB Öğrencisi olan 40 mezunumuzun başarısında emeği geçen herkese saygılarımızı sunuyoruz.

TAC Öğrencisinden IB’de Tam Puan Rekoru


IB MAY 2022 sınavında tüm branşlardan 7 tam puan alan ve sınavın en yüksek 45 tam puanına ulaşan öğrencimiz Mehmet Arif B., hem okulumuzun hem de ülkemizin gururu oldu. IB Diploma Programı’nda dünya genelinde en üst başarı diliminde yer alan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi El Kitabı

Kitapçığı okumak için görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture