Мій родовід

Історія походження та значення фаміліЇ Михайліченко

Історія походження і значання фамілії Михайліченко

В мойому роду дуже багато членів , навіть про яких я не знаю , але про всіх родичів , про яких я знаю , я вам все-таки розкажу.В мене є брат і сестра , яких звуть Семен (1 рік) і Варвара (3 роки) , а в них є мати Наталія (39 років) , а в неї є чоловік Віталій (34 років) , а в нього є мати Людмила (62 роки) , а в ней є чоловік Олександр (59 років) ,а у Наталії є тато Валерій (62 роки) , а в нього є жінка Ірина (55 років). Що , заплуталися ? Тоді я вам намалюю родовідне дерево , щоб ви змогли собі уявити мою родину.
Big image

Корені роду

Але на дереві я зображив лише верхів'я мого роду . Ще в моїй родині є набагато старші люди - корні . У дідуся Олександра був батько - Іван , і мати - Клавдія , а у моєї бабусі Ірини є тато Рибалко Дмитро і мати Людмила Іванівна . В Дмитра була мати - Рибалко Наталія , а тато - Рибалко Володимир . А у прабабусі Людмили Іванівни був батько - Лисенко Іван , а мати - Лисенко Наталя Семенівна ( доречі її тато був відомим співаком у СРСР ) . А в мого дідуся Валерія була мати - Надія Васьковська Єгорівна , а тато - Костенко Микола Маркович . В Надії була мати - Ганна Васьковська , а тато - Васьковський Єгор . В прадіда Костенка Миколи Марковича були такі батьки : мати - Костенко Варвара Архипівна ( в честь неї назвали мою сестру Варварою ) , та тато - Костенко Марк Михайлович .

Чоловіча лінія

По чоловічій лінії починаючи з мого пра-прадідуся закінчуючи моїм татом : всі вміли добре малювати . Починаючи з мого дідуся закінчуючи моїм пра-прадідусем : всі були іконописцями .

Іконописець (ізограф ,образописець , переписувач іконний ) - майстер , який спеціалізується у створенні ікон. За переказами перші іконописцем став євангеліст Лука , який написав образ Богородиці .

Місце проживання роду

Сім'я мого пра-пра дідуся жила під Дніпропетровськом , поки він не помер на війні . Його син ( мій прадідусь ) тоді переїхав до Києву і працював на танковиробничому заводі . Всі інщі члени моєї сім'ї , які йшли після нього залишалися в Києві .

Походження прізвища

Прізвище Михайліченко відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильного імені Михайло. Після 988 р кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активною базою для створення прізвищ. Михайлич - це народна форма хрестильного чоловічого імені Михайло, яке в перекладі з староєврейського означає «гречний». Можливо, що це прізвище міг отримати людина, що народилася в День Архангела Михаїла (8 листопада). Архангел Михаїл - головний архангел, який є найбільш шанованим біблійним персонажем. У Одкровенні Іоанна Богослова розповідається про небесної битві архангела Михаїла та його ангелів з семиголового і десятірогім драконом, в результаті якої великий дракон, древній змій, званий дияволом і Сатаною, скинутий на землю. Архангел Михаїл - архістратиг («головнокомандувач») - глава святого воїнства ангелів, що стояли на варті Божого закону. На іконах Архангел Михаїл часто зображується з тростиною-списом в одній руці і особливою сферою-зерцалом (символ передбачення, переданого Архангелу Богом) в іншій. Також Михайло може бути представлений як архістратиг Сил Небесних, одягнений в військові обладунки, або скаче на коні. З ікон, присвячених Михайлу, можна відзначити «Чудо Архистратига Михаїла в Хонех», «Явище Архангела Михаїла Єгошуї» і «Собор Архангела Михаїла». Архангел Михаїл вважається небесним покровителем Архангельська, Києва (він зображений на гербах цих міст) і Сочі. У Києві йому присвячений Михайлівський золотоверхий монастир. Найімовірніше, освіта прізвища Михайличенко почалося приблизно в XIV столітті, що обумовлено історичними процесами. Так, з XVI сторіччя Україна тісно контактувала з європейськими народами.

Сімейні рецепти

В нашій сім"ї дуже багато різних цікавих рецептів , і я хочу розповісти вам про один з них.
Big image

Паски

Цей рецепт передавався з покоління в покоління , доки не дойшов від моєї прабабусі Надії до моєії матері.


1.0,5літра теплого молока 50 грамів дріжджів свіжих

1 столова ложка цукру.(змішати в посудині)


2.Додати 6-8 жовтків

1 стакан цукру

щіпку солі

100 грам вершкового масла

200 грам маргарина

2 столові ложки масла

Добре вимісити тісто(круте), щоб одлипало від рук і дати тісту постояти 2 години.(в процессі вимішування тіста поступово додавати приблизно 1 кілограм муки)


3.Коли тісто підійде , додати соняшного масла на руки и помісити.

Додати родзинка(якщо треба) , знову помісити.


4.Смазати форму , покласти тісто в форму , зваповнити 2/3 форми , щоби тісту було місце , де воно могло ,би, підійти.В гарячу пічку. Через 20 хвилин смазати молоком або жовтками.

Замітка: тісто боїться протягів(на протязі воно може потріскатися або зовсім розколотися корочка)

Глазур

1 стакан цукру

білки (охолодженні)(6-8 штук від жовтків , які були використані в тісти Паски)

бзбити

Смазати Паски , які вже охолонуть.

Отже

Отже , корні фамілії Михайліченко походять від монахів або іконописців .