העלון של אלון מקרוב ומרחוק

סיכום חודש ינואר

לקראת ימי הורים וחלוקת תעודות מחצית א תשפ"א

הורים ותלמידים יקרים, אנו עומדים בפני סיומה של המחצית הראשונה של שנת הלימודים תשפ"א. ההתמודדות עם הלמידה, הייתה ועודנה מורכבת מאוד. הייתה זו מחצית אחרת ושונה בה המציאות הכתיבה לנו לנהוג אחרת, ללמד אחרת ואף להעריך את תלמידינו אחרת. במהלך המחצית השתדלנו לשלב בין למידה רצופה לעבודה רגשית, חברתית וערכית. רגע לפני סיום המחצית, נקיים שיח משותף של תלמיד/ה, הורים ומורה. בימים שני – חמישי, בין התאריכים 1 בפברואר ל- 4 בפברואר, נקיים מפגשים בזום. מחנכת הכיתה תשלח אליכם את הימים והשעות בהם ניתן להירשם ולתאם את המפגש. במפגשים אלו נאיר בזרקור את נקודות האור של הילד/ה במהלך הלמידה מקרוב ומרחוק וגם את הנקודות אותן יש להאיר ולחזק. בשיח נתמקד סביב ארבעה ערכים מארגנים אשר מלווים אותנו במסע הלמידה ובחיי ביה"ס: אחריות, התמדה, גמישות ותקווה. בכל שנה יש לנו הזדמנות לזהות את המשאבים הקיימים בנו על מנת שיסייעו לנו להתמודד לאורך השנה. במהלך הלמידה מקרוב ומרחוק, ניהלנו שיח עם התלמידים/ות על ערכים אלו, משמעותם לגבינו, הצורך שלנו בהם, כיצד הם מסייעים לנו ומקדמים אותנו. בתקופת הקורונה, המאופיינת בשינויים וחוסר וודאות, אנו מרגישים את הנחיצות בשימוש ואבחנה של ערכים אלו אף יותר. הערכים, עליהם שמנו זרקור, מסייעים לנו לצלוח את הדרך ואף להנות ממנה, לצמוח מההזדמנויות הכרוכות בה, והם תורמים לחיזוק הרווחה הנפשית של התלמידים, הן בעת שגרה והן בחירום כמו העת הזו. במחצית נהגנו לחלק תעודה ובה הערכה לימודית והתנהגותית לתלמידים. השנה, התלמידים/ות יגיעו עם גיליון חדש אשר הפקנו בביה"ס בהתאמה לערכים המארגנים של ביה"ס וברוח הייחודיות "חיים בתנועה". גיליון זה הינו פרי פיתוח בית ספרי והפעם, לא רק המורה מעריכה את התלמיד/ה אלא, התלמידים יהיו שותפים להערכה עצמית שלהם/ן.

ההערכה תתמקד בהתבוננות אישית ורפלקטיבית של התלמידים/ות, על הלמידה ועל המסע האישי של כל אחד ואחת מהם/ן לאורך המחצית כולה. הילדים/ות יסמנו את הערכתם/ן האישית במדרג מותאם לפי גיל, והמורה תסמן גם היא את הערכתה את התלמיד/ה. יצרנו ובחרנו לצעוד בדרך חדשה זו, כדי שכל תלמיד ותלמידה יחושו את היכולות הטמונות בהם, יפתחו את האחריות האישית, ירגישו התמדה מהי? ילמדו להתנהל בגמישות הנדרשת לאור השינויים בחיינו ויסתכלו תמיד לעבר העתיד בתקווה תוך הצבת יעדים אישיים. לאור הארכת הסגר ודחיית חזרתם של התלמידים/ות שלנו ללמידה מקרוב בביה"ס, נדחה את חלוקת ההערכה המעצבת החצי שנתית. אנו צפויים לחלק את גיליונות ההערכה במספר ימים, בשל הלמידה בקפסולות והגעתם של התלמידים/ות בימי לימוד שונים.
ימי החלוקה הצפויים הינם:
יום רביעי, ה' אדר תשפ"א, 2021/2/17
יום חמישי, ו' אדר תשפ"א, 2021/2/18
יום שישי, ז' אדר תשפ"א, 2021/02/19
אסיים ברוח הערכים המארגנים שלנו, ובואו כולנו ניקח אחריות על הדרך ונתמיד בה, נתגמש בהתאם למציאות המשתנה, מתוך תקווה שבסוף נגיע למחוז חפצנו ושיהיה טוב יותר. בברכת בריאות איתנה,
מירב פינקל דרור, מנהלת ביה"ס והצוות החינוכי.

"חלון ליגאל אלון"

סרטון המציג את בית הספר המקסים שלנו. את הסרטון הפקנו באדיבות עיריית הוד השרון.

תודה לקריינים מכיתה ו3:

עדי בר לב

שלי ואקס

בית חינוך ע"ש יגאל אלון

ט"ו בשבט

לאורך השנים הפך ט"ו בשבט לחג המסמל את האהבה לטבע. תחילה הוא הוגדר כראש השנה לאילנות, המועד שבו הסתיימה שנה חקלאית אחת, והתחילה שנה חקלאית חדשה. סימון השנה החקלאית היה חשוב לקיום מצוות הנוגעות ליבול הפירות, כגון "מעשר עני". בתום השנה החקלאית, בסמוך לט"ו בשבט, נדרשו בעלי השדות לתת מעשר, עשירית מהיבול השנתי, לטובת העניים. עם ראשית הציונות ועם הקמתן של המושבות הראשונות בארץ ישראל, הפך ט"ו בשבט לחג הנטיעות, שבו נטעו ילדי הארץ שתילי עץ כדי לייער את הארץ. אבל לאורך השנים, עם התפתחותן של החקלאות, התעשייה והבנייה אשר לרוב פגעו בטבע, הפך ט"ו בשבט לחג שמירת הטבע. במסגרתו מזכירים את החשיבות ואת הדרכים לשמור על הסביבה, כגון: מיחזור, צמצום השימוש באנרגיה וצמצום ייצור האשפה (מתוך אתר בריינפופ)

להנאתכם תוצרים נפלאים של תלמידי יגאל אלון.

28 בינואר 2021
28 בינואר 2021
28 בינואר 2021
28 בינואר 2021
30 בינואר 2021
זום אין

ירקות בגן הירק ובמערכת ההידרופונית

תודה לרגב שלנו, שמטפח את פינות החמד ביגאל אלון גם לאורך תקופת הסגר.
Big picture

קק"ל מזמינה אתכם לחגוג את ט"ו בשבט עם משחקים והפעלות:


🌳חידות עצים בציורים

https://tinyurl.com/y5eqq4pw

🌳יצירה ירוקה

https://tinyurl.com/yb5svnvf

🌳שתולים - סדרת סרטונים שותלת

https://greenwin.kkl.org.il/shtulim/videos/

🌳חידוני מיודע?

https://tinyurl.com/y4s4bpl7

🌳משחק זיכרון - עצים ופרות

https://tinyurl.com/y2pos8ev

🌳משחק אסטרטגיה- "כך הולכים השותלים"

https://tinyurl.com/y5wwqjsm

🌳האורן הבודד- סיפור והפעלה

https://tinyurl.com/y5q62fyd

🌳פתגמי עצים

https://tinyurl.com/y72shu3p

נויה אדרי ה'2

מה שגרם לי לצייר זה ההבעה (אם אני כועסת אז אני מציירת קווים חדים ואם אני רגועה אז אני מציירת קווים חלקים), היופי בציור הוא האתגר (לחשוב שאת/ה לא מצליח ובעין של משהו אחר זה מאוד יפה), שאני מציירת אני מפוקסת וזה מרגיע אותי.
Big picture

קצת מידע על המסכה - מאת תמר שהם כיתה ה'2


אני בטוחה שאף אחד לא רצה את הסגר הזה. אפילו מי שהחליט עליו. סגר פירושו להשבית את החיים לתקופה מסוימת, דבר שלא קל להרבה אנשים. גם אחרי שהסגר ייגמר, יש דבר אחד שלא ילך- המסכות. המסכה הכירורגית, הזאתי מנייר, מלווה אותנו כבר כמעט שנה. לצערי, היא גם לא תלך בזמן הקרוב, עם כל המוטציות החדשות ומספר החולים שעולה ומראה לנו שאם לא שומרים על ההנחיות זה יכול לסכן חיים. ועדיין, בשביל המתנגדים- כמה סיבות טובות לשים מסכה.

1. חשבתם לעצמכם למה לא הייתה התפרצות גדולה של שפעת השנה? בזכות המסכות, אנשים לא הפיצו את מחלת השפעת הרבה ומנעו תחלואה מעורבת.

2. בעקבות משבר האקלים ושריפת פחם, האוויר שלנו מזדהם. בזכות המסכות אנחנו לא ושמים אוויר מזוהם.

3. קורונה- המסכה מונעת חדירה של 99 אחוזים מהנגיפים לגופינו (כמו הקורונה!).

4. אם לא היינו עוטים מסכות (לא לובשים מסכה, עוטים אחת כזאת) כנראה שהמגפה הייתה חמורה יותר בהרבה.

זה מספיק?

אני יכולה לנחש שעדיין המסכות מפריעות לנו לנשום, גורמות להזיע ויש עוד מלא סיבות. אז בשביל לעודד אתכם לעטות את המסכה הנה כמה טיפים:

1. מסכה עם ציורים של דמות שאתם אוהבים תגרום לכם לחייך.

2. קנו מסכות בד לבנות וציירו עליהן כיד הדמיון.

3. הכינו מסכות מבד בעצמכם! (יש הדרכות ביוטיוב)

4. הזכירו לעצמכם שהמסכה היא כמו אביר- לוחם נגד קורונה!

5. תחשבו על סבא וסבתא שלכם. איך תשמרו גם עליהם?

אני מקווה שהטיפים שלי יעזרו לכם. עד כאן הפינה שלי, ונתראה בעלון הבא!

ערך חודש שבט- אחריות:

שישים שניות על המילה - אחריות

לקראת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת - מתחברים על בטוח

כבכל שנה אנו מציינים בחודש פברואר את השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת.

שבוע זה הוא חלק מהתוכנית השנתית "חיים ברשת" ומהתוכנית "כישורי חיים" – קידום התנהלות מיטבית ברשת ומניעת פגיעה.

השנה נבחר הנושא הלאומי "מתחברים על בטוח", בשיתוף משרד החינוך והמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105.

Big picture
שומרים על הפרטיות שלך במרחב הדיגיטלי
שאלות על פרטיות שכדאי לשאול ילדים

בעידן של היום, בו יש לילדים ובני נוער גישה מוגברת ויחסית חופשית לרשתות חברתיות, אפליקציות ומשחקי מחשב ווידאו, יש שיחות שחשוב לעשות איתם.