מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

17-23.11.2019

דבר המנהלת

אַחֲרָיּות / אגי משעול

בֶּחָצֵר הָאֲחוֹרִית

פּוֹרֵחַ הַיּוֹם

(לְיוֹם)

הַקַּקטוּס הַזֶּה שֶׁשְּׁמוֹ

לא יָדוּעַ לִי

ואִם אֲנִי לא אֶרְאֶה אוֹתוֹ

מִי יִרְאֶה?


לאורך השנים פועלת בביה"ס, תוכנית מוגנות מוקפדת, אותה מובילה בהצלחה רבה רכזת המוגנות אלינור ארביב. אחת לזמן אנו בודקים ומחדדים את חוקי המוגנות בהתאם לנדרש. השנה הוקצה לביה"ס משאב נוסף של רכז מוגנות בית ספרי שאינו עובד הוראה. את התפקיד מבצעת יעל עמרן מניר יפה. יעל מסייעת רבות לצמצם את האירועים המתרחשים בחצר. בהמשך יעל תנחה קבוצות תלמידים ליצירת שיח מכבד ופתרון בעיות בדרכים של שלום.
זו הזדמנות מצויינת לומר תודה גדולה למועצה האזורית ולעומד בראשה עובד נור על הקצאת המשאב החשוב.

העיסוק במניעה וצמצום של התנהגות אלימה חשובה בימים אלו במיוחד לנוכח האלימות הרבה שקיימת בחברה הישראלית בכלל (ראה אלימות נגד נשים) ואצל בני הנוער בפרט. השבוע התרחש ארוע אלימות לא פשוט בביה"ס שכן. ביום למחרת פתחנו שיח בכיתות האם ארוע כזה או דומה לו יכול היה להתרחש גם אצלנו? כיצד ניתן לוודא שכל אחד מבאי ביה"ס ירגיש מוגן? מה האחריות של כל אחד ואחת לחובת דיווח אל מול האמירה שלא מלשינים על חברים? השיחות שהתקיימו בכיתות היו מענינות וחשובות.
בהקשר למניעת האלימות, יצירת תחושת מוגנות וערבות הדדית, ארחנו השבוע את ג'ון פריטיקין. בהרצאתו של ג'ון "יש לי כוח" ג'ון מדבר על האחריות שיש לכל אחד מאיתנו לראות דברים ולפעול כדי שאף אחד לא ישאר לבד.

נמשיך לחנך לכבוד, לדאגה לזולת ונפעל בכל כוחנו למניעת האלימות כי התשובה היא בחינוך.
שבוע טוב.

לילך.

יש לי כוח!

ביום חמישי האחרון ארחנו את ג'ון פריטיקין שהגיע אלינו מארה"ב. ג'ון סיפר לנו את סיפורו המרגש על הילד שהצליח להתגבר על קשיים רבים כמו גמגום ודחייה חברתית והעמיד את כל אלה שאמרו לו "אתה לא יכול" "אתה כישלון" "לא תסיים בי"ס ולא תגיע לקולג'" (מורים והורים) על טעותם. ג'ון מחזיק בשיא גינס 2009 לכיפוף מחבת והוא הציג לנו עוד מיכולותיו הפיזיות כמו שבירת מחבט בייסבול. הייתה הרצאה מרגשת (עד דמעות) ומעוררת השראה והרבה עוצמה לתלמידים ולמורים. הורים, צוות היעוץ ערוך ומוכן לסייע במידה ושמעתם מילדכם שההרצאה העלתה בהם תחושות שונות.
תודה ליעל להמן על אירגון וליווי ההרצאה.

Big picture
Big picture

שבוע זה"ב

מתחילת השנה נהרגו מאתיים שבעים איש בתאונות דרכים ועדיין השנה לא הסתיימה. היום יום חמישי, נערכה פעילות זהירות בדרכים, לכיתות יא-יב, על מנת לחדד את נושא הנהיגה הבטוחה אצל תלמידנו שחלק לא קטן מהם כבר נמצא על הכבישים. נמשיך ונדבר עם התלמידים על נושא חשוב זה, בתקווה למנוע את התאונה הבאה.

שני בן זאב רכז זה"ב

Big picture

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?

במעגלי שיח של שנתון ט' השבוע הנחו תלמידי ט' את חבריהם מכיתות ט'1 ט'7 בשיתוף כיתת הותיקים, אשר בהובלת מועצה אזורית הגלבוע, כהמשך ללימוד סוגיות בחברה הישראלית תוך העצמת מנהיגות תלמידים בביה"ס.


נערכו דיונים מעמיקים וכנים בדילמות בהן נדרשת נקיטת עמדה.


גילינו יחד כי רבים בחרו לגלות מעורבות, לא להשאר אדישים,

לא לעמוד מהצד, כאשר נגרם עוול וכאשר נדרש אומץ ויוזמה לעזור.

השיח בין הדורות היה נעים מאד ומפרה.


הפרויקט מתקיים זאת השנה השישית ביוזמתה ובניצוחה של רכזת החינוך-החברתי, אשרת אדרי.


*" ייתכן שבעולם הזה אתה רק בן אדם, אבל עבור אדם אחר אתה כל עולמו"* (גבריאל גרסיה מרקס)

Big picture
Big picture

טקס הוקרה והערכה לתלמידים משנתון ט'

השבוע קיימנו *טקס הוקרה והערכה* לתלמידים משנתון ט', שהנחו את מעגלי השיח ב'שבוע מנהיגות'. התלמידים קיבלו תעודות ושוקולד על התנדבותם ומסירותם לפעילות בנוכחות צוות ותלמידי השנתון כולו.

התלמידים הם :

אבישג יוניש, יובל ביטון, יהלי פרוסט, ניב זלצמן, זיו חקלאי, הילה אזולאי, ליאם זריהן, רגב זמיר,

נועם סדון, נועם בן פורת, ליאור בן ארי, כפיר אלמוזנינו, נועה יפה, יערה תורג'מן, עמית פלד, ליבי גלמן, ניר זהר, דורון אונר ומתן מרומי.


לסגירת הפעילות המבורכת, נפגשו התלמידים לשיחת משוב, התרשמויות ושיתוף עם מפקחת ביה"ס - עדנה גולדשמיט, מנהלת החטיבה - ענת מויאל ואשרת אדרי - רכזת החינוך החברתי, שהובילה את הפרוייקט.

Big picture

מגמת אומנות שנתון י' - ביקור במשכן בתערוכה נפש עירומה של האמן חיים סוטין

בבוקר יום שני יצאו מגמת אמנות שנתון י' לסיור בתערוכה" נפש עירומה " של האמן חיים סוטין . עפרי גרדי קיבלה את פנינו בחום ואהבה ונתנה לנו הסבר קצר על התערוכה המרשימה של אוסף עבודות של חיים סוטין המוצגת כיום במשכן ועל 40 האמנים ישראלים שהושפעו ממנו...היה מרתק!!!

קינחנו בארוחת צהריים על הדשא.

פעילות "מנהיגות כיתתית" - שנתון ז'

ביום ראשון יצאו הכיתות ז3, ז4, ז7, ו-ז9 לנחל הקיבוצים.

לאורך המסלול שובצו משימות כיתתיות המחייבות שיתוף פעולה ועבודת צוות, ובהצלחתן קיבלו התלמידים כתב חידה, שהיה כתוב באותיות ערביות עם מקרא לפענוח. פתרון כתב החידה חשף הגדרות של יישובי העמק- יהודים וערבים - בית השיטה, נאעורה, כפר יחזקאל, טייבה ועוד.

תלמידים שהתמידו בפתרון כתבי החידה זכרו, בסופו של דבר, את האותיות המקבילות בערבית.

הסיום היה ב'מסלול הרטוב' בעין שוקק וכל כיתה זכתה להגיע לסוף המסלול ולחפש אחר המטמון הכיתתי.

Big picture

אתגרים - ח'4

כמו בכל שנה, גם השנה כיתות ח משתתפות בפרוייקט "אתגרים בעמק". בתוכנית עובדים על כישורים חברתיים, מתן הזדמנויות להתמודד עם אתגרים אישיים וקבוצתיים, מפגש עם השונה והדומה בי ובמתן הזדמנות לתרומה לקהילה.

כיתה ח4, יצאה למפגש שני של אתגרים בחורשת ראשונים בעין חרוד מאוחד, נושא המפגש השני היה עזרה ותמיכה הדדית, פעילות O.D.T. המכוונת לעבודת צוות, אבחון מוקדים בעייתים לצורך הצבת מטרות בהמשך.

התלמידים טיפסו על סולם חבלים בזוגות תוך עזרה ותמיכה האחד בשני, הלכו על חבל וחבריהם תמכו בהם על מנת שלא יאבדו שיווי משקל ויפלו, שיחקו משחקי פנטומימה ולסיום קינחו בפיתות על טאבון עם ירקות טריים. חזרנו לכיתה עייפים אך מרוצים.

Big picture

כדורסל ליגת תיכונים

סיקור מתוך אתר גלבוע/מעיינות:
אחרי היעדרות של שנה עמק חרוד בנים שבה למעמד רבע גמר ליגת העל לתלמידים!בפעם השישית מתוך 8 העונות האחרונות בהן עמק חרוד בליגת העל לתלתמידים היא מבטיחה את העפלתה ל-8 הגדולות בליגת התיכונים.אתמול (יום ה 21.11) היא מנצחת בעין חרוד לעיני אולם מלא את ליאו בק חיפה 66:89 במשחק הגומלין (במשחק הראשון 93:74 לנו). הקבוצה העפילה לרבע הגמר (סדרת הטוב מ-2,שתיערך בתאריכים 5.12,12.2)
ולא תהיה מדורגת והיא יכולה לקבל בהגרלה(ההגרלה בשבוע הבא 28.11) את אחת משלושת היריבות הבאות בלבד: תיכון חדש ת"א,כצנלסון כ"ס,בן צבי קריית אונו.

קישור לתמונות

Big picture
Big picture

מעטים אך תותחים.

תלמידנו הנהדרים בתחרות ניווט.

ענבר לוי י''ב מקום 18

מיה פלדמן י' מקום 6

אגטה זוקוב י''א מקום 7

אוהד טל ח' מקום 7

תודה למאמן שלו פלדמן שעושה עבודה נהדרת עם התלמידים

Big picture

"ספרים רבותי ספרים .." שבוע הקריאה בבית-הספר הרב תחומי עמק חרוד

Big picture

האקתון קיימות במרכז יזמות

בעוד שבוע ב- 2/12 יתקיים האקתון בנושא קיימות לתלמידי ט'-י'.
האקתון הוא מרתון של חשיבה ועשייה לפיצוח אתגרים תחום הקיימות - סביבתית, כלכלית וחברתית. בתום ההאקתון התלמידים ימשיכו לפתח את הרעיונות למוצרים במסגרת קורס היזמות.

מוזמנים הורים ובעלי עניין מהקהילה להצטרף אלינו ביום זה.

Big picture

סרקו והצטרפו אלינו באינסטגרם

Big picture