פורים

מציגות: שביט וליהיא מורה: רויטל שליו

שני מנהגים

רעשן: רעשן הוא כלי נגינה המשמש כצעצוע העושה רעש ומכאן שמו (רעשן).

תפקידו של הרעשן ביהדות הוא: בקריאת מגילת אסתר בבית הכנסת.

ששומעים את שמו של המן\מישהו מבני משפחתו אז עושים רעש בעזרת הרעשן.

אוזן המן: אוזן המן הוא מאפה העשוי מבצק מתוק בצורת משולש ובדרך כלל ממולא בפרג\שוקולד.

יש אנשים האומרים שצורת האוזן המן בצורת משולש משום שלהמן היה אוזן בצורת משולש לאחר תלייתו

ובגלל זה אוזן המן בצורת משולש ויש כאלה שחושבים שאוזן המן בצורת משולש בגלל שלושת הצלעות שלו המסלים את שולשת האבות שלנו (אברהם, יצחק ויעקוב).

שני מצוות

מתנות לאביונים: בפורים אנחנו מצווים לתת ביום זה צדקה לשני נזקקים\להעביר סכום כסף למי שיחלק אותו לנזקקים. אנו מצווים לעשות זאת בגלל שבפורים אנו מצווים לשמח אחרים ולשמוח ולאביונים אין את האפשרות הזאת. אז שאנחנו נותנים להם הם יכולים לשמח גם מישהו אחר.

משלוח מנות:

בפורים אנו שולחים משלוחי מנות עם כל טוב בפנים. את משלוח המנות אנו נותנים למכרים ולחברים חבילות ארוזות של חטיפים וממתקים אנו עושים זאת בגלל שכך ציווה אלינו ה' במגילת אסתר לחלק משלוח מנות איש לרעהו.

מרדכי היהודי:

מרדכי היהודי הוא אחת הדמויות הראשיות של מגילת אסתר .מרדכי הוא דוד של אסתר המלכה . תכונות מרדכי הם: אחרי, נאמן לה', אמיץ, צייתן ,נאמן למלך ...

המעסים של מרדכי הם: שכולם השתחוו בפני המן מרדכי נשאר נאמן לה' ולא השתחווה, כאשר הוריה של אסתר מתו הוא לקח אותה תחת חסותו ושמר עלייה וגם כאשר שני סריסי המלך תכננו להרוג את המלך מרדכי סיפר למלך ונשאר נאמן למלך.

עדלאידע:

השם "עד לא ידע" הגיע בשנת 1932 הוכרז על תחרות למתן שם קבוע לתהלוכה (פעם קראו לעדלאידע קרנבל) מתוך 300 הצעות שהוצעו נבחר השם עדלאידע שהציע זאת הסופר י''ד ברובקוביץ שהכוונה בעדלאידע היא אדם שהיה בהשפעת אלכוהול עד לטשטוש מוחלט. הקרנבל הראשון היה ב-1912 שעיקרו היה מעשי קונדס כיום יש בובות ענק שמכינים סטודנטים מידי שנה ושנה המופיעות בקרנבל.

מצוות הפורים - יש לי מושג
Big image