Działa Się!

Warsztat

Masz sensowny projekt?


Szkolenie/warsztat Działa Się! jest stworzony dla osób z „sensownymi” projektami, które chcą ruszyć lub przyspieszyć z ich realizacją.


W Sieci Sensownego Biznesu „sensowny” projekt jest przede wszystkim oparty na pasji i chęci wykorzystywania swoich talentów dla dobra wszystkich. Wiele z tych projektów w uproszczeniu można nazwać społecznymi lub społecznościowymi. Nie jest to kluczowe, jednak w Sieci Sensownego Biznesu kładziemy dodatkowy nacisk na wykorzystanie IT, społeczność, innowacyjność modeli biznesowych i skalowalność.


Działa Się! jest dla wszystkich projektów, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Formuła spotkania sprawia, że dla wszystkich będzie ono wartościowe.

Wtorek 29 kwietnia, 17.30-21.30

Łódź, Budynek ZHP, ul. Stefanowskiego 19

Program

17.30 Poznajmy Się! - 1 minuta na przedstawienie się

18.00 Wprowadzenie - Projekt jest jak dom

18.50 Przerwa

19.00 Opracowanie lean canvas własnego projektu

19.50 Przerwa

20.05 Opracowanie lean canvas własnego projektu

20.30 Podsumowanie i wnioski

20.50 Przedstawienie programu akceleracyjnego Działa Się!

21.00 Pytania i przestrzeń na dyskusje.

Poruszane tematy

· Finansowanie (impact investing, crowdfunding, hybryda)

· Marketing (Segmentacja, pozycjonowanie, targetowanie)

· Lean Startup (MVP, Customer Development)

· Najpopularniejsze mity

· Najczęstsze bariery

· Przydatne narzędzia (facebook, email marketing, brainstorming, produktywność)

· Modele biznesowe (przedsiębiorczość społeczna, ekonomia współpracy, crowdsourcing)

· Budowanie zespołu i społecznośći

Spotkanie poprowadzi Dawid Sokołowski

Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Podczas pracy w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów.


Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia.


Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

Warunki uczestnictwa

Rejestracja i płatność przez serwis uczestnicy.pl


http://www.uczestnicy.pl/event/warsztat-dziala-sie-lodz


Wymiana w systemie #GWYF, czyli dajesz-ile-czujesz.


Wiedza, doświadczenie i korzyści z uczestnictwa w spotkaniu są wartościowe. Ufamy, że będziemy potrafili znaleźć uczciwą dla wszystkich formułę wymiany zarówno w odniesieniu do pieniędzy jak i wartości pozafinansowych.


Minimalny koszt finansowy to 10zł. Pozwoli nam to na potwierdzenie uczestnictwa. Będzie także możliwość dopłacenia po spotkaniu jak już będzie lepiej wiadomo jak wartościowe było to spotkanie.

Lean Canvas

Moc Lean Canvas leży w jej prostocie. Jeśli chcemy zmieścić opis naszego projektu na jednej kartce A4 to musimy być naprawdę bardzo zwięźli. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym co najważniejsze. I tutaj leży cała trudność. Lean canvas jest bardzo dobrym narzędziem do burzy mózgów, dzięki któremu skupiamy się na esencji zamiast na zbędnych opisach i rozmyślaniach. Naprawdę potrafi otworzyć oczy.

Projekt jest jak dom

Program akceleracyjny Działa Się!


Program będzie się składał sześciu spotkań odbywających się co 2-3 tygodnie. W programie będzie uczestniczyło tylko 10 projektów. W tej formule będziemy mogli prawdziwie rozwinąć skrzydła i skorzystać ze wszystkich zasobów Sieci Sensownego Biznesu, aby projekty mogły się maksymalnie rozwijać.Bezpośrednia praca z projektami


Osią programu będzie bezpośrednia praca z każdym projektem. Czas prawie 3 miesięcy pozwoli szybki proces rozwoju. Na początku tak jak na spotkaniu odbędzie się coaching/mentoring, dzięki któremu będzie jasno wiadomo jakie są kolejne kroki. Do następnego spotkania będzie odpowiedni czas, aby „odrobić pracę domową”, przemyśleć i przetestować różne rozwiązania. Dobrze ukierunkowane działanie przez taki czas może naprawdę zdziałać bardzo wiele. Oczywiście ten proces zależy od stopnia zaawansowania projektu. W przypadu pomysłów będzie się można spodziewać dobrego doprezycowania grup docelowych, założonych fanpage’y, znalazienia co-foundera, założenia stron internetowych czy znalezienia pierwszych klientów. W przypadku zaawansowanych projektów będzie się można spodziewać pomocy w dopracowaniu biznesplanu, modelu finansowego, prezentacji dla inwestorów oraz kontaktu z mentorem i inwestorem.Inspiracja od innych


Nie dość, że będzie można się spodziewać dużego przyśpieszenia projektu poprzez bezpośrednią pracę nad projektem to bardzo dużą wartością będzie także możliwość obserwacji innych projektów. Możliwość obserwacji rozwiązań innych jest bardzo dużym źródłem inspiracji pod wszelakim kątem. Całość programu stworzy też atmosferę wzajemnego pomagania sobie.Ogrom korzyści


Inne korzyści uczestnictwa w programie akceleracyjnym:


- Społeczność Sieci Sensownego Biznesu i kontakty – bardzo ważny element. Znalezienie cofoundera, osobę z „tą” wiedzą czy umiejętnościami, członka zespołu czy potencjalnych klientów jest w większości przypadków wręcz bezcenne.


- Możliwość korzystania z kanałów komunikacji Sieci Sensownego Biznesu


- Sieć Mentorów – bardzo cenne doświadczenie i kontakty


- Sieć Inwestorów – i to właśnie „Ci” inwestorzy dla których oprócz zysku finansowego ważny jest także zysk społeczny. Unikalna możliwość dla osób z bardziej dojrzałymi projektami.

Zobacz trwającą właśnie edycję

Organizatorzy

Warunki uczestnictwa

Rejestracja i płatność przez serwis uczestnicy.pl


http://www.uczestnicy.pl/event/warsztat-dziala-sie-lodz


Wymiana w systemie #GWYF, czyli dajesz-ile-czujesz.


Wiedza, doświadczenie i korzyści z uczestnictwa w spotkaniu są wartościowe. Ufamy, że będziemy potrafili znaleźć uczciwą dla wszystkich formułę wymiany zarówno w odniesieniu do pieniędzy jak i wartości pozafinansowych.


Minimalny koszt finansowy to 10zł. Pozwoli nam to na potwierdzenie uczestnictwa. Będzie także możliwość dopłacenia po spotkaniu jak już będzie lepiej wiadomo jak wartościowe było to spotkanie.

Sprawdź też inne nasze wydarzenia

Inne spotkania Działa Się!


Kraków, 27 kwietnia

https://www.smore.com/tkrus-dzia-a-siSensowne finanse na sensowny projekt. Crowdfunding i impact investing


Lublin, 24 kwietnia

https://www.smore.com/n8xdv-crowdfunding-i-impact-investing

Podaj dalej!