דוד וגוליית

שמות המגישים: יונתן לב ולד סובול

אומנות

בחרנו בתמונה זאת מכיוון שלדעתנו זוהי התמונה שהכי מתאימה לסיטואציה, ומכיוון שהתמונה מראה את הניצחון של דוד על גוליית, בתמונה רואים שדוד מניף את ראשו של גוליית ובכך הוא מראה את ניצחונו על גוליית, בנוסף רואים את עם ישראל מריע לדוד ואת הפלישתים בורחים.

האם הציור תואם את הסיפור המקראי ?

כן בציור רואים את דוד מניף את ראשו של גוליית את עם ישראל מריע לו ואת הפלישתים בורחים

ספר שמואל א פרק י"ז פסוק נ"א:"וַיָּרָץ דָּוִד וַיַּעֲמֹד אֶל-הַפְּלִשְׁתִּי וַיִּקַּח אֶת-חַרְבּוֹ וַיִּשְׁלְפָהּ מִתַּעְרָהּ, וַיְמֹתְתֵהוּ, וַיִּכְרָת-בָּהּ, אֶת-רֹאשׁוֹ; וַיִּרְאוּ הַפְּלִשְׁתִּים כִּי-מֵת גִּבּוֹרָם, וַיָּנֻסוּ. וַיָּקֻמוּ אַנְשֵׁי יִשְׂרָאֵל וִיהוּדָה וַיָּרִעוּ."

מקרא - מוסר ההשכל


מוסר ההשכל העולה מן הקרב של דוד וגוליית הוא שהגודל המראה החיצוני וכמות הנשק הוא לא זה שקובע מי ינצח בקרב אלא האמונה בה'. שמואל א' פרק י''ז פ'ס מה :" וַיֹּאמֶר דָּוִד, אֶל-הַפְּלִשְׁתִּי, אַתָּה בָּא אֵלַי, בְּחֶרֶב וּבַחֲנִית וּבְכִידוֹן; וְאָנֹכִי בָא-אֵלֶיךָ, בְּשֵׁם יְהוָה צְבָאוֹת, אֱלֹהֵי מַעַרְכוֹת יִשְׂרָאֵל, אֲשֶׁר חֵרַפְתָּ.

מדוע דוד מתנדב להילחם

דוד מתנדב להילחם למרות שהוא לא חלק מהצבא הסדיר של שאול כי הוא מאמין שה' איתו ושהו ינצח. שמואל א' פרק י''ז פב:'' וַיֹּאמֶר, דָּוִד, יְהוָה אֲשֶׁר הִצִּלַנִי מִיַּד הָאֲרִי וּמִיַּד הַדֹּב, הוּא יַצִּילֵנִי מִיַּד הַפְּלִשְׁתִּי הַזֶּה; {ס} וַיֹּאמֶר שָׁאוּל אֶל-דָּוִד לֵךְ, וַיהוָה יִהְיֶה עִמָּךְ.''

מקום הקרב

Big image

ספרות- הדומה והשונה בין השיר לסיפור

כוורת - גוליית
Big image

פיזיקה ומתמטיקה

הכוח הפועל הוא כוח הצינטרפוגלי שזה בעצם כוח המושך גוף הנתון בתנועה מעגלית לאורך רדיוס הסיבוב בכיוון הפונה החוצה ממרכז המעגל. בנוסף לכך האבנים באזור זה היו בעלי צפיפות גדולה יותר מאשר אבנים רגילות מה שעשה אותם חזקות יותר ובכך גרם לגוליית ליפול

מסקנותיו של המרצה

מסקנותיו של המרצה הם שאפילו שגולית גדול זה לא עושה אותו חזק אלא זה החיסרון שלו אנחנו מסכימים איתו בגלל שבגודל והחוזק זה לא מה שקובע מי ינצח בקרב אלא אמונתו בה'.