Родинне дерево

Робота учениці 7 А класу Костюченко Аліси

Big image

Батьки моєї матері

Батьків моєї мами звуть Петро та Катерина Фолькіни.
Дідусь народився у мальовничому селищі Новософіївка, що на Дніпропетровщині. Вчився у Металургічному технікумі у Нікополі, потім працював майстром на Південно трубному заводі. Зараз дідусь на заслуженій пенсії.
Бабуся народилася у селі Дружне що на Вінничині. Дитинство провела у дитячому будинку. Закінчила Одеський інститут харчової помисловості та працювала за фахом, заступником директора Нікопольського хлібокомбінату. Зараз хоч і на пенсії, але працює з дідусем на дачі.

Батьки мого батька

Батьків мого батька звуть Олександр та Валентина
Бабуся народилася у седі Виступовичі, що на Житомирщині, До Києва переїхала у 16 років, закінчила Медичний університет та працювала за фахом. Нині на пенсії.
Дідусь народився в Києві, закінчив ліцей №145 та університет ім.Шевченко факультет кібернетики та працює у ВР України.

Мої батьки

Ненька народилася у Нікополі Дніпропетровської обл. і там провела своє дитинство. У Київ переїхала одразу по закінченню школи та навчалася в КНЕУ. Працює за фахом у банку.
Батько народився та виріс у Києві. Закінчив також КНЕУ. Зараз працює приватним підприємцем.

Наша родинна страва

Ягідний пиріг

Рецепт цього пиріга простий, але дуже смачний.
Спочатку підготуємо ягоди або фрукти (свіжі або заморожені). Це може бути смородина, вишня, абрикос, малина, полуниця і т.п.
Далі готуємо рідке тісто. Змішуємо яйця, борошно, цукор, смітану.
Половину тіста обережно виліваємо у форму для запікання. Щільно викладаємо ягоди, та покриваємо другою половиною тіста.
Випікаємо в духовці близько 40 хвилин та прикрашаємо глазур"ю та ягодами.

Місто Нікополь

Нікополь розташований на правому березі Каховського водосховища.

Наприкінці 16 століття на місці сучасного Нікополя існувала козацька переправа через Дніпро — Микитин Ріг. Саме в цих місцях загинув великомученик Микита, готський воїн. Зараз він є святим покровителем Нікополя.

У Микитинській Січі Хмельницького було обрано гетьманом України.

Родинна історія

Фамильное именование Костюченко образовалось в качестве отчества от мужского канонического имени Константин,Данное имя пришло в православные святцы из латинского языка и в переводе на русский оно означает «стойкий, твердый, постоянный».

Считалось, что при образовании фамилии от крестильного имени предка заступничество святых имени распространяется на весь род. Таким образом, обладателей фамильного именования Костюченко оберегают несколько небесных покровителей: благоверный князь Константин Смоленский, Ярославский, равноапостольный царь Константин, святитель Константин, мученик Константин чудотворец, а также некоторые другие.

Принятие семьей личного именования предка как своего родового прозвания означает, что родоначальник фамилии Костюченко являлся большим авторитетом для домочадцев, а также был известным и уважаемым человеком в родном поселении.

Поскольку процесс формирования фамилий был достаточно длительным, в настоящий момент о точном месте и времени возникновения фамилии Костюченко говорить сложно. Однако с уверенностью можно утверждать, что она принадлежит к числу древнейших украинских семейных именований.