ירושלים

מהן שלושת הדתות הנמצאות בירושלים?

שמות המגישים

גלעד שאול אורי חדד יונתן ונטורה ניב איזקוביץ ה3

קצת מידע על שלושת הדתות

יהודים, נוצרים ומוסלמים לאורך דורות נושאים עיניהם לירושלים. במרוצת אלפי שנות קיומה התקדשה ירושלים עבור כל אחת משלוש הדתות הללו. היהודים קבעו בה את מקום מקדשם וכינו אותה 'טבורו של עולם', הנוצרים זוכרים בה את תחייתו ואת עלייתו של ישו משיחם השמימה, ובה הם מצפים לשובו, ואילו המוסלמים מציינים בה את מקום עלייתו של מוחמד נביאם השמימה במסע לילי מופלא.

מהי בכלל דת?

דת היא סוג של התארגנות חברתית או תרבותית הכוללת מערכת של אמונות והשקפות עולם המקשרות את האנושות לרוחניות או לעקרונות מוסריים מחייבים. דתות רבות כוללות סמלים, פולחנים ו"היסטוריה קדושה" שמיועדות להסביר את הדרך בה נוצרו החיים והיקום ואת משמעותם. דתות רבות גורסות עקרונות מוסריים הנובעים מציווי עליון, חוקים דתיים או אורח חיים שמתחייב על פי עקרונות הדת והאמונה בנוגע ליקום ולטבע האדם.

מדוע על פי הירח נקבע לוח השנה היהודי?

מאז תקופת התנ"ך נעשה שימוש בתופעות אסטרונומיות שונות כדי לבסס הגדרות יהודיות ייחודיות ליממה ולשעות היממה, לחודשים ולשנים.

בניגוד לשעון המקובל, בשעון היהודי אורך הימים והשעות משתנה כל עונה בהתאם לזמני השקיעה, לזמן צאת הכוכבים, לשעת הזריחה ועלות השחר

מדוע על פי השמש נקבע לוח השנה הנוצרי?

הלוח הנוצרי הוא הלוח הנפוץ ביותר בעולם. לוח זה מבוסס על שנת החמה (שמש) - שנת חמה, כזכור, היא הזמן הדרוש לכדור הארץ להקיף את השמש הקפה שלמה.

מדוע על פי הירח נקרא לוח השנה האיסלמי?

כל חודש מתחיל כאשר הירח נצפה לראשונה בעיניים, ולכן התאריך המדוייק של תחילת כל חודש מושפע מגורמים שונים - מזג האוויר, מיקומו של הצופה ועוד. אמנם מדפיסים מראש לוחות שנה, אבל לא יודעים את התאריך המדויק שלהם, והתאריכים בהם משתנים על פי תצפיות המתבצעות בתאריך עצמו.

מהם שלושת הדתות?

שלושת הדתות הם הנצרות והאסלם והיהדות שהיהדות אלו אנחנו היהודים

מהי אבן השתייה?

אבן השתייה, היא סלע גדול הבולט מקרקע הר הבית, בתוך מבנה כיפת הסלע, הקרוי על שמו. הסלע מוקף במסגרת ברזל, וגובהו מעל הרצפה הוא כשני מטרים. הדעה המקובלת היא שאבן השתייה הייתה בקודש הקודשים בבית המקדש, אף כי מקומה המדויק שנוי במחלוקת, ותלוי באיתור מקום המקדש על הר הבית. יש הסוברים כי סביב אבן השתייה עמד בעבר מקדש יבוסי פגני

אמנות כתבי יד בראי שלושת הדתות: יהדות, נצרות ואסלאם
שומר החומות- כן כן מי חלם