עבודה בתנ"ך

מגישה גלינה שיבנוב

ידיעות אחרונות

שלום וערב טוב לקוראים שלנו!

ליפני כמה ימים הכתירו לראשונה מלך בעמנו לאחר בקשות רבות נענה שמואל לבקשת העם והכתיר מלך לעמנו אבל בחשאיות אבל זאת לא הפואנטה המלך החדש הוא שאול בן קיש בן אביאל בן צרור בן בכורות בן אפריח בן איש ימני גיבור חיל משבט בנימין ,איש משבט בינימין שלמד איתו באותה כיתה מספר "שאול בחור טוב וראוי להיות מלך ולא רק שהוא גבוהה הוא גם יפה תואר ובן אדם טוב וכול מה שרק יעשה בסופו של דבר הכול יהייה טוב אולי הוא איבד את האתונות אבל מצא מלוכה" (ראה מפה איפה הלך שאול)

Big image

שאול לקח את חברו והלך לחפש את האתונות

במסע החיפוש שאול ונערו מכתתים את רגליהם בהר אפרים, בארץ שלישה ובארץ שעלים, משם הם הולכים לארץ ימיני ולארץ צוף, אך הם לא מוצאים את האתונות. כעבור שלושה ימים שאול רוצה לחזור הביתה מחשש שאביו דואג להם.

לאחר שלושה ימים של חיפוש האתונות שאול מוכן לוותר על החיפוש ולחזור הביתה לאביו שקרוב לוודאי דואג לו, הוא מבין שהאתונות הן כבר לא העניין החשוב, נערו של שאול הציע לו ללכת לאיש האלוהים כדי שיכול להגיד להם איפה האתונות אך שאול מסרב כי לא היה להם מה לתת לו אבל נערו של שאול כמו עוזרו של המלך ידע להכין מראש מתנה קטנה לאיש האלוהים כדי שיכול לעזור להם ולא לפגוע בכבודו. כאשר הם התקרבו לבאר היו שם בנות שהתפאלו מיופיו של שאול שאפילו לא ענו לשאלתו רק כדי לימשוך את תשומת ליבו. אך שמואל כבק ידעה מראש על בואו של שאול ושאול אומר בצניעות ובתימהון שהוא בסך הכול אדם פשוט, השייך לשבט הקטן והצעיר ביותר מכל שבטי ישראל . דומה שלא במקרה נבחר למלוכה אדם ממשפחה צעירה בשבט קטן בישראל. ושהוא לא מתאים להיות מלך. שמואל הזמין את שאול לאכול איתו ונתן לא את החלק הטוב ביותר .אך זה רק תחילת הדרך..