Yaz Kütüphane Bülteni

AYAZAĞA IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU

1st Grade in the Library

Big image
Birinci sınıflarımızla dopdolu bir dönem geçirdik. Beraber kitaplar okuyup beraber birçok etkinliğe imza attık. Bizler için her bir çalışma ayrı ayrı güzel, başarılı ve eğlenceli geçti.

Kütüphane Haftası

FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu Kütüphanesi olarak “Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında kütüphane içinde ve dışında birçok etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Yazarlar ile "Skype" Yapalım!

Big image

Geçtiğimiz dönem Skype üzerinden iki yazara ev sahipliği yaptık. Ocak ayında, “The Skin I’m In” kitabının yazarı Sharon Flake, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Bunun yanı sıra kitabında yer alan ırkçılık ve sınıf ayrımı gibi temalarla ilgili tartışma ortamı sağladı. Mart ayında Frankie Pickle Serisi’nin yazarı Eric Wight’a 5. Sınıf öğrencileri kendisinin kitabı, yazıları, illüstrasyonları ve hayatıyla ilgili çok sayıda soru sordu. Aynı zamanda öğrenciler onu illüstrasyon yaparken izledi ve bir yandan kendi tabletleriyle de çizim yapmayı denediler. Yazar ziyaretleri çoğu zaman gözden kaçırılan bir husus olan yazar olmanın nasıl olduğuna dair somut bir resim sunuyor ve öğrencilerin bu resmi bizzat görmelerini sağlıyor.

Yaz Okumaları Eğlencelidir!

Big image

Yaz aylarında okumanın ne kadar önemli olduğuna dair yazımızı henüz görmediyseniz buraya tıklayarak bu konuda hazırladığımız bültenimize göz atabilirsiniz.


Yaz okumaları çocukların öğrendiklerini korumaya, üzerinde pratik yapmalarına yardımcı olur ve onları gelecek öğretim yılına hazırlar. Yaz okumaları, çocuğunuzun merak ettiği konuları araştırmalarına yönelik büyük bir şanstır. Yaz mevsimini çocuğunuzun okumaya aşık olmasını sağlayabilecek bir zaman dilimi olarak görün. Çeşitli akademik çalışmalara göre, çocuğunuzun daha iyi bir okuyucu olması sınavlarda daha başarılı olmasını sağlıyor.


Aklınıza gelmediyse kitap alabileceğiniz uygun yerlerden birisi Greenhouse Kitap. Kitabevinin Erenköy’de şubesi yer alıyor. Aynı zamanda Amazon.co.uk üzerinde gördüğünüz her türlü kitabı nakliye ücretini düşürerek sipariş etmeniz mümkün. Greenhouse Kitap (Tel. 0216 550 49 61-62) yıllık personel izinlerinden dolayı 2 Ağustos Pazar günü kapanacak ve 26 Ağustos Çarşamba günü tekrar açılacaktır. Tüm resmi dini ve milli bayramlarda da kapalıdır. Ulaşım, adres vb. bilgiler için www.greenhousekitap.info adresini ziyaret edebilirsiniz. Kampanya ve son haberleri takip etmek için ise,

Facebook: greenhousekitap / Twitter: @greenhousekitap.


Unutmayın, bu yaz nereye giderseniz gidin kitap satın almak için bir fırsatınız var. Çoğu uluslararası havaalanında kitapçı bulunuyor. Bu yaz Avrupa veya Kuzey Amerika'ya mı gidiyorsunuz? Çocuklarınız için oradaki yerel kitabevlerine de göz atmayı unutmayın.