לוב

מגישים: עמית וליאם.

לוב


בחרנו להכין עבדת חקר על לוב:

ליאם: בחרתי בלוב משום שיש לה שם מעניין,

וגם אף פעם לא חקרתי על עליה.

עמית: אני בחרתי בגלל שרוב משפחתי נולדה שם וגם היא ארץ יפה וגדולה.


לוב היא מדינה בצפון אפריקה הגובלת בים התיכון, מצרים, סודן, צ'אד, ניז'ר, אלג'ריה וטוניסיה. בירת לוב היא טריפולי.

תעודת זהות

יבשת: אפריקה.

שפה רשמית: ערבית.

עיר בירה: טריפולי.

נשיא: נורי אבוסהמין עבדאללה ת'יני.

רפובליקה: דיקטטורית.

שטח: 1,759,540.

אוכלוסייה: 6,244,174.

מטבע: דינר לובי (LYD).

מדינות הגובלות לה: אלג'יריה מצרים טוניסיה סודן צ'ד ניז'ר.

היסטוריה

בשנת 642 לספירה נכבשה לוב על ידי שושלת בית אומיה המוסלמית. בשנת 1551 היא נפלה לידיה האמפריה של העותמנית. בראשית המאה ה19 התקיימה מלחמה בין ארצות הברית לבין חבל טריפוליטניה שבלוב. בעקבות המלחמה האיטלקית-1911-1912 עברה לוב לשלטון איטליה, וכ-150,000 איטלקים התיישבו במדינה. במהלך מלחמת העולם השנייה התקיימו בשטחה של לוב קרבות עזים, כחלק מהמערכה בצפון אפריקה בין כוחות איטליה הפשיסטית וגרמניה הנאצית לבין בעלות הברית. בין הקרבות הבולטים ניתן למנות את מבצע מצפן, מבצע צלבן, המצור על טוברוק, קרב גזאלה וקרב ביר חכים. בינואר 1943 נאלצו כוחות הציר לסגת, לאחר שכוחות בריטיים כבשו את נמל טריפולי.
Big image

כלכלה

כלכלת לוב מבוססת בעיקרה על מספר תחומים: תעשייה, נפט וחקלאות. התעשייה בלוב נשענת בעיקר על תעשיות הטקסטיל, הביגוד והמזון. ישנה גם תעשייה מתפתחת של מפעלים פטרוכימיים.

הכוחות המזוינים של לוב

הכוחות המזוינים של לוב כוללים את צבא היבשה, חיל אויר, חיל ים ומיליציה עממית (מילואים) הכוללת את יחידת משמרות המהפכה. ערב ההתקוממות בלוב (2011) מנו כוחות אלה כ-119,000 איש. בנוסף, מפעיל צבא לוב את "הלגיון האיסלמי הפאן-אפריקאי", יחידת עילית למטרות הגנה על השלטון שמורכב בעיקרו משכירי חרב ממדינות כצ'אד, ניז'ר ומאלי 11].

אקלים

בלוב יש שלושה סוגי אקלים.בצפון הארץ שורר אקלים ים תיכוני ,מדרום לאקלים הים תיכוני(עדיין בצפון לוב) שורר אקלים צחיח למחצה

ובמרכז לוב ובדרום לוב שורר אקלים מדברי(צחיח).

תיירות

אתר הטיולים הגדול ביותר בעולם עם יותר מ-225 מיליון חוות דעת ודעות שכתבו מטיילים מכל העולם. תמצא את המקומות הטובים ביותר לאכול, להתאכסן ולבלות בכל מקום שאליו תיסע.