מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

22-28.10.2017

Big image

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב


בשבוע הקרוב נציין את יום הזיכרון לרצח יצחק רבין. מצרפת שיר שאני מאוד אוהבת של רון גפן:

"תראי מה טיפות קטנות
של גשם
יכולות לעשות.

איך להצמיח
רבדי-מרבדים-איך
לכסות
ארצות.

אפילו היו נופלים משמים
אבנים כבדות,

סלעים, הרים שלמים, טנקים,
פצצות.

משהו ירוק לא היה צומח מזה.

אין טעם אפילו לנסות.

תראי מה טיפות קטנות
של גשם

עשויות לעשות"

22 שנה עברו מאז הלילה הנורא של רצח ראש ממשלה מכהן.
22 שנה מאז המשפט המצמרר "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה...."
22 שנה שכל אחד מאיתנו הבוגרים יודע לומר היכן היה בזמן ששמע.
22 שנה שאנו עוסקים בזיכרון הרצח והשפעתו על החברה בישראל.

הימים שסביבנו מלאים במחלוקות ונדמה שהקרעים בחברה שלנו רק הולכים וגדלים.
אני מוצאת את עצמי חוזרת וחושבת על תפקידנו במקום של שימור הזיכרון, העברת המסר והנחלת הלקחים.
אני מאמינה שכמו השיר על הטיפות המתרבות והופכות את הנוף לירוק, כך אנחנו בתפקידנו בחינוך להרבות בטיפות- פעילויות ובהן נחנך לערכים שאף פעם אינם מובנים מאליהם כמו קידום ויצירת דיאלוג ושיח סביב נקודות מחלוקת, שמירה על חופש הביטוי ושמירה על כבוד האדם.

בסקירה של הפעילויות המתקיימות בכל שבוע אפשר לראות את הקשר בין המסרים, הערכים והלקחים לפעילות וחיי היום יום בביה"ס. בהמשך המידעון תוכלו לקרוא על ביקור תלמידי י"ב בפרויקט אופורייה במשכן לאומנות והקשר למושג חופש הביטוי הנלמד בשעורי האזרחות ועל ההכרות עם מנהגי הבדוואים בטיול ט' לנגב.

בשבוע הקרוב יתקיימו מעגלי שיח בשנתוני ט-י , יום מנהיגות ויצירת קבוצה בשנתון ז', מפגשים עם דמויות משפיעות באזור בשנתון ח', סדנה לשירות משמעותי בשנתון י"א וסיור בעקבות לוחמים בשנתון י"ב.


שבוע טוב ומרובה בטיפות
לילך.

מה בין אופוריה וחופש הביטוי ?

במסגרת שעות האזרחות ערכו כיתות יב סיור מודרך בפרויקט האמנותי רחב היריעה והמקיף אופוריה המוצג במשכן לאמנות בעין חרוד לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים. הפרויקט כולל 5 תערוכות והתלמידים ביקרו בחלק מהן.

עם הכניסה לאולם המבואה מקדם את התלמידים פסלו מעורר המחלוקת של יגאל תומרקין, "הוא הלך בשדות". שסביבו מתארגנת כל התערוכה. מיד לאחר מכן הם נכנסים לחדר החשוך שנקרא "50 שנה אותה המנגינה" , ובו מיצב סאונד שמביא את קולות החיילים שהוקלטו מיד לאחר מלמת ששת הימים ונערכו לספר שיצא ב 67 - "שיח לוחמים". ומאוחר יותר לסרט"הסלילים הגנוזים" (2015).

בהמשך בקרו התלמידים באוסף הצילומים של ז'יל קארון, צלם צרפתי שנקלע לישראל במלחמת ששת הימים וצילם בשלושת החזיתות. התמונות מתעדות את איימי המלחמה, הניצחונות וגם את המפגש בין החיילים הצעירים עם איימי המלחמה ועם האוייב המובס.

התחנה האחרונה של תלמידים במשכן, הייתה בחדר שמעביר לצופה את התחושות של שכרון חושים והאופוריה, ששטפו את הארץ לאחר המלחמה. החדר מרוהט בסגנון של בית ישראלי טיפוסי בשלהי 1967.

לבד מההיבטים ההיסטוריים, צבאיים, פוליטיים, קיומיים וחברתיים של מלחמת ששת הימים על החברה הישראלית, נחשפים התלמידים בביקור בפרויקט אופוריה למשמעות הרחבה והעמוקה של המושג חופש הביטוי: היכולת לבטא דעות שונות, לא מקובלות, דעות שהולכות נגד הזרם של הרוב, דעות ש"מקלקלות" את שיכרון הניצחון. הם הבינו את המשמעות העמוקה של כבוד האדם אפילו שהוא אוייב. הם חוו את הדרך שבה האומנות על סוגיה השונים היא כלי מרתק לחופש הביטוי.

תודות לצוות המשכן והאוצרים על הפרויקט המבורך, להניה איתן על הארגון ולעופרי גרדי על ההדרכה.

Big image

טיול שנתי שנתון ט לנגב

כמאה ושבעים תלמידי שנתון ט' יצאו לטיול השנתי בהר הנגב והמכתשים. מספרת סוזי בבלי רכזת השנתון:
למדנו על מורשתו של דוד בן גוריון, אורחות המדבר וחיי הבדווים ונהנינו מאירוח במאהל בדואי. התפעלנו מנוף ארץ בראשית המדברי ,הזריחות היפות , השבילים והמסלולים המאתגרים בנחל צפית ,הר סהרונים ופרסת נקרות, נחל חווארים ועין עובדת. הטיול היה חוויתי , מגבש ומהנה לתלמידים ולצוות כאחד -יישר כוח.

כדורסל ליגת התיכונים

נבחרות הכדורסל של הבנים והבנות ממשיכות במסע אל עבר גביע התיכונים.
ביום ד' ניצחה נבחרת הבנות את נבחרת רוטנברג רמה"ש. כבר מהפתיחה נטלו הבנות את ההובלה שבשיאה הגיעה ל+20. למרות קאמבק של האורחות הבנות דאגו שהניצחון ישאר אצלנו 57:65. בשבוע הבא הן יארחו את קריית שרת חולון למשחק משמעותי נוסף.

נבחרת הבנים אירחה את נבחרת שרת נתניה וניצחה במשחק מצויין 62:94. בשבוע הבא יפגשו עם נבחרת אחד העם פ"ת בשלב שמינית הגמר.
כל הכבוד לשחקניות ולשחקנים למאמנים ולמורים המלווים!

Big image

הגרלת שלב הבתים טורניר כדורגל י"א-י"ב

Big image

טורניר כדורגל שנתון ז

Big image

חזרות למחזמר "קשור בסרט" - מכירת הכרטיסים החלה מוזמנים לפנות למזכירות ביה"ס

Big image
https://youtu.be/PWBkpOUWnPw