מסטיק-כמה מתוק,כך הרסני

יודן גוט ולינה חמייב

.פרוקטוז, הקרוי גם סוכר פירות, הוא חד-סוכר, שניתן למצאו בסוגי מזון רבים. פרוקטוז מהווה אחד מסוכרי הדם החשובים, יחד עם גלוקוז וגלקטוז .הסוכר ה'מומר' הזה מסתתר בדם בשם הבדוי 'פרוקטוזה', דהיינו סוכר פירות. אלא שלמרות הקונוטציה החיובית שהוא משדר לעומת סוגי סוכרים אחרים – יכולותיו הקטלניות ותופעות הלוואי שהוא מייצר, כבר ידועות לכל ורצוי לתפוס ממנו מרחק. בנוסף, פרוקטוז נגזר במהלך העיכול בגוף מסוכרוז, שהוא דו-סוכר המורכב מגלוקוז ומפרוקטוז. בתא פרוקטוז מפורק כחלק מתהליך הגליקוזילה לקבלת מולקולת ה-ATP עתירת האנרגיה. נוסחתו זהה לגלוקוז.
Big image

פרוקטוז אלפא

פרוקטוז בטא

האם הסוכר יכול לעבור מוטרוטציה?

הפחמן האנומרי הוא פחמן מס' 2 והוא פתוח ולכן יכול לעבור מוטרוטציה

בואו נכיר את המסטיק מקרוב:

האם אי פעם חשבנו כיצד מייצרים מסטיק, באילו חומרים משתמשים כדי ליצור את הגמישות האלסטית שלו? ובכן, תסכימו איתי שאף יצרן לא יסכים להפליל עצמו ולכתוב על חפיסת המסטיקים - שהוא משתמש בפלסטיק, בחומרי אלסטיקה, בחומר מילוי שכולל אצטט-פוליויניל– שמשמעותו – דבק נגרים, טלק, ונפט. כן, כן, וזו רק ההתחלה. נמשיך.

האספרטיים ידוע כממתיק מחולל שערוריות, כך שנוכחותו במסטיק כבר אומרת הכל. בספרי הרפואה הוא מוכר כרכיב האחראי, במישרין ובעקיפין, על סוללת בעיות ומחלות כאשר גידולים סרטניים, כאבי פרקים, עייפות, טרשת נפוצה, אפילפסיה, מיגרנה וחרדות – הם רק חלק מזערי מתולדות השימוש בו. במקרים קיצוניים הוא אף עלול לגרום למוות.

המסטיק שלך עושה אותך זקנה

אם את מאלה שדוחפות מסטיק כל פעם שמשעמם לך בפה, יש לנו בשורות קשות בשבילך: לעיסה וניפוח בלונים מגבירים את הקמטים. אולי כבר עדיף לתקוע פיצה במקום?